Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jacekre

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdansk
  • Kod pocztowy
    80-178

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jacekre's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dobry pomysł. Zdarzyło mi się nawet rozmawiać z ludźmi z branży PV/PC, którzy nie mieli okazji jeszcze wypróbować promienników na własnej skórze... Brzmi rozsądnie. Czyli masz podłogowe w wylewce, a pod nią izolacja? O ile cm podniesie to posadzkę? Jaki model? Dzięki!
  2. https://drive.google.com/open?id=1vVBpm8IknCQbj_qUlYAdtRHNxta7z2HV
  3. Tak, ustawienie jest korzystne i prawdopodobnie się skuszę na PV ze względu na niskie kredyty.
  4. Jakiś konkretny przykład? Dlaczego??? Dzięki wszystkim za dobre sugestie!
  5. Też miałem wątpliwości co do akustyki ścian działowych, wciąż mam. Będą z C24 wypełnionych wełną drzewną - jest trochę cięższa niż mineralna, więc liczę na lepszą akustykę... W każdym razie, to akurat stosunkowo niewielkim nakładem można jeszcze ratować w przyszłości jeśli będzie potrzeba (dołożyć profile + płytę gk choćby na wierzch ścian w miejscach, gdzie będzie to uciążliwe). Niektóre ściany będą grubsze - np te, w których będzie geberit.
  6. Te 18cm to Steico Wall - dwuteowniki, nie lite drewno, +Steico Protect 10cm na elewacji, + 5cm ścianka montażowa, więc mostków się nie obawiam. Ale sugestię o większych oknach jeszcze przemyślę - taki słupek 18cm chyba rzeczywiście może głupio wyglądać. Na resztę pytań odpowiem jutro.
  7. Dzięki za rady. Wysłałem lepsze grafiki w prywatnej wiadomości, bo tutaj jakoś nie mogę sobie poradzić z ich jakością.
  8. Dzięki. Pani architekt jest niewątpliwie zorientowana w temacie, ale wciąż przygniata mnie ogrom dostępnych urządzeń/technologii i chciałbym się upewnić, że stawiam na rozwiązanie, z którego będę zadowolony. Załączam rzuty i wizualizację. Wiatrołap i garaż są nieogrzewane. Dom w technologii szkieletowej w systemie Steico.
  9. Na parterze mam teoretycznie kłaść panele/terakotę bezpośrednio na płytę fundamentową... Jak wtedy najlepiej zrobić ogrzewanie podłogowe? (1) Kable w płycie fundamentowej - kilka cm pod powierzchnią? (2) Dodatkowa wylewka na płycie? (3) Mata/folia grzewcza bezpośrednio pod panelami/płytkami? Dzięki!
  10. Witam wszystkich. Pani architekt zaproponowała rozwiązania opisane poniżej, do domu, który planujemy wybudować w przyszłym roku. Co sądzicie o takim podejściu i o tych konkretnych urządzeniach? Powierzchnia ogrzewana użytkowa razem: 125.00 m2 Dom o standardzie niskoenergetycznym - obliczeniowe roczne zapotrzebowanie na ciepło poniżej 22 kWh/m2; Maksymalne zapotrzebowanie na moc grzewczą, jakie może wystąpić dla warunków obliczeniowych wynosi 16,0 W/m2. Instalacja grzewcza: Ogrzewanie elektryczne promiennikowe i konwekcyjne: - grzejniki elektryczne konwektorowe z termostatem elektronicznym: 3x 300W w pomieszczeniach użytkowych na poddaszu, 1x 300W w wc parteru, 1x 300W w gabinecie na parterze, - promiennik podczerwieni w pokoju dziennym 1x1000W, - promiennik podczerwieni w łazience na poddaszu 1x1000W, Elementem systemu grzewczego jest zamontowany w pokoju dziennym klimatyzator inwerterowy typu SPLIT 2,5 kW do ogrzewania jako powietrzna pompa ciepła np. Hyundai Silver 2,5kW HR09XP5AS. Moc elektryczna grzania 660W. Instalacja c.w.u.: - elektryczny zasobnikowy podgrzewacz wody Stiebel Eltron SH 150 S- o poj. 150l. Moc przyłączeniowa 230V 1-4 kW albo - Pompa ciepła do przygotowania c.w.u. Ariston Nuos Evo Split - o poj. 80l. Moc przyłączeniowa 230V 1,2 kW. Wentylacja: Zrównoważona wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła PAUL model Thermos, lub ZEHNDER ComfoAir 200 o sprawności co najmniej 92%. Kubatura wewnętrzna powietrza 363 m3.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...