Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bociankrasna

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Elblag
  • Kod pocztowy
    82-300
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bociankrasna's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A ja powiem że może być i papa i membrana. Byle nie najtańszy badziew. Jak masz intensywną budowę tj. zaczynasz na wiosnę i na święta się wprowadzasz to membrana. Miałem już kilka telefonów od ludzi gdzie zrobili papę, na to blachodachówkę i był zonk. Generalnie bardziej idiotoodporna od papy. Sam Andrzeju wiesz że mało który wykonawca rozcina papę w kalenicy.
  2. Ogólnie 2 spad ale wszystko zależy od projektu. Szukaj jak najprostszych konstrukcji zaczynając już od fundamentów, murów, stropu na dachu kończąc. Czasem spotykam ludzi co małe domy budują i płaczą że drogo, a sami wybrali skomplikowane rozwiązania.
  3. Szukaj poliuretanowej. One długo trzymają kolor. Nie masz czasem blachy z balex metal? Jak był tam plastizol to bez dobrego podkładu tego nie pomalujesz.
  4. Z wentylowaniem tego dachu to już trochę inna para kaloszy. Przy koszu powinny być wentylacje bo tam nie ma jak krążyć powietrze, co nie znaczy że nie ma go tam wogóle. I tu jak Andrzej pisał może być co pole miedzy krokwiami. W pozostałych miejscach nie ma takiej potrzeby. Warunek grzebień z kratką a nie łata na sztorc i po robocie bo wtedy za mały przepływ powietrza.
  5. W większości z Twoimi wypowiedziami się zgadzam, poza tą. Ca każde pole to nawet producenci nie zalecają po za tym więcej zależy od okapu oraz wysokości kontrłaty. Dajesz grzebień z kratką wentylacyjną i do ok 7m kontłatę 2.5 powyżej 4 cm i żadnej dachówki wentylacyjnej dawać nie musisz. Tworzy się ciąg jak w kominie.
  6. bociankrasna

    Krokwie bez podparcia

    Zdecydowanie za mały przekrój krokwi.
  7. Bo to dobra dachówka. Jedna z najszczelniejszych i prostych. Co do pękania ceramika w ostatnim czasie tak ma i to bez różnicy na producenta.
  8. Tak jsk Jan pisze. Na styropian tez jest ok. Przyjdzie tynk blacharka i bedzie dobrze.
  9. Temat do ogarnięcia ale ja ze względu na to że robie w dachach sam sobie bym takiego nie zrobił. Zbyt wiele miejsc gdzie może w czasie użytkowania coś przeciekać. Znam wykonawców i wiem jak robią dlatego preferuje proste rozwiązania. Albo niestety trzeba sięgnąć głębiej do portfela. Projektant wszystko wyrysuje ale rozwiązania to już wykonawca z doświadczeniem proponuje.
  10. Zależy od kształtu dachu. Jak są zaburzenia w wentylacji (kosze, facjaty, okna dachowe) to powinny być ale nie tak jak się tobie podoba czyli symetrycznie itd tylko tam gdzie powinny być. Jeśli masz prosty dach i tak jak Kaizen pisze wówczas można nie dać.
  11. bociankrasna

    Zrywanie papy

    A co chcesz później z tym dachem robić bo może wcale jej zrywać nie trzeba, a tylko sie narobisz.
  12. Tylko zakrętarka. Jak nie masz żadnych elektronarzędzi żeby pasowały baterie to nawet lidloski parkside da rade z takimi wkretami. Jak nawet ci padnie to masz 3l gwarancji. (8x30 kreciłem tym lidlem i dawał rade) co prawda bateria 4ah i drewno nie suszone ale też nie prosto z lasu.
  13. Mam pytanie jakie rury macie u siebie w kotłowni pp, miedź, pex? Jakie wady zalety. Może jacyś instalatorzy się się wypowiedzą. Mam różne oferty na pompy ciepła i każdy chwali swoje. Jedni pp wiadomo czas i cena minus przewężenia na złączach, drudzy stal prasowana (czy coś takiego) niby lepsze nie ma przewężeń i trwałość minus cena. I następna rzecz jakie niezbędne akcesoria. Do czego lepiej dołożyć z punktu widzenia użytkownika. Dom szkieletor, na płycie grzewczej, 100 % op. I takie małe poza konkursem ile może wziąć instalator za samo podłaczenie pompy? Mam opcje kupienia w cenie takiej jak kable.
  14. To czy ogrzewanie na płycie czy w plycie bedzie miało wpływ na to jak chcesz grzać. Jak "w" to grzanie w 2 taryfie i akumulacja. Jak na to na samej 2 taryfie raczej nie polecisz. Koszty "w" troche mniejsze wg mnie. I szybciej. Cena pewnie coś koło 400 zł/m2.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...