Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brax

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O brax

  • Urodziny 07.03.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    01-038
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

brax's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No i tu dochodzimy do sedna. Czy jesli coś nie jest napisane, ze wolno, to znaczy że nie wolno? Nie interesuje mnie budynek mieszkalny, tylko budynek letniskowy. Prawo budowalne mowi, ze na 500 metrów działki moege postawić jeden budynek rekreacyjny. Rozumiem, że Twoim zdaniem, ponieważ plan nie wspomina o nowej zabudowie rekreacyjnej, to nie można. Dziękuję za Twoją opinię.
  2. Plan miejscowy nie mówi nic o wielkości domu, poza tym ze moze miec 2 kondygnacje max. Jedyne co znalazłem, to infomracja, zabudować mozna 20 % działki, zeby 80 bylo biologicznie czynne. Ponizej dzialka
  3. kanalizacja niestety to klopot bo odleglość do najblizszej sieci wynosi kilkaset metrów. Skoro plan traktuje o mieszkalnym budownictwie, to skąd mam wiedzieć jaki domek rekreacyjny mogę wybudować, a jakiego nie?
  4. Na działce rekreacyjnej przy lesie stoi dom, znajduje się on w całości w strefie gdzie nie mozna budować (nieprzekraczalna linia zabudowy). Pytanie 1. Czy mogę ten dom rozbudować? Pytanie 2. Czy mogę postawić inny budynek, na tej części działki, która jest poza nieprzekraczalną linią zabudowy? Pytanie 3. Czy dom letniskowy może byc wiekszy niż 35 metrów? Jeśli 80% działki pozostanie biologicznie czynna (wedle planu) Pytanie 4. Kiedy moge budować 4 metry od lasu? Uchwała w sprawie planu mów to co poniżej: "Na terenach oznaczonych na rysunku planu symbolami 4MLa, 5MLa, 7MLa plan dopuszcza realizację nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej i zmianę sposobu uŜytkowania budynków letniskowych na mieszkalne jednorodzinne pod warunkiem konieczności przyłączenia budynków do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Wspólnej (droga 1KDL) bez konieczności podłączania do sieci wodociągowej. " W wydziale architektury dowiedziałem, się, że to oznacza, że nie mogę rozbudować domu, bo stoi za blisko lasu, a nowego postawić nie mogę, o czym świadczy to co powyżej napisano, bo nie ma tam kanalizacji. Zaznaczam, że chcę budowac dom letniskowy nei mieszkalny, więc trochę się pogubiłem...
  5. Pewien warszawski deweloper sprzedaje mieszkania, w których ze względu na przepisy przeciwpożarowe (minimalna odległość okien od budynku) zamontował okna nieotwieralne. Żeby zapewnić wentylację zainstalował wentylację o poniższej specyfikacji. Załączam również plany wentylacji dla mieszkania ( mieszkanie ok 60m, wysokie ponad 4 metry) Zgodnie z projektem architektonicznym w części mieszkalnej budynku przewidziano wentylację mechaniczną wywiewną realizowaną przez wentylatory kanałowe wywiewne zlokalizowane na poziomie 2 piętra w przestrzeni instalacyjnej w komunikacji. Zaprojektowano i wykonano oddzielne wyciągi powietrza z: - pomieszczenia łazienki – 50m³/h (system Ł) - pomieszczenia kuchni - 50m³/h (system K) - okapu kuchennego (system OK). Dodatkowo dla mieszkań zlokalizowanych w strefie ppoż. ze względu na brak możliwości zastosowania nawietrzaków w oknach przewidziano mechaniczny nawiew powietrza do pomieszczenia. Instalację zaprojektowano i wykonano na urządzeniach firmy systemair. W piwnicy znajduje się wentylator kanałowy MUB 025 315EC-POT (z nagrzewnicą wodną typu VBC 200-2) zapewniający napływ świeżego powietrza o wydajności 100m³/h. Na dachu natomiast znajdują się wentylatory kanałowe TFSR 160EC (system Ł i K) oraz wyrzutnia dachowa (system OK). Co się dzieje w takim mieszkaniu jak np przypalę garnek i chcę wywietrzyć? Czy takie mieszkanie można brać pod uwagę, czy należy odrzucić na starcie. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...