Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

FENIKS998

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez FENIKS998

  1. Nie mam konkretnych wymiarów, powiem tak, omawiany model bym zmieścił, zlewu ani szafki jeszcze nie mam. Właściwie największe ograniczenie to wysokość i raczej chciałbym się zmieścić 60-65 cm.
  2. A jakiś konkurencyjny produkt? Warunek to mały rozmiar, musi zmieścić się pod zlewem.
  3. Dziękuję za odpowiedź. Szukam właśnie czegoś małego tak by szło to schować w mieszkaniu. Użytkowane będzie na 3 osoby.
  4. Mam do Ciebie kilka pytań: Jak ukryłeś rury w bloku? Jaką masz zamontowaną centralę. Jak masz rozwiązany wyciąg znad okapu kuchennego, czy jest osobno wyprowadzony w komin czy wpięty w rekuperator?
  5. Jeszcze nie kupiłem dlatego chciałbym wiedzieć. Wiem, że to jest to samo urządzenie które ma w ofercie Viessmann, produkowane przez firmę w stanach, tylko w innych wymiarach. Czy taka 15 wystarczy na 2 osoby dorosłe i dziecko? Po prostu będzie się częściej regenerować?
  6. Szukam informacji jakie złoże jest zastosowane w cosmowater standard 15.
  7. Dziękuję. Jakie są istotne różnice pomiędzy takim wymiennikiem a wymiennikiem przeciwprądowym?
  8. Na moim rysunku czerpnia jest w ścianie, od strony balkonu, jest do niej dostęp. Co masz na myśli mówiąc wyporowa? Piec w łazience z zamkniętą komorą spalania, nie wyobrażam sobie, żeby właśnie w łazience nie zrobić wentylacji. Przepisy jedno, ale fakt jest taki, że z wentylacją mechaniczna jest bezpieczniej niż z grawitacyjną. Jeśli się mylę to chętnie posłucham innego zdania. Czy nawiew w połowie pomieszczenia nie wymusi ruchu z jego końca? Może nie będzie wzorowo ale zgodnie z fizyką musi. Mógłbym zrobić po drugiej stronie ale trzeba by puścić rury pod sufitem, a w bloku już go nie obniże. Kolego kangaxx nie mogę odszukać żadnych opinii o zaproponowanej centrali izzifast. Rozumiem, że mówisz o modelu 250?
  9. Tak to widzę w mieszkaniu 62m2. Ale nie bierz tego jako wyznacznik bo to dopiero szkic, nie wiem czy rozsądniej nie będzie dać nawiewów po przekątnej pomieszczenia ale chcieliśmy uniknąć zabudowy rur. Centrala to najmniejszy airpack od thesli green.
  10. Dzięki za konkretne odpowiedzi, oczywiście zrobię to wszystko konkretnie zanim lokal będzie użytkowany. Czy praca na podwyższonej temperaturze będzie niekorzystna że względu na zużycie gazu, komfort w pomieszczeniu czy z innego powodu? Sprawdziłem jak mam rozwiązane to w domu gdzie ogrzewam podłogę na ok 60m2 i fakt jest inaczej. https://zapodaj.net/1db6da68e68c6.jpg.html
  11. Dzięki zaworowi trójdrożnemu zyskam możliwość regulacji temperatury podłogi w stosunku do grzejników? Z tym że w tej skrzynce jest tylko sterowanie od podłogówki, no i musiał bym dociągnąć zasilanie do pompy.
  12. Dzięki za odpowiedź.
  13. Budynek nie jest budowany przez dewelopera. Ale co ci będę tłumaczył jak tematu nie rozumiesz. Choć chętnie takim jak ty bym to wytłumaczył osobiście. Kaju grzejniki dwupłytowe.
  14. Jak bym nie brał tego pod uwagę to bym nie liczył i nie pytał na forum tylko wymienił. A jak nie masz nic do powiedzenia to nie zaśmiecaj tematu, bo twoja wypowiedź nic nie wnosi.
  15. Tak wygląda rozdzielacz podłogówki: http://s6.ifotos.pl/img/received4_qwxwxep.jpg Nie ogrzewałem, instalacja jeszcze nie podpięta, nie ma liczników. Parametry pieca: Znamionowa moc cieplna Prated [kW] 24 Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń ηS [%] 88 Klasa efektywności energetycznej B Poziom mocy akustycznej Lwa [dB] 50 Deklarowany profil obciążeń L Efektywność energetyczna podgrzewania wody ηwh [%] 75 Klasa efektywności energetycznej podgrzewania wody A Dane techniczne Zawór trójdrogowy do wsp. z zasobnikiem - Nominalna moc cieplna 40/30°C [kW] 7,3 - 25,6 Nominalna moc cieplna 80/60°C [kW] 7,5 - 24,0 Maksymalna moc dla c.w.u. [kW] 24,0 Pompa obiegowa elektroniczna Naczynie wzbiorcze 6/0,5 Króciec spalin Ø [mm] 80/125 Wymiary wys./szer./głęb. [mm] 725/440/355 Masa [kg] 37
  16. A nie możesz zrobić otworu do czerpni w ścianie zewnętrznej? a wyrzut w kanał wentylacyjny.
  17. Cześć. Chciałbym wymienić grzejniki w nowym mieszkaniu. Wygląda to następująco, mieszkanie, ostatnie piętro, świeżo wybudowane, powierzchnia 62 m2, w mieszkaniu wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, ogrzewane piecem gazowym Junkers cerapur midi. W pomieszczeniach zaznaczonych na zielono - ogrzewanie podłogowe. W dwóch sypialniach (nie ma podłogówki) założono grzejniki 100x90 cm i 80x90 cm. Wg tabelek mają ponad 2 kW, dla mnie są też za wysokie, chciałbym je wymienić na mniejsze, aluminiowe, niższe o połowę. Wg kalkulatorów wychodzi zapotrzebowanie na grzejniki o mocy 1 kW. I tu pytanie, czy przemawiają jakieś argumenty by grzejnik był tak duży czy po prostu instalator chciał więcej zarobić? http://s6.ifotos.pl/img/rzut-z-wy_qwxwrsq.png
  18. FENIKS998

    Miska WC wisząca

    Też chętnie posłucham opinii. I najważniejsze: czy jak facet siada to nie haczy o nią?
  19. Czy posiada ktoś z was blat kuchenny z dekontu?
  20. Będzie pod sufitem ale zabudowany szafką. Nie wyobrażam sobie urządzenia z rurami na widoku.
  21. Cześć. Poszukuje rekuperatora który będzie można ukryć w szafce kuchennej, ew. częściowo zabudować. Użytkowany będzie w mieszkaniu 61 m2, 2,65 wysokości. W mieszkaniu nie ma możliwości wykonania sufitów podwieszanych, a montaż urządzenia w pomieszczeniu gospodarczym będzie kłopotliwy. Dlatego pomysł by zabudować go w szafce kuchennej. Warunki jakie ma spełniać: - bypass - przeciwprądowy wymiennik ciepła - nie musi być tani w zakupie, ale ma być tani w użytkowaniu Wstępnie byliśmy nastawieni na AirPack Home 200f od thessla green z tym, że 80 cm szerokości spowoduje, że będzie wystawał jeszcze przed lodówkę, może to dziwnie wyglądać. Monter zaproponował Brink Excellent 180, ma inną konstrukcję, łatwiej go można schować, ale nie mogę poszukać zbyt wielu opinii o tej firmie. Czy możecie zaproponować jakieś inne urządzenie, które spełni wymagania? Jeśli, ktoś ma opinie o firmie Brink-chętnie się zapoznam. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...