Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

janiszelk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    109
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana janiszelk w dniu 28 Lipca 2019

Użytkownicy przyznają janiszelk punkty reputacji!

O janiszelk

  • Urodziny 01.02.1999

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ełk
  • Kod pocztowy
    19-300
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

janiszelk's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

13

Reputacja

  1. Tu macie rozliczenie roczne zużycia energii przez pompę. wcześniej pokazywane było za styczeń... najzimniejszy region Polski, czyli Blisko Suwałk..
  2. Pod akryl pewnie tak jak pod żywicę najlepiej chyba wylewka samopoziomująca, tylko nie wiem czy masz miejsce, no i jak masz spadki to też lipa..Podpatrz na YT jak malują posadzkę w garażu farbą, albo żywicą.
  3. Tu masz połączenie garażu z kostką na podjężdzie...ogólnie co innego, ale możesz też tak pomyśleć z tą taśmą dekarską..
  4. Na ceramice się nie znam, budowałem z bk...ale faktycznie otwory okienne robi sie o 3 cm szersze, chociaż jak zrobisz tak jak w projekcie to też będzie ok..Dzisiaj przyjeżdza handlowiec mierzy otwory i do nich robi okna...Nie ma już w zasadzie różnicy w cenie..bo na dzisiaj i tak większość okien na domki robi się na konkretny wymiar, mało kto zamawia typowe..
  5. Tutaj gość pokazuje co i jak, nie jest super, ale można podpatrzyć..Poczytajcie też komentarze bo tam sporo rad jest co i jak z tym połączeniem.
  6. Dachówka może i fajna , co się komu podoba, ja wolę tradycyjne...Wykonawca zapomniał że pod dachówki płaskie dach powinien być równy, zakładam że pod spodem więzba tradycyjna, na to łacenie, którym można wyrównać połać dachu, tu chyba tego nie zrobiono ( raczej na pewno) i wygląda jak wygląda, na dachówce falistej nie było by tego widać..Pozdrawiam.
  7. Ja montuje pompę 7 kW, cała kotłownia 32 tys. brutto, nie wiem kto tam montuje za 20-22 tys. tylko pozazdrościć. Do tego doliczyć trzeba podłogówkę, rurki rozdzielacz-e robocizna, znowu 5-10 tys., bo tutaj jest spory rozrzut za robociznę, a za 10 tys to masz dobre kable i bojler..Reszta na FV, przy dzisiejszych cenach masz już pewnie z 7 kw w panelach( może więcej), trochę dołożysz i będziesz miał 9 kw, powyżej 10 masz stratę chyba jak się nie mylę minus 30 procent, ale te 9 pewnie Ci prawie starczy, a jak zapłacisz dodatkowo 500 zł za ogrzewanie na sezon to tez nie tragedia..
  8. Odpowiedż masz powyżej, da sie, ale po co ?
  9. Tak jak kolega powyżej napisał,, nie musisz kleić żadnej płyty, jeśli stare płytki trzymają się dobrze, gruntujesz specjalnym gruntem z kwarcem czy tam piaskiem, w każdym sklepie czy hurtowni taki maja i Ci powiedzą nazwę...Po zagruntowaniu możesz kleić płytki albo zaciągnąć klejem i masz równą ścianę..Pozdrawiam. Na marginesie jakbyś chciał kleić na to K-G to też musisz zagruntować tym gruntem..
  10. Zagruntuj zaciągnij najtańszym klejem do płytek jak wyschnie znowu zagruntuj i wtedy szpachla czyli gładż, jakiej firmy to bez znaczenia. W ściankę jeśli ci to nie robi różnicy nie musisz dawać wełny, jak chcesz mieć solidną i stabilną kręć dwie płyty na stronę...Pozdrawiam.
  11. Tak czytam i czytam i sam już nie wiem, mi elektryk powiedział że uziom nie potrzebny bo go wezmę ze skrzynki ...czyli z uziomu elektrowni..
  12. Na ławę fundamentową możesz równie dobrze położyć grubą folię, ma znanym portalu są o różnej szerokości, 20,30,40 cm. Równie dobrze papę, najważniejsze aby wilgoć nie przedostawała z ławy do ściany fundamentowej....ogólnie to teoria, jeśli nie masz piwnicy to najważniejsza jest izolacja przeciwwilgociowa pozioma na poziomie gruntu..I tutaj już nie ma co żałować kasy.
  13. Zależy ile zapłacisz i czy był wcześniej remontowany? Chodzi tu głównie o izolację fundamentów, oraz izolację poziomą, Wychowałem się w takim domu ( po niemieckim) i wilgoć zawsze wyłaziła na ściany, to moim zdaniem najważniejsza sprawa, bo mury wzmocnisz docieplisz, wymienisz okna, drzwi ale wilgoć niestety strasznie ciągnie od dołu...I należy pamietać że o ile izolację pionową można zrobić dodatkowo zawsze to z izolacją poziomą niestety w takich domach jest problem, bo pod ścianę już papy nie włożysz..
  14. Witam, jestem na etapie wyboru pompy.. Obciążenie domu według OZC to 5800 W. plus 2 osoby do wody. Pan z firmy montującej proponuje Panasa 9KW T-Capa, czy to nie przesada? Z innej firmy- pompa Nibe, pan proponuje 8 KW.. Znawcą nie jestem ale czy nie starczyła by mi np. 7KW Panasa? Czy T-Cap nie za duży?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...