Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nefrolepis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nefrolepis

  1. Sądzę, że po blisko dekadzie temat zasłużył chyba już na lekkie odświeżenie. Wielu fachowcom z branży budowlanej z pewnością będzie znana Opoczyńska firma Agro-Wikt, która jako jedyna obecnie na rynku produkuje betoniarki w 100% z polskich części. Dla nieznających tematu warto podkreślić, że nie są to typowe marketówki za 900zł, a raczej urządzenia kierowane dla profesjonalistów. Dostępne są różne pojemności ROBOCZE (80, 110, 150 i 200 Litrów) z silnikami 230V i na siłę. Jedyną ich wadą jest to że są to najdroższe betoniarki na polskim rynku, jednak skoro przez tyle lat się tak dobrze sprzedają najwyraźniej na rynku jest zapotrzebowanie również na tego typu sprzęt wysokiej klasy, który posiada certyfikat jakości ISO i nawet 3 letnią gwarancję. Osobom zainteresowanym tematem polecam stronę producenta: https://www.agro-wikt.com.pl/betoniarki/.
  2. Właśnie! Tego szukałem! Wykładziny PCV, gumolit widzę że jest w tym temacie dość duży wybór. Chyba jednak 1,5mm dla dużego psa na zewnątrz mogłoby okazać się nie wystarczającą grubością i 3 mm to minimum. Tym bardziej, że będzie to wystawione na zewnątrz (większe różnice temperatur niż w domu). Płytki faktycznie mogą okazać się lepsze, ale z doświadczenia wiem, że jakby ich nie robić to i tak na zewnątrz będą odpadać. Jeśli chodzi o komfort termiczny to balkon o którym mowa i tak usytuowany jest od strony południowej tak więc latem słońce zagląda tam jedynie na parę godzin. Nie mniej jednak słuszna uwaga, nawet przez te parę godzin latem czarna wygładzina może się solidnie nagrzać, tak więc na pewno wybiorę bardziej neutralny jakiś "brązowy" kolor, he he. Dzięki za uwagę
  3. Słuszna uwaga. Może jednak udałoby się na lenia wyłożyć tą kostkę jakąś taką gumową matą która by to umożliwiała? Znalazłem takie maty na allegro, koszt jest dla mnie akceptowalny. Załatwia to problem wsiąkania w zasadzie, tylko prawdopodobnie nadal będzie brud cięższy do czyszczenia w tych szczelinach. Więc, może jakieś inne pomysły?
  4. Witam wszystkich! Mam zamiar wykorzystać przestrzeń pod balkonem na budowę kojca dla psa. Po pomiarze wyszło mi, że będzie to 12 metrów kwadratowych, tak więc powinno być wystarczająco i obyć się bez zbędnych pozwoleń na budowę. Pod balkonem jest już wylany beton, a na betonie kostka, jedyne czego się obawiam to tego, że po pewnym czasie będzie śmierdziało tam niemiłosiernie. Choć pies i tak będzie wyprowadzany codziennie, lub wypuszczany na podwórko to jednak na pewno nie uniknie się tego by sikał w tym miejscu. Balkon jest aktywnie używany od wiosny do jesieni tak więc zależy mi na rozwiązaniu tego w jakiś sposób, by nie musieć kuć betonu i nie robić kanałów ściekowych, a jednocześnie by zachować tam higienę. W upalne dni oczywiście nie ma problemu, bo całość się wypryska wodą z węża ogrodowego i wyschnie szybko, ale obawiam się że już w okresach deszczowych sprawa nie będzie taka prosta i potrzebne jest jakieś rozwiązanie by na balkonie nie unosił się smród psiego odoru. Czy ktoś z was już robił kojec pod balkonem? Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...