Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

macikiw2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O macikiw2

  • Urodziny 02.01.1995

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

macikiw2's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Moim celem jest rozwinięcie rolety jeżeli zostanie osiągnięta temperatura po której woda nie jest dalej nagrzewana - czyli sytuacja kiedy nagrzewa się sam kolektor, nie ma odbioru ciepła, występuje stan stagnacji, chce wtedy rozwinąć roletę, zasłonić przed słońcem żeby się dalej nie nagrzewał. Mam zrobiony układ zawierający 2 przekaźniki - do zwijania i rozwijania rolety, przekaźniki wysterowywane są przez Arduino według programu, są też przyciski które pozwalają działać układowi w trybie ręcznym i automatycznym. No ale do pracy automatycznej potrzebuje pomiaru temperatury, zastanawiam się w którym miejscu układu mierzyć tą temperaturę i jaką temperaturę w tym miejscu ustawić(w programie) żeby roleta się rozwijała. Schemat wygląda tak: http://ekofront.pl/img/content/kolektory_s1.jpg
  2. Pytam o to gdzie chcesz fizycznie umieścić sondę pomiarową urządzenia które wstawiłeś. Nie chce na siłę wpinać nic w sterownik, dlatego chce umieścić własny czujnik (mam zrobiony własny układ sterowania roletą), tylko nie wiem w którym miejscu miałbym go umieścić.
  3. Rozchodzi się o to gdzie można to wpiąć. W kolektorze jest miejsce na czujnik temperatury ale to miejsc jest zajęte przez czujnik z oryginalnej instalacji kolektora. Podobnie w zbiorniku, miejsca są, lecz są zajęte przez czujniki pochodzące z oryginalnej instalacji. Nie mogę ich wypiąć i wpiąć swojego bo to zaburzy sterowanie instalacji kolektora.
  4. Wydaje mi się że to przesada, takiej temperatury nie ma nawet na rurze z ciepłą wodą która idzie od kotła C.O. Ponad 120 stopni to już raczej zaczyna się temperatura stagnacji kolektora, on się wtedy grzeje bo nie ma gdzie odprowadzać ciepła bo system odcina dalsze podgrzewanie wody w zbiorniku. W normalnej pracy glikol miesza się w kolektorze, wychodzi ciepły, wchodzi zimy, ciągłe mieszanie powoduje że taka temperatura na tej rurze nigdy nie wystąpi. Prędzej system odetnie obieg żeby nie nagrzewać dalej wody. Raczej myślałem że jak już to podbić temperaturę o kilkanaście/kilkadziesiąt stopni.
  5. Witam, realizuję projekt automatycznej rolety która będzie chroniła kolektor słoneczny przed przegrzewaniem układu. Mam pewien problem z pomiarem temperatury, mianowicie znalazłem dwa typowe podłączenia czujników w instalacjach 1. http://www.instsani.pl/upload/image/ozekol147.jpg W tym przypadku zamontowany jest termistor, jako czujnik zanurzeniowy w zbiorniku solarnym 2. https://obrazki.elektroda.pl/6149042400_1495744249.jpg W tym przypadku zamontowane są dwa termistory w miejscach T1 i T2 Nie mogę jednak użyć tych czujników do pomiaru temperatury ze względu iż to termistory, nie mogę się pod nie dodatkowo podpiąć bez wiedzy w jaki sposób sterownik kolektorów słonecznych odczytuje temperaturę z tych termistorów (pewnie są różne rozwiązania i w każdym rozwiązaniu inaczej należałoby podejść do zagadnienia). Dlatego chciałbym zamocować dodatkowy czujnik na rurze przez jakąś obejmę a następnie to zaizolować żeby temperatura otoczenia nie wpływała za pomiar. Czujnik byłby na rurze przed czujnikiem T2 (patrząc na drugi link). Jaką programowo powinienem według was ustawić temperaturę rozwijania roletki ? W przypadku pierwszym (link 1) jakbym mógł odczytać temperaturę z tego termistora to ustawiłbym na 60 stopni, a o ile temperatura wykonana w tym miejscu będzie się różniła od temperatury wykonanej według mojego dodatkowego czujnika, jaka może byc różnica w pomiarze? Nadmienie że nieszczególnie mam jak to fizycznie sprawdzić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...