Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mateusz1989

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mateusz1989

  1. Ceny napewno się wahają, przede wszystkim w zaleznosci od tego jakim systemem budujesz. Wczoraj pisałem z jedną Panią która jest w trakcie budowy domu na płycie, tyle że dom z prefabrykatów drewnianych. I u niej grubość izolacji pod plyta to 8 cm, 25cm piachu i 15 betonu. 40 k za 160m2. Tyle że konstrukcja budynku znacznie lżejsza.
  2. Nieco ponad 92m2. Tak płyty są frezowanie. A krawężniki są na podwójne pióro i wpust. Narazie czekam jeszcze na wycenę od innego wykonawcy. Tak w sumie wyceny bo będzie 3 wyceny w zależności od grubości izolacji i wycena ogrzewania w płycie.
  3. Myślałem żeby położyć podłogę na płycie fundamentowej, ale nie pomyślałem że ta folia będzie tak zdewastowana przy zbrojeniu.
  4. Rozmawialem z gosciem od brinkmanna na temat plyty, stwierdzil ze jak na polskie warunki to 20 centow podplyta jest optymalnie. A w swojej ofercie maja 10,20 i 30 cm xpsa. Mowil ze niektorzy sie decyduja na 30cm ale uwaza ze to juz da duzo. Mam nadzieje dostac od nich wycene w niedlugim czasie, to napisze jak to wyglada cenowo. Izodom na oferie plyte 25 cm styro, tyle ze jest to jedna plyta o tej grubosci. Z tego co czytalem to jednak lepiej jest dac, cieksze plyty warstwami na mijanke.
  5. Nie chce budować na rzecze więc nie przewiduje że się będzie tam woda wlewala jak do wanny. myślę że ta folia jest bardziej aby zredukować dostęp jakiej kolejek wody do wewnątrz do minimum.
  6. Przyznaję argument z którym ciężko się nie zgodzić, czy w takim razie warto zastosować beton W8?
  7. Tak swoją drogą co myślicie, o wycenie płyty fundamentowej w systemie izodom2000 (20cm styro, 25cm plyta betonowa) 38k?
  8. Jak dla mnie to zbedny wydadek. Plyta ma hydroizolacje od podloza wiec woda nie ma prawa sie tam dostac. Planuje rowniez wybudowac dom na plycie fundamentowej i zastanawiam sie nad ogrzewaniem w niej. Zrezygnowal bym wtedy z dodatkowej wylewki i kladl podloge centralnie na plyte. Tyle ze jak narazie zaden z 2 wykonawcow z ktorymi sie kontaktowalemnie robi i nie chce sie podjac polozenia kabli grzewczych. Obaj robia podlogowke wodna. W systemie Rauha. Ale wracajac do tematu jesli by dostawala sie jaka kolwiek woda do plyty to wszystkie podlogi pojda w p... wiec jesli wykonawca daje 10 lat gwarancji to musi wiedziec na co sie pisze. I ze usluga musi byc wykonana dobrze. Wydaje mi sie ze papa nie wniesie niczego po za dodatkowym kosztem.
  9. Na Twoim miejscu zaczął bym od badań geotechnicznych. Przyjedzie, zbada i Ci powie jak to wygląda i na ile co się musisz nastawić. Ja jestem właśnie po badaniach geotechnicznych. Wszyscy mi odradzali płytę, bo to się na ten grunt nie nadaje i drogie. Tradycyjne będą najlepsze najtańsze i w ogóle the best... a jeszcze 700zł za badanie to już w ogóle pieniądze w błoto. A okazało się ze grunt taki ze zebrać trochę ziemi i to wszystko. Geotechnik powiedział ze piachem to sobie mogę ewentualnie wyrównać powierzchnie po koparce. Więc radzę zacząć od badań.
  10. No to dobrze wiedzieć. Sądziłem że badanie się wykonuje tylko przed płytą. Ale w sumie to racja, skąd moge wiedzieć czy zagescilem ta powierzchnię dobrze
  11. No to dobrze wiedzieć. Sądziłem że badanie się wykonuje tylko przed płytą. Ale w sumie to racja, skąd moge wiedzieć czy zagescilem ta powierzchnię dobrze
  12. Dołączam się do pytania. Ja w sobotę mam badania gruntu a później na wycenę płyty fundamentowej. Mam dwie firmy od płyty i jedna z nich pracuje w systemie izodom. I przy okazji płyty chce się dowiedzieć jakie koszta takiego domu. Jak dostanę wycenę to wrzucę na forum.
  13. Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałem. Ostatni punkt mówi o badaniu geotechnicznym już po przygotowaniu podłoża pod płytę fundamentowa?
  14. Tu znalazłem badanie na temat akumulacyjności betonu ale nic na temat rozchodzenia się ciepła. http://www.acta.media.pl/pl/action/getfull.php?id=3200
  15. Tyle się spisałem a tu tylko jedno zdanie wkleiło. Tak więc od nowa: Myślę że jeżeli zamontuję kable na płycie fundamentowej i zaleje to wylewką o grubości 6 cm, to otrzymam taka samą grubość betonu do akumulacji ciepła (jak nie grubsza) jak w przypadku styro+8 cm wylewki. Płyta dotykajac kabli musi przejąć z nich ciepło tak czy siak. Wiec odpada mi koszt za styro i siatkę zbrojeniową. jednak martwi mnie możliwość odspojenia się wylewki od płyty.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...