Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adi191

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana adi191 w dniu 20 Lutego 2020

Użytkownicy przyznają adi191 punkty reputacji!

O adi191

  • Urodziny 24.06.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

adi191's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, jako, że wspominany kiedyś przeze mnie dom (miał być zamieszkany we wakacje tego roku) ma ogrzewanie olejowe, chciałbym spytać o kilka rzeczy. 1. Kto z Was stosuje takie ogrzewanie? Oceniacie je na plus czy na minus? Chcecie zostawić czy wymienić sposób ogrzewania na coś innego? 2. Czy Wasze instalacje dają sobie radę w ogrzaniem domu i/lub wody użytkowej? A może w jakiś sposób je wspomagacie? 3. Gdzie sprawdzacie aktualne ceny oleju opałowego? Jakie strony mają najnowsze i wiarygodne informacje? 4. Jak głośno pracują Wasze piece? Czy jest to praca na poziomie np. hałasu płyty indukcyjnej, a może głośniejsze niż odkurzacz? 5. Ile oleju zużywacie na sezon? Jeśli chodzi o obie wersje, czyli ogrzewanie domu i/lub wody użytkowej? 6. Dlaczego wybraliście akurat taki sposób ogrzewania, a nie ekogroszek, gaz, pompy ciepła, pellet lub jeszcze inną metodę? Jako ktoś zielony w temacie ogrzewania olejowego, chciałbym poznać Wasze opinie, bo niestety, w internecie trochę trudno znaleźć rzeczowe oraz aktualne opinie na ten temat
  2. Dzień dobry w ten jesienny weekend, żeby nie odgrzewać kotleta, chciałbym tutaj spytać - co polecacie do wyrównywania ścian? U nas w domu najczęściej tata używał Kanuf MP75 L, więc mam jedyne doświadczenie używania tego produktu. Czytałem dziś opinie, że 75 L lepiej zastąpić zwykłym 75, bo lepiej wiąże. Niektóre osoby także wrzucały pomysł na Goldband, ale w sumie to nie wiem. Głupi jestem w tym temacie. Może ktoś coś doradzić?
  3. Dobry wieczór. W kuchni i łazienkach zostały skute płytki ze ścian. Klej był bardzo mocny, że płytki odpryskiwały, ale nadal były na ścianie albo odbita płytka razem z kawałkiem tynku odpadła. Jest pełno dziur i nierówności, a w niektórych miejscach widać metalowe listwy w ścianach, według których były ustawione piony tynku na ścianach. Czym uzupełnić ubytki i wygładzić te ściany? Znów tynk cementowy? Czy inny? A może bez nowego tynku musi się obejść? Dodam, że na części tych ścian mają się pojawić nowe płytki, a reszta będzie po prostu pomalowana.
  4. Na ekranie Salusa są pokazywane różne wartości temperatury, zwykle mniejsze niż żądane 19 stopni (nie opalamy cały czas, więc się ochłodzi). O ile w salonie, gdzie jest sterownik, jest w miarę odczuwalne ciepło, tak inne pomieszczenia są chłodne. Pokoje u góry to mają ledwo wyczuwalne ciepełko przy zaworze. A samo wnętrze pokoi jest zimne. Tam nie ma ogrzewania podłogowego. A w salonie to chyba ono robi największą robotę jeśli chodzi o tę temperaturę. I jak temu zaradzić? Zakręcenie ogrzewania podłogowego coś da? Kaloryfery będą cieplejsze? W domu gdzie mieszkamy jest ogrzewanie na węgiel, kocioł w piwnicy, wszystko grawitacyjnie działa. I kaloryfery żeliwne. Na termometrze 70 stopni, a kaloryfery gorące! Jedynie sypialnia rodziców jest zasilana pompką, też rurki plastikowe i grzejnik jak w drugim domu. Ale jak tam pójdzie woda, to aż duszno w pokoju. I wtedy czuć w domu, że jest ciepło. I można się ugrzać jakby wrócił z mroźnego dworu.
  5. Jeśli się nie mylę, biegi na pompkach były zwiększone. Czy nawet niewielkie zapowietrzenie podłogówki może spowodować całkowity brak jakiegokolwiek ciepła?
  6. Cześć, jestem tutaj nowy, ale bez zbędnego wstępu przechodzę do rzeczy. W tym roku został kupiony przez rodziców dom, Nie ma piwnicy, kotłownia olejowa jest na poziomie parteru, obok pokoju dziennego. W domu nie ma tzw. "grawitacyjnego" obiegu, wszystko przepychają pompki. Oprócz kotła, w kotłowni jest także zbiornik wody, którą podgrzewają panele słoneczne za domem. Nad całością sterownia temperaturą czuwa programator SALUS. W kotłowni, w przedpokoju na dole oraz na klatce u góry są 3 wnęki na listwy(Zasilanie i Powrót) rozdzielające wodę do kaloryferów i podłogowego ogrzewania. Jest kilka kwestii, których nie umiemy rozwikłać. 1. Na programatorze widniała temperatura 19 stopni. Czujnik nie wiemy gdzie jest zamontowany. O ile podłoga w salonie jakieś ciepełko dawała, o tyle kuchnia i łazienka u góry miały lodowate kafelki. Wszystko jest odkręcone, niby nie ma zamkniętych zaworów, jednak nie chce przejść tam ciepła woda. Grzejnik w kuchni także jest zimny, a zaworu nie da się już bardziej otworzyć. 2. Na programatorze nadal 19 stopni. Grzejniki - dosłownie letnie. Na piętrze w pokojach zimno. We wiatrołapie tak samo, a tam są akurat 2 grzejniki. Wszystkie grzejniki były odpowietrzane, ale nie było w nich powietrza. W łazience na górze jest grzejnik żeberkowy. 3. W ciągu 3 godzin pracy kotła, temperatura wzrasta o 2 stopnie. A on włącza się i wyłącza zgodnie z tym jak temperatura spadnie na termometrze kotła. O co z tym wszystkim chodzi? Co zrobić, żeby było cieplej w domu? Jeszcze tam nikt nie mieszka, ale w wakacje 2019r. ma już być zamieszkały. Z tego co nam wiadomo, to wszelkie rurki do ogrzewania to plastiki. Postaram się załączyć zdjęcia poszczególnych elementów instalacji. Album z elementami instalacji
×
×
  • Dodaj nową pozycję...