Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fqqs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

O fqqs

  • Urodziny 03.02.1991

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

fqqs's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Bramy jeszcze nie mam. Będzie to zwykła segmentowa. Jak dopływ powietrza będzie ok, to nić nie będę wycinał. Zastanawiam się tylko czy idea wentylatora zaciagającego powietrze z przeciwległej do bramy cześci garażu to dobry pomysł?
  2. Co to wnosi do dyskusji? Nie ma wentylacji i tyle. Nie było o tym nic w projekcie. Garaż jest nieogrzewany, więc myślałem o poprowadzeniu z końca garażu pod sufitem rury fi 100 z wyrzutnia i wentylatorem kanałowym nad bramą. Z kolei świeże powietrze napływałoby przez nieszczelności w bramie (może nacięcia dolnej uszczelki?) lub ewentualnie zrobiłbym kratkę w ostatnim segmencie bramy bezpośrednio nad posadzką. Co sądzicie?
  3. Mam garaż nieogrzewany w bryle budynku. Po wymianie bramy chciałbym tam parkować. Problem w tym, że nie ma dostępu do komina, a sam garaż z lewej przylega do bliźniaka sąsiada, natomiast z tyłu i prawej do pomieszczeń w moim domu. Na górze z kolei też jest pokój. Co w takim wypadku zrobić? Kratka nad bramą wyciągnięta na zewnątrz pewnie nie wystarczy? Nie mam możliwości przebicia się na zewnątrz poza ścianą w której jest brama...
  4. Bardzo proszę o informację jaki czujnik temperatury w podgrzewaczu CWU pasuje do kotła Vitodens 300-W.
  5. Mam 5-metrową łazienkę do gruntownego remontu (wymiana instalacji wod-kan, skucie starych płytek, polozenie nowych, sufit podwieszany, montaz wanny, umywalki i geberitu). Czy 10 tys. za samą robociznę (bez żadnych materiałów) we Wrocławiu to dobra cena? Bardzo proszę o opinie.
  6. Spotkał się ktoś z tym problemem?
  7. Mam taki oto oryginalny czujnik temperatury zewnętrznej "zasilany energią słoneczną". Instalatorzy Viesmanna zapewniali, że to bardzo dobry czujnik i na pewno nie będzie z nim problemów (ja byłem bardziej skłonny podłączyć czujnik po kablu, ale ostatecznie fachowcy mnie namówili na bezprzewodowy) https://centrosan.pl/sklep/bezprzewodowy-czujnik-temperatury-zewnetrznej-nr-kat-7455213/ Niestety ostatnio cały czas na kotle pojawia się błąd, że nie działą czujnik temperatury zewnętrznej. Odłegłość kotła od czujnika to jakieś 3 metry, po drodze okno. Dawniej po jakimś czasie, znowu zaczynało wszystko działać, ale teraz już od dwóch dni mam błąd i nic!
  8. Drodzy użytkownicy. Mam kocioł Vitodens 300. Zauważyłem, ze jak temperatura spada poniżej zera, to w najwyżej położonym kaloryferze słychać irytujące przelewanie. Instalacja odpowietrzona, ciśnienie 1,5. Czy w tym kotle jest jakieś zabezpieczenie, które załącza pompę na wyższe obroty w czasie mrozów? Czy też to zauważyliście? Drugie pytanie: mam ustawioną krzywą grzewczą na 0,7. Nie mam podłogówki. Czy to nie za nisko?
  9. Wszechwiedzący, chcesz mi powiedziec, ze grzejac w dzien do zadanej temperatury 20 stopni a w nocy 18 stopni zuzywam wiecej gazu niz jakbym grzal do 20 całą dobę? To jest wbrew prawom fizyki, wracaj do szkoły. I nie rzucaj sloganami typu akumulacja cieplna bo doskonale wiem co to jest.
  10. Czyli na noc najlepiej wylaczyc w ogole piec a grzac okienkami w ciagu dnia? Moze coś w tym racji jest, muszę przetestować. Sprobuje tak przestawic sterownik zeby w nocy w ogole peic sie nie wlaczal.Chociaz chyba sie nie wlacza skoro tryb nocny to 18 stopni a w domu rano jest jakies 19.
  11. Przy temperaturze na zewnątrz -5 w nocy, jest osiągana po ok. godzinie-półtorej od przejścia z trybu nocnego w tryb dzienny. Wszystkie rury izolowane czerwonymi otulinami o grubości 1cm. Żadne rury nie są puszczone luzem w ścianie. W pokojach na piętrze rury puszczone na ścianie (do wkucia przy kolejnym remoncie). Z okien nic nie wieje, drewniane ale bardzo szczelne, szyba potrójna. Ok, ale jak to uzasadnić z fizycznego punktu widzenia? I czemu producent zaleca włączanie tego trybu w celu oszczędzania. Mi się wydaje naturalne, że jak mnie nie ma w domu przez 10 godzin to w tym czasie nie musi być 20 stopni tylko 19 i to będzie jakaś tam oszczędność. To co mówisz jest wbrew prawom fizyki trochę. Albo się mylę i chętnie posłucham uzasadnienia.
  12. 30cm prosto na wylewkę. W paru miejscach nie jest idealnie szczelnie ze względu na elementy konstrukcyjne dachu, ale to drobnostki. Na strychu (nieużytkowym) jest bardzo zimno. Obniżyłem trochę nachylenie krzywej grzewczej (z 1,2 do 0,9). Temperatura zadana to cały czas 20 stopni jak jesteśmy w domu, i 18 w nocy i podczas nieobecności (9-18). I tu moje pytanie - czy to cokolwiek może zmienić, biorąc pod uwagę, że zadana temperatura jest taka sama? Kocioł ma sterownik pogodowy.
  13. Mój brak precyzji - przez dni letnie mialem na mysli caly miesiac:) tj. idzie jakies 5-8 metrow gazu na miesiąc... Zuzycie gazu to w 95% centralne ogrzewanie niestety... Idzie się załamać. Jakieś drobne luki w izolacji rur (miedziane) i stropu się oczywiście znajdą, ale to są drobnostki.
  14. Grudzień 2018 i poszło 300m3 na ogrzanie 176m domu (parter + piętro). Dom z lat 90 ocieplony styropianem 10cm, grube ściany, wełna na stropie, szczelne okna. Vitodens 300 w nieogrzewanej kotłowni w piwnicy (która jest do 2/3 w gruncie). Grzane do maks. 20 stopni za dnia, w nocy i podczas nieobecności w pracy włączony tryb energooszczędny (czyli obniża temp. do 18-19). Już nie wiem co robić... Zużycie w dni letnie 5-8 metrow (gotowanie i prysznic - podgrzewacz przeplywowy)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...