Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MatiC2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

O MatiC2

  • Urodziny 28.01.2000

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grudziądz
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

MatiC2's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak wiem że taka pompa będzie grzała do maksymalnie 45c ale dobre i to. 80L to mało al emoże z czasem będzie większy, wiadomo koszta.. Myślę żeby dołożyc grzałke która w godzinach 18-21 dogrzeje CWU do 55 stopni. Jeszczy spytam czy taki sposób podrzewania wody (wymiennik po za boljerem) jest dobry? Chłodna woda zasysana będzie pompka z podejścia ZWU i tłoczona przez wymiennik do wyjścia CWU, Oczywiście pompka pracować będzie tylko podczas pracy sprężarki żeby nie wychłodzic nagrzanej już wody.
  2. Witam Zwracam się z pytaniem odnośnie pomysłu wspomnianego na drugiej stronie tego tematu, dokładniej pompa ciepła do CWU z kompresora od lodówki. Chciałbym taką wykonać i zastanawia mnie jak nią sterować, czy zwykły termostat on/off z kapilarą w bojlerze wystraczy? Po prostu standardowo wyłącz grzanie przy 45°c a załącz przy 40°c. Oraz też jak ogrzewać CWU, mam zwykły bojler 80L z jedną wężownicą (taki do kotła węglowego) i zastanawiam się czy na wejściu zimnej wody do bojlera nie zrobić poboru wody na wymiennik pompy ciepła z którego to woda była by tłoczona na samą górę bojlera (w miejsce ujścia cieplej z bojlera), gdyż nie mam możliwości wstawić wężownicy gazowej w środek bojlera. Przez wężownice wodną myślę że będą zbyt duże starty (bo gaz-Woda-woda), ake jest wolna. Oczywiście taka pompa ciepła tylko na lato, w zimę i tak pracuje kocioł. Parownik powiesił bym na zewnętrznej ścianie domu, od północy ale myślę że to nie będzie duży problem. (Schemat dostarczę później)
  3. Witam Osobiście ustawiłbym kocioł na 75-80°C A na CWU założyłbym zawór antypoparzeniowy, to pomogło by zwiększyć zład użytecznej wody. Jeszcze mam pytanie o pralkę i zmywarkę, w jaki sposób są podłączone do ciepłej wody? To są specjalne wersje sprzętu?
  4. Jak Pan ocenia współpracę pompy ciepła z buforem? I dlaczego pompa gruntowa? Jak wykonane jest dolne źródło? Warto zrobić skraplanie w buforze czy jednak lepiej wymiennik po za. Sam przymierzam się do budowy układu pompa ciepła+kominek+bufor ciepła i jestem ciekaw jak to będzie działać, czy warto podłączyc pompę ciepłą pod bufor.
  5. Oczywiście że sie da zrobic CWU z wężownicy w buforze, na czysteogrzewanie pl jest pokazany jej kształt, a tu na forum jest opis jak ja wykonać (że powinna zaczynac się w 1/3 wysokosci bufora (patrząc od dołu) i zagęszczać zwoje im bliżej góry bufora będzie, wyjście CWU wyżej niz wyjscie na CO)
  6. Witam Ja przychodzę z pytaniem o objętość złoża dla GWC żwirowego, dla domu 140m2 i wymianie 200m3 (oczywiście nie ciągle, to wartość powyżej średniej). czy 36m3 żwiry wystarczy? Myślę zrobić bardzo płaskie GWC tzn o grubości 0,5m i objętości 36m3, czyli wychodzi mi żwirowiec 8x9x0,5. Oczywiście będzie on dzielony na pół (4x9x0,5) i pracował w systemie 12/12.
  7. " " Postaram się Jak najlepiej umiem wykonać dolne źródło dobrze, tak żeby zapewniło chłodzenie pasywne, oczywiście nie grzejnikiem czy podłogówka, tylko dedykowanym systemem, myślę tylko jakim. A chłodzić aktywnie pompa ciepła będę dooieor gdy DZ nie wydoli, ale to zobaczymy. A może zamiast bawić się w chłodzenia zrobić dobrego żwirowca?
  8. Dolne źródło zwykły kolektor płaski?* Czemu nie spiralny od Konceptus?
  9. Właśnie tego się obawiam, mimo płaszcza wodnego. Kominek na szczęście dużej mocy być nie musi, nie chce w nim palić co wieczór.
  10. I to mnie cieszy, dlatego zamierzam pompę ciepła jako główne źródło ciepła. Jaką ma Pan pompa? Kominek byl by rekreacyjnie uruchamiany. Przemyślałem I CWU będę grzał bojlerem podpiętym pod pompe ciepła. A na wszelki wypadek zrobię wezownice w buforze, koszt to jest Ale lepiej to zrobić na początku niż 3 razy rozcinać baniak.
  11. Nie przegrzwa się salon w momencie pracy kominka? Nie zakladam palić w nim latem, ale już tak w deszczowy wrześniowy wieczór tak, A wtedy jeszcze te 10kW z kominka to dla domu dużo będzie (ocieplenie według WT2021). I z tego względu chciałem go do bufora dorzucić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...