Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Norek77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    93
  • Rejestracja

O Norek77

  • Urodziny 01.12.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Dolinki Krakowskie
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Norek77's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Witam. Nie do końca rozumiem, na car zadana 21.5 i przegrzewa do 22.5? Zobacz czy kocioł wyłącza się po osiągnięciu temperatury 21.5. Coś tu nie pasuje, albo kocioł wyłącza się powyżej 22 lub jest gruba wylewka i oddaje ciepło po osiągnięciu temperatury zadanej. Z czegoś to ciepło musi być, to nie perpetuum mobile.
  2. Z wysokością montażu czujnika nie będzie problemu, w Car można zrobić korektę temperatury czujnika ale na logikę, jaka może być różnica temperatur na wysokości 1.5m i 3m. Ważniejsza jest lokalizacja czujnika względem stron świata, idealnie byłoby od północy lub miejsce zacienione.
  3. Masz na myśli min i max w menu kotła? Jeśli tak to są widełki temperaturowe między którymi kocioł może pracować. Dobrze jest zadać taką temperaturę wody w układzie żeby kocioł nie taktował, jednocześnie na tyle wysoką żeby dogrzać budynek. U każdego ta temperatura będzie inna, wynika to z różnej charakterystyki cieplnej budynku. Kierunek myślenia masz słuszny.
  4. Zużycie gazu moim zdaniem ok. Termostat daje sygnał grzej lub już nie grzej a czujnik temperatury podpowiada z jaką temperaturą. Jeśli chodzi o taktowanie kotła to dzieje się to wtedy, kiedy kocioł nie jest w stanie utrzymać zadanej temperatury wody w obiegu grzewczym, czy to przez czujnik temperatury zewnętrznej lub ręcznie pokrętłem na kotle i po chwili się wyłącza. Wyłącza się po przekroczeniu temperatury zadanej wody w układzie bodajże o 6 stopni. Jeśli chodzi o Legionelle to nie wygrzewam zbiornika, w sezonie letnim wygrzewają go solary.
  5. Cześć. Coś więcej o domku, jaki standard izolacji, okien, czy znasz zapotrzebowanie budynku na energię potrzebną do jego ogrzania. Od kiedy ogrzewasz budynek tym kotłem, jakie zużycie gazu za sezon. Może być warto dołożyć czujnik bo dużo nie kosztuje ale pod warunkiem że zostanie dobrze dobrana krzywa grzewcza. Źle dobrana krzywa może być źródłem problemów i zwiększonego zużycia gazu, chodzi o taktowanie kotła. O krzywej grzewczej można by napisać doktorat.
  6. Jesteś zadowolony z PC? Jakie było roczne zużycie gazu a ile kWh pobrała PC?
  7. Moc maksymalną kotła na c.o. ustawia się parametrem P2 i nie potrzeba kalibracji. Jak przedstawisz na 0 to kocioł zawsze pracuje z mocą 1.9kw w trybie c.o.w przypadku kotła 12. Obroty wentylatora są 1400-1500.
  8. Witam. Od 3 lat lat bazuję na maksymalnej mocy kotła ustawionej na minimum i jeszcze nigdy nie zabrakło mocy. Brak taktowania. Trzeba tylko ustawić wysoką krzywą.
  9. Temperatura zadana 50⁰c nie oznacza że taka będzie temperatura zasilania. Temperatura zasilania będzie wynikać z aktualnego zapotrzebowania budynku na energię. Inna będzie przy temperaturze zewnętrznej -20 a inna przy +10. Użytkownicy tych kotłów na pewno zauważyli że kocioł nie zaczyna działać z mocy minimalnej i powoduje to wzrost temperatury zasilania powyżej temperatury zadanej a w konsekwencji wyłączenie się kotła tzw taktowanie. 50⁰c jest po to żeby kocioł w chwili rozpoczęcia pracy nie dobił do tej temperatury i nie nastąpiło wyłączenie.
  10. Witam. Przy tak małym zapotrzebowaniu energii, prawdopodobnie jedyne wyjście jakie można zasugerować żeby kocioł przestał taktować to, zmniejszyć moc maksymalną kotła na c.o na minimum, ustawić na krzywej temperaturę zadaną minimum 50⁰. Spowoduje to, że temperatura zasilania będzie wynikać z chwilowego zapotrzebowania budynku na energię, a zadana temperatura zasilania 50⁰ stworzy bufor, że w chwili odpalenia kotła temperatura zasilania nie podejdzie wyżej. U mnie działa tak już 3 lata a ogrzewam około 140m², 2 kw wystarcza żeby ogrzać dom do 22⁰c.
  11. Witam. Jeśli dobrze rozumiem temperaturą w całym domu steruje car, to pompy za sprzęgłem powinny pracować wtedy, kiedy jest sygnał do grzania. Nie widzę potrzeby mieszać wodę w układzie jeśli nie pracuje kocioł. Praca pomp kiedy kocioł nie pracuje, nie ma żadnego wpływu na zużycie gazu.
  12. Witam. Prawdopodobnie kocioł nie jest w stanie utrzymać niskiej temperatury która jest zadana. Odbiór ciepła jest mniejszy niż jego minimalna moc. Jest to częsty problem w okresach przejściowych. Ustaw wyższą temperaturę zadaną.
  13. Witam. Skorzystasz z niskiej modulacji zwłaszcza przy temperaturach dodatnich. 12 spokojnie da radę.
  14. Miałem ustawioną temperaturę w pokoju na 21,5 i taką kocioł utrzymywał. Dzisiejszej nocy nagle na CAR pojawiła się temp. odczytana 20,7 stopnia pomimo tego że sprawdziłem innym termometrem że w pokoju jest 21,5. Jakim termometrem sprawdzałeś i w którym miejscu dokonywałeś pomiaru? Sprawdzałeś wcześniej czy temperatury się zgadzają?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...