Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ALBO

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ALBO

  1. A jednak jest zasadnicza różnica między drewnem jesion a buk. Buk jest tani, bo jest drewnem "nieobliczalnym" i w zasadzie nie powinno się go stosować do większych elementów, a takie właśnie występują w konstrukcji schodów. Buk jest drewnem niezwykle mało odpornym na zmiany wilgotności w powietrzu i temperatury otoczenia. Znam przypadki, a zajmuję się schodami od ponad 30 lat, kiedy po kilku latach pojawiły się głębokie, a nawet całkowite pęknięcia stopni bukowych i wang. Zdecydowanie odradzam ten gatunek drewna i polecam zainwestowanie w niewiele droższy, a zdecydowanie ładniejszy i bardziej odporny jesion. .
  2. Nie słuchaj cieśli w sprawie schodów , tym bardziej, że udziela Ci złych, mało fachowych rad. . Wkomponowanie elementów sosnowych w schody jesionowe, to niewybaczalna profanacja . Wiem co mówię, bo zajmuję się schodami od ponad 30 lat .
  3. Wszystko zależy od rodzaju poręczy i odległości jakiej od końca stopnia zamierzasz zamontować barierkę. Można się obyć bez "duszy". Troszkę się na tym znam, bo drewnianymi schodami zajmuję się od ponad 30 lat .
  4. Od lat zajmuję się okładaniem schodów na beton i nie ma dla mnie znaczenia , czy schody są równe, zcy też nie. To zawsze jest problem wykonawcy. Trzeba znać technologię i mieć na to własne sposoby. Najbardziej wadliwie wylane schody można pięknie obłożyć drewnem, zachowując idealne wymiary stopni (wysokość i szerokość). Zdecydowanie można obejść się bez kucia i wyrównywania stopni. Schody wyglądają jak wykonane z drewna i jest na to 10 lat gwarancji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...