Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pacer

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O pacer

  • Urodziny 18.12.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    87-100
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pacer's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, w wyniku zdarzeń losowych nie zdążyłem pomalowac przed zimą scianek tarasowych. Scianki robiłem sam jesienią, szpachelki + rama, drewno sosnowe. Na zewnatrz jest zamieć, śnieg momentami pada poziomo, temp ok -5 wiec malowanie bezposrednio na tarasie odpada. A co ze strychem, na strychu mam temp od ok -1 do +3, w przyszlym tygodniu zanosi sie na zewnatrz +3, to na strychu bede mial ok +4/5. Na puszcze jest napisane (sadolin lakierobejca) ze temp nanoszenia jest od +5 do +30, jednak co w przypadku nanoszenia jej w suchym otoczeniu ale w temp 0-5? to po prostu bedzie wolniej schło, czy w ogole sie nie utwardzi?
  2. witam, poliwęglan komorowy 10mm, długość okolo 6m, jakims cudem woda przepenetrowała komory 3m w głąb... czym to najlepiej ze środka sciagnac? pręt gładki 6mm jest giętki, rdzewieje, brudzi, slabo to wygląda sprężone powietrze ze spraya, odpada pilot do przetykania kabli - za miękki, łamie sie w połowie macie jakies swoje doświadczenia?
  3. Witam, na czym kręcą się łopatki od takich żaluzji? czy ktoś mogłby mi podać konkretny produkt? to są nity i tuleje? Chodzi mi o sam element wkręcany w ramę i łopatki.
  4. Witam, mam problem z odprowadzeniem deszczówki. Niestety rynny nie są podłączone do zbiorników podziemnych (dom kupiliśmy wybudowany), nie ma możliwosci wkopania wszystkich bo sa obudowane zewsząd kostką, trzeba by bylo rozbierać. Obecnie woda z rynien lekkim spadkiem spływa po kostce do rowu przy drodze. Pytanie jest następujące: chciałbym zrobić drenaż ze studnią chłonną metodą człowiek i szpadel. Czy ktoś z was używał gotowych pakierów rozsączających w-box, skrzyń, tuneli HDPE? Czy faktycznie jest do dobra alternatywa dla tłucznia i rury drenarskiej w otulinie z włókniny? Moim celem nie jest drenowanie deszczówki z całej połaci, jedynie punktowe odsączanie wody zbierającej sie przy ogrodzeniu. A dokładniej - kostka jest wyprofilowana w jednym miejscu tak, ze woda z jednej rynny płynie na sciezke i tam robi sie kałuża mniej wiecej 1x5-7 metra (grys+obrzeża niebetonowane) gdzieś w karcie katalogowej wyczytałem, że 1 profil (koszt ok 150zł) o długości 240cm ma tworzy przestrzeń 220-240litrów co odpowiada 1,2-1,4 tony tłucznia. Jezeli ktoś ma doświadczenia w tej sprawie byłbym wdzieczny za opinie
  5. pacer

    Podskakujący strop

    I to była trafna diagnoza. Sufit opadł na "motylkach", nie trzymał poziomu. po naciągnięciu na klinach sprawa wyglada lepiej, jednak nie jest na 100%. Dzięki za podpowiedzi. Temat do zamkniecia.
  6. Witam, czy ktoś z Was probował samemu stowrzyc system nawiadniający uzywając gardeny? Pytam dlatego, ze na wartosci podane w pdf-ach do poszczególnych zraszaczy wyglądają w mare wiarygodnie, wzór jest przejrzysty. Jednak praktyka zostaje praktyką. Czy macie jakieś doswiadczenia? Wartosci są przeszacowane, czy niedoszacowane? dziękuję z góry
  7. pacer

    Podskakujący strop

    Ok ale tak czy siak podciśnienie powinno występować? nawet jeżeli jest to wina wkrętów to nie załatwia to przyczyny, jedynie łagodzi skutek.
  8. Witam, widzę ze temat jest świeży a mam w zasadzie pytanie do identycznego problemu, tyle ze wymiar 1.5x3.5: Rico, bedziesz tam wstawiał pręty, siatke? czy same szalunki, beton, wygładzić i polać woda?
  9. Witam, chciałbym dorobić furtkę z tyłu domu w stronę terenu zielonego. Obecnie jest tam ogrodzenie na podmurówce. zeby dolozyc nowy słupek i osadzić furtkę muszę rozbierać, docinać cały moduł podmurówki, wylewać podstawę pod słupek czy rozwiązanie załączone poniżej moze zalatwic sprawe? Furtka bedzie przysłonięta tujami, uzywana sporadycznie.
  10. pacer

    Podskakujący strop

    Nie wiem dlaczego akurat on. Sprawa była zgłoszona do firmy, która budowała ten dom, akurat jego przysłali. Może podejrzewali, ze jest coś nietak z konstrukcją dachu, nie wiem. Mamy jedynie nawiewniki w oknach, otwarte cały sezon.
  11. pacer

    Podskakujący strop

    Witam, jest problem ze stropem. Konstrukcja - wiązary + rigips / wełna. Strych nieużytkowy. Przy otwieraniu drzwi w jednej z sypialni tworzy się ciśnienie, w wyniku ktorego stop trzeszczy. Po odsłonięciu wełny na strychu widać, ze regips faluje przy machaniu drzwiami na dole. Przy otwartym w sypialni oknie - wszystko jest ok. Byli dekarze - zaproponowali kratkę + rure spiro na strych, ewentualnie z podłączeniem do komina. Moje pytanie jest następujące - czy jest to jedyne rozwiązanie? Kratka do wentylacji w sypialni nie jest dobrym pomyslem, dom stoi na otwartej przestrzeni, z tych kratek przy duzym wietrze idzie niezły hałas. Drugie pytanie - z racji, ze jest to bliźniak, (sąsiedzi nie mają tego problemu) jak wygląda sprawa z gwarancją na tego typu błędy? To może zakończyć się tak, ze przyjedzie dekarz, zaproponuje dziure w suficie i po temacie? Macie jakieś rady dla mnie? dzięki z góry.
  12. Dziury występują na szczycie drogi, w tym uskok z boku głęboki na okolo 30cm 2x4 metry. fotka była wykonana na jej końcu, wrzuciłem ją poglądowo. Początek drogi jest o wiele gorszy niz to, co widać na zdjęciu.
  13. WItam, krótkie pytanie - czym najlepiej jest *doraźnie* uzupełnić dziury w drodze gruntowej? Droga obecenie jest obecnie własnością prywatną, gmina ma sie nią zająć w przyszłym roku, jednak do tego czasu polowa mieszkanców pogubi koła na tych wertepach. czy zalanie dziury powiedzmy 1x1x0.2m betonem/cementem moze zalatwić sprawę tak, aby przez powiedzmy rok dało sie po niej jeździć? czy są na to inne, równie amatorskie a bardziej skuteczne metody? droga jest ulicą ślepą, dojazdową do 10 domów, raz na 2 tygodnie przejedzie tamtędy śmieciarka. dziękuję z góry
  14. Gdyby ktoś był zainteresowany mam opinię bezpośrednio do przedstawiciela z Romotop: "Dzien dobry. Piec Evora można podłączyć jak do systemu Centralnego Doprowadzenia Powietrza, tak i bez niego. Po prostu bendzie odbierac powietre z pomieszcenia. Problem jest tylko w domach pasywnych zamkniętych z rekuperacjou ciepla. Tam musi być podłączony piec na centrálne doprowadzenie powietrza." Ponadto po dzisiejszej wizycie kominiarza - opinia ta została podtrzymana, z uwagą, że z racji ze jest to aneks - salon+kuchnia - podczas palenia kozy mamy nie odpalać okapu nad indukcją. Warto również rozszczelnić okno w momencie, gdy nawiewniki nie będą dawały rady. także myślę, ze to zamyka dyskusję, dziękuję za komentarze. Jak piecyk juz stanie dam znać jak działa. thx
  15. OK, dziękuję za odpowiedź. Jedno co mnie nadal zastanawia - to w jaki sposob Evora bez dolotu powiedza z zewnątrz moze zaciągać powietrze z pomieszczenia mając wlot od dołu. Na zdjeciu widać otwór typowo w miejscu, w którym będzie dociśnięty do blachy lub szkła, na którym koza będzie stała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...