
pacer
Użytkownicy-
Liczba zawartości
21 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez pacer
-
Witam, w wyniku zdarzeń losowych nie zdążyłem pomalowac przed zimą scianek tarasowych. Scianki robiłem sam jesienią, szpachelki + rama, drewno sosnowe. Na zewnatrz jest zamieć, śnieg momentami pada poziomo, temp ok -5 wiec malowanie bezposrednio na tarasie odpada. A co ze strychem, na strychu mam temp od ok -1 do +3, w przyszlym tygodniu zanosi sie na zewnatrz +3, to na strychu bede mial ok +4/5. Na puszcze jest napisane (sadolin lakierobejca) ze temp nanoszenia jest od +5 do +30, jednak co w przypadku nanoszenia jej w suchym otoczeniu ale w temp 0-5? to po prostu bedzie wolniej schło, czy w ogole sie nie utwardzi?
-
witam, poliwęglan komorowy 10mm, długość okolo 6m, jakims cudem woda przepenetrowała komory 3m w głąb... czym to najlepiej ze środka sciagnac? pręt gładki 6mm jest giętki, rdzewieje, brudzi, slabo to wygląda sprężone powietrze ze spraya, odpada pilot do przetykania kabli - za miękki, łamie sie w połowie macie jakies swoje doświadczenia?
-
Witam, na czym kręcą się łopatki od takich żaluzji? czy ktoś mogłby mi podać konkretny produkt? to są nity i tuleje? Chodzi mi o sam element wkręcany w ramę i łopatki.
-
Witam, mam problem z odprowadzeniem deszczówki. Niestety rynny nie są podłączone do zbiorników podziemnych (dom kupiliśmy wybudowany), nie ma możliwosci wkopania wszystkich bo sa obudowane zewsząd kostką, trzeba by bylo rozbierać. Obecnie woda z rynien lekkim spadkiem spływa po kostce do rowu przy drodze. Pytanie jest następujące: chciałbym zrobić drenaż ze studnią chłonną metodą człowiek i szpadel. Czy ktoś z was używał gotowych pakierów rozsączających w-box, skrzyń, tuneli HDPE? Czy faktycznie jest do dobra alternatywa dla tłucznia i rury drenarskiej w otulinie z włókniny? Moim celem nie jest drenowanie deszczówki z całej połaci, jedynie punktowe odsączanie wody zbierającej sie przy ogrodzeniu. A dokładniej - kostka jest wyprofilowana w jednym miejscu tak, ze woda z jednej rynny płynie na sciezke i tam robi sie kałuża mniej wiecej 1x5-7 metra (grys+obrzeża niebetonowane) gdzieś w karcie katalogowej wyczytałem, że 1 profil (koszt ok 150zł) o długości 240cm ma tworzy przestrzeń 220-240litrów co odpowiada 1,2-1,4 tony tłucznia. Jezeli ktoś ma doświadczenia w tej sprawie byłbym wdzieczny za opinie
-
I to była trafna diagnoza. Sufit opadł na "motylkach", nie trzymał poziomu. po naciągnięciu na klinach sprawa wyglada lepiej, jednak nie jest na 100%. Dzięki za podpowiedzi. Temat do zamkniecia.
-
Kalkulator zapotrzebowania zraszaczy Gardena
pacer dodał a topic → w OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Witam, czy ktoś z Was probował samemu stowrzyc system nawiadniający uzywając gardeny? Pytam dlatego, ze na wartosci podane w pdf-ach do poszczególnych zraszaczy wyglądają w mare wiarygodnie, wzór jest przejrzysty. Jednak praktyka zostaje praktyką. Czy macie jakieś doswiadczenia? Wartosci są przeszacowane, czy niedoszacowane? dziękuję z góry -
Ok ale tak czy siak podciśnienie powinno występować? nawet jeżeli jest to wina wkrętów to nie załatwia to przyczyny, jedynie łagodzi skutek.
-
Witam, widzę ze temat jest świeży a mam w zasadzie pytanie do identycznego problemu, tyle ze wymiar 1.5x3.5: Rico, bedziesz tam wstawiał pręty, siatke? czy same szalunki, beton, wygładzić i polać woda?
-
Witam, chciałbym dorobić furtkę z tyłu domu w stronę terenu zielonego. Obecnie jest tam ogrodzenie na podmurówce. zeby dolozyc nowy słupek i osadzić furtkę muszę rozbierać, docinać cały moduł podmurówki, wylewać podstawę pod słupek czy rozwiązanie załączone poniżej moze zalatwic sprawe? Furtka bedzie przysłonięta tujami, uzywana sporadycznie.
-
Nie wiem dlaczego akurat on. Sprawa była zgłoszona do firmy, która budowała ten dom, akurat jego przysłali. Może podejrzewali, ze jest coś nietak z konstrukcją dachu, nie wiem. Mamy jedynie nawiewniki w oknach, otwarte cały sezon.
-
Witam, jest problem ze stropem. Konstrukcja - wiązary + rigips / wełna. Strych nieużytkowy. Przy otwieraniu drzwi w jednej z sypialni tworzy się ciśnienie, w wyniku ktorego stop trzeszczy. Po odsłonięciu wełny na strychu widać, ze regips faluje przy machaniu drzwiami na dole. Przy otwartym w sypialni oknie - wszystko jest ok. Byli dekarze - zaproponowali kratkę + rure spiro na strych, ewentualnie z podłączeniem do komina. Moje pytanie jest następujące - czy jest to jedyne rozwiązanie? Kratka do wentylacji w sypialni nie jest dobrym pomyslem, dom stoi na otwartej przestrzeni, z tych kratek przy duzym wietrze idzie niezły hałas. Drugie pytanie - z racji, ze jest to bliźniak, (sąsiedzi nie mają tego problemu) jak wygląda sprawa z gwarancją na tego typu błędy? To może zakończyć się tak, ze przyjedzie dekarz, zaproponuje dziure w suficie i po temacie? Macie jakieś rady dla mnie? dzięki z góry.
-
uzupełnienie dziur w drodze gruntowej, metodą "na szybko"
pacer odpowiedział pacer → na topic → Fundamenty i piwnice
Dziury występują na szczycie drogi, w tym uskok z boku głęboki na okolo 30cm 2x4 metry. fotka była wykonana na jej końcu, wrzuciłem ją poglądowo. Początek drogi jest o wiele gorszy niz to, co widać na zdjęciu. -
WItam, krótkie pytanie - czym najlepiej jest *doraźnie* uzupełnić dziury w drodze gruntowej? Droga obecenie jest obecnie własnością prywatną, gmina ma sie nią zająć w przyszłym roku, jednak do tego czasu polowa mieszkanców pogubi koła na tych wertepach. czy zalanie dziury powiedzmy 1x1x0.2m betonem/cementem moze zalatwić sprawę tak, aby przez powiedzmy rok dało sie po niej jeździć? czy są na to inne, równie amatorskie a bardziej skuteczne metody? droga jest ulicą ślepą, dojazdową do 10 domów, raz na 2 tygodnie przejedzie tamtędy śmieciarka. dziękuję z góry
-
Gdyby ktoś był zainteresowany mam opinię bezpośrednio do przedstawiciela z Romotop: "Dzien dobry. Piec Evora można podłączyć jak do systemu Centralnego Doprowadzenia Powietrza, tak i bez niego. Po prostu bendzie odbierac powietre z pomieszcenia. Problem jest tylko w domach pasywnych zamkniętych z rekuperacjou ciepla. Tam musi być podłączony piec na centrálne doprowadzenie powietrza." Ponadto po dzisiejszej wizycie kominiarza - opinia ta została podtrzymana, z uwagą, że z racji ze jest to aneks - salon+kuchnia - podczas palenia kozy mamy nie odpalać okapu nad indukcją. Warto również rozszczelnić okno w momencie, gdy nawiewniki nie będą dawały rady. także myślę, ze to zamyka dyskusję, dziękuję za komentarze. Jak piecyk juz stanie dam znać jak działa. thx
- 10 odpowiedzi
-
- "pośredni"
- dolot
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
OK, dziękuję za odpowiedź. Jedno co mnie nadal zastanawia - to w jaki sposob Evora bez dolotu powiedza z zewnątrz moze zaciągać powietrze z pomieszczenia mając wlot od dołu. Na zdjeciu widać otwór typowo w miejscu, w którym będzie dociśnięty do blachy lub szkła, na którym koza będzie stała.
- 10 odpowiedzi
-
- "pośredni"
- dolot
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, w związku z małą przestrzenią to zagospodarowania jestem zmuszony to zainstalowania małej kozy zamiast wkładu kominkowego z zabudową. Na chwilę obecną skupiony jestem na Evora 01 Romotop ze względu na rozmiar, obudowę ceramiczna i cenę. Mianowicie - chciałbym postawić kozę przy froncie komina, jakieś 30cm od wyczystki. Dom jest wyposażony w dolot od spodu, jednak jest zaślepiony. Czy to moze stanowić problem dla w/w modelu? Czy w przypadku zaciągania powietrza z pomieszczenia mogę napotkać problemy z regulacją płomienia, nadmiernym wysuszaniem pomieszczenia (salon + kuchnia, aneks ~45m2) czy też całościowym problemem z paleniem się drewna? Czy rozwiązanie pośrednie widoczne na zdjęciu nr 3 - tj. mała dziurka w podłodze w pobliżu kozy może rozwiązać te problemy (o ile wystąpią)? Czy koza musi mieć dolot w postaci rurki podłączonej u dołu piecyka z bespośrednim cugiem z zewnątrz? dziękuję za wszelkie wskazówki.
- 10 odpowiedzi
-
- "pośredni"
- dolot
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A nie jest przypadkiem tak, ze najlepiej jest podkaszarką pozbyc się wszelkiego ziela na działce, pozniej wygrabic wszystko co sie da - wliczając uschnięte łodygi, kamyki, smieci. Pozniej przejechac do glebogryzarką, zagrabic ponownie, usunąć resztę i wtedy wykonać oprysk randapem i następnie od ręki przejechać grunt glebogryzarką po to, aby substancja znalazła się nieco niżej niż poziom gruntu?
- 2 977 odpowiedzi
-
- "klepiska"
- być
-
(i 47 więcej)
Oznaczone tagami:
- "klepiska"
- być
- chwasty
- czas
- czego
- działki
- grunt
- laik
- miał
- najpierw
- należy
- nasion
- nawóz
- nawożenie
- nowa
- nowy
- ogródka?
- ogrodowy
- planowanie
- podłoża
- pomoc
- przy
- przygotować
- przygotowanie
- robić
- siać-teraz?
- siać?
- sianie
- siewu
- teraz
- teren
- trawa
- trawa-siać
- trawę
- trawnik
- trawnik orka
- trawnik.
- trawnik?
- trawnik???
- trawnika
- trawy
- twarda/sucha
- wysiewanie
- zacząć
- zagospodarowanie
- zakładam
- zakładaniu
- ziemia
- zrobić
-
Witam, widziałem kilka podobnych wątków co do temperatury emitowanej przez kominki/piece, jednak zastanawia mnie jeden wątek: mamy doprowadzony dolot powietrza od dołu pod kominek zabudowany, jednak z powodu wysokiego kosztu i ograniczonego miejsca zdecydowalismy się na kozę / piec wolnostojący. Pytanie nr 1: - nigdzie nie mogę znaleźć różnicy w temperaturach pomiędzy piecami stalowymi a żeliwnymi w ich najbliższej odległości. W sensie czy metr od takiego źródła ciepła moze znajdować się telewizor. Koza będzie uruchamiana okazjonalnie (myślę, ze max 10-15 razy w roku), palona drewnem. Pytanie nr 2: - czy istnieją na rynku żeliwne piece wyglądem przypominające taki: z możliwością podłączenia pod dolny dolot powietrza? Każde, które widziałem są albo stalowe, albo żeliwne bez dolotu. Ten na zdjęciu to KNAP Oval 8 kW, obrotowy. byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, pozdr.
-
jajmar, OK ale z jakiego powodu wymienia się grunt pod całoscią budynku (+1m w kazdym wymiarze) jezeli finalnie cieżar domu osadzony jest na ławach? Wtedy też grunt pod posadzkami jest elementem nośnym? bo nie do konca rozumiem tę kwestię
-
Robinson, oczywiście - pytanie zostało już wystosowane, czekam na odpowiedź. jedyne co mnie martwi to tak drastyczna rozbieżność w opiniach. Developer realizujący swoje autorskie projekty, a w zasadzie pani architekt stwierdziła, ze wymiana gruntu jest wymagana pod całą powierzchnią domu, uznając jednocześnie ze płyta żelbetowa (pod grunt próchniczy) nie jest wymagana, co budzi ogrome zdziwienie w innych firmach. zastanawiam sie tylko do kogo należy finalna decyzja w tej kwestii
-
Witam, Badania geotechniczne działki wykazały okolo 90-110cm nasypu nienośnego na całej powierzchni + warstę próchnicy na głębokosci 2.5-3.6 metra. Po okazaniu opinii firmom, ktore bierzemy pod uwagę jako realizatorów budowy otrzymalismy dwie opinie: jedną, ze należy wymienic nasyp nienosny piaskiem średnim pod całym obrysem domu +1m w kazdą stroną druga - ze grunt należy wymienic tylko pod ławą / chudym betonem geotechnik proponuje zastosowanie ławy fundamentowej Oprócz problemu z dosyc duzym nasypem jest też problem z próchnicą, który ma dać o sobie znać (wg ich opinii) dopiero po pierwszych wykopkach. Czy mozecie sie jakoś odnieść do tej sytuacji? jezeli komus chcialoby się zgłębic temat mogę podesłac całą opinię na priv.