Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AMH-KONCEPT Sanok

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O AMH-KONCEPT Sanok

  • Urodziny 15.08.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Projektant budowlany
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Sanok
  • Kod pocztowy
    38-500
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

AMH-KONCEPT Sanok's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Proszę o usunięcie mojego konta przez administratora gdyż nie mogę znaleźć nigdzie tej opcji. Pozdrawiam
  2. Generalnie przy takich rozbudowach pojawia się więcej kwestii: - czy fundament jest posadowiony na wystarczającej głębokości? Czy ława fundamentowa jest w stanie przenieść dodatkowe obciążenia? - czy ściana fundamentowa jest poprawnie zaizolowana? Jeśli nie to będziesz miał problem z wilgocią spodem w ścianach. Polecam skonsultowanie się z konstruktorem, który zobaczy budynek i wtedy określi czy jest możliwe jego dociążenie. Za samą konsultacje czy też ekspertyze zapłacisz ulamek tego co wydasz na całą inwestycję. A szkoda wydać swoje ciężko zarobione pieniądze, a później coś zacznie Ci pękać itd.
  3. Odradzam zastosowanie się do rady wykonawcy w tym wypadku bo: po 1. Jeśli budynek jest na stoku to domyslam się, że z jednej strony budynku będzie z 20 cm piasku a z drugiej 100cm wiec najprawdopodobniej pojawi sie różnica osiadań po 2. Jak zauważyli przedmówcy, czy wykonawca ma uprawnienia budowlane? Czy wykonawca ma chociaż wykształcenie budowlane? To konstruktor powinien sprawdzić obliczeniowo fundament i dobrać odpowiedni. Jeśli masz zastrzeżenia do rozwiązań zastosowanych przez projektanta konstrukcji to zalecam skonsultować sprawę z kierownikiem budowy i ewentualnie zwrócić się z dokumentacją do innego projektanta konstrukcji.
  4. Popieram zdanie przedmówcy. Rodzaj fundamentu zależy od warunków gruntowo-wodnych. Jeśli chodzi o wykonanie płyty jest to dość duży koszt, a budynek o konstrukcji szkieletowej generuje stosunkowo niewielkie obciążenia więc może się okazać, że wystarczą stosunkowo wąskie ławy fundamentowe oraz murowane ściany fundamentowe. Polecam wykonać geologię (badanie podłoża gruntowego) i wtedy dobrać rodzaj fundamentu w konsultacji z konstruktorem.
  5. ad 1. Dzięki badaniu geologicznemu dowiesz się nie tylko jaki grunt zalega poniżej projektowanych fundamentów ale również czy nie ma wysokiego poziomu zwierciadła wody gruntowej na Twojej działce. W przypadku tak małego budynku, jeśli masz pewność, że nie będziesz miał problemu z wodą w piwnicy to geologię można byłoby sobie odpuścić pod warunkiem, że po wykonaniu wykopów kierownik budowy oceni grunt. W przypadku troszkę większego budynku namawiam już bezwzględnie na wykonanie geologii. Koszt jest niewielki (rzędu 500zł za 2 otwory) a pozwala uniknąć późniejszego pękania budynku spowodowanego nierównomiernym osiadaniem, oraz można uniknąć pchania sie w koszty związane z wykonaniem piwnicy w przypadku wysokiego zwierciadła wody gruntowej. ad 2. Tak jak napisał Kolega wyżej. Jeśli masz więcej niż jedną kondygnację konieczny jest projekt. ad 3. Forma architektoniczna budynku zostaje narzucona w warunkach zabudowy lub miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Więc jeśli w/w dokumenty nie narzucą rozwiązań o których mówisz, to nie ma takiego wymogu. Jedynie ze względu na trwałość drewna zalecam się unieść ponad przyległy teren z fundamentami (około 45-50 cm minimum) ad 4. Piwnica bez okien trochę bardziej będzie trzymała temperaturę, ale będzie problem z wywietrzeniem pomieszczeń w środku. Czasami to na ile jest zagłebiona piwnica wynika właśnie z poziomu zwierciadła wody gruntowej. W przypadku gdy ta woda jest wysoko to konieczne jest wykonanie izolacji przeciw wodnej typu ciężkiego, co jest bardzo drogie oraz często okazuje się kłopotliwe w wykonaniu, w przypadku mniej dokładnych ekip budowlanych. Pamiętaj również, że to ile piwnica jest uniesiona nad teren istotnie wpływa na wygląd całego budynku, więc warto jest to przemyśleć w fazie projektu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...