
ga
Użytkownicy-
Liczba zawartości
61 -
Rejestracja
ga's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Poproś dewelopera o wskazanie na projekcie albo w naturze miejsca włączenia przewodu spalinowego. Musi to mieć w projektach.
-
O! Z cegły. Martwi mnie ten prostokątny otwór na dole- o ile to wyczystka komina (do wygarniania sadzy po kominiarzu) to ona na pewno znajdzie się za obudową. Chyba trochę buba. Gdzie ma stać kominek?- nie ma wlotu kanału spalinowego, a za bardzo go odginać nie wolno.
-
Jeśli masz komin systemowy, to pewnie wejście przewodu spalinowego jest gdzieś z boku?! Na zdjęciu widzę tylko górny otwór dla wentylacji i dolny wyczystkowy. Jeśli obudowa kominka zakrywa wentylację( a nie musi, może wyginać się powyżej kominka) to powyżej "ślepego" stropu wewnątz ( takie oddzielenie ciepłej przestrzeni wewnątrz obudowy od stropu) powinieneś doprowadzić przewód, np. spiro od otworu wentylacyjnego na zewnątrz. I tu wyższa szkoła jazdy - połączyć okrągłe z prostokątnym Powodzenia. O dziwo dobry poradnik o kominkach leży w Castoramie. W takim darmowym, "niebieskim" wydaniu gazetkowym.
-
Do wszystkich, którzy mają 12 cm ściany działowe!!!
ga odpowiedział Senser → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Scianki w lazienkach- 19cm silka- reszta domu Ytong, po prostu bloczki silki maja lepszy wspolczynnik izolacyjnosci. A na dzwieki tzw.uderzeniowe (czyli nie te przenoszone powietrzem, tylko np. stukanie w umywalke) to najlepiej pod scianki podlozyc pianke (niebieska, pod posadzkowa, gr.1cm)- najlepiej odcina przenoszenie. A dzwiek i tak ucieka przez drzwi- dobrze ze sa na hol a nie na jadalnie:) pozdr. -
jesli oscieznica "obejmuje" mur- to rzeczywiscie zapas jest minimalny- tzw. oscieznica regulowana. A drewniana potrzebuje 9cm + 2 zapasu na montaz. Najlepiej zajrzec w tabele producenta- tam sa wymiary "w swietle muru"- taki otwor trzeba wykonac,- "w swietle osciezy"- takie bedzie przejscie- no i "szerokosc skrzydla"-wiadomo. Wazna jest tez wysokosc nadproza- oznaczona np Ho-czyli wys. zewnetrzna gotowej oscieznicy+ zapas montazowy + grubosci wszystkich warstw podlogowych (bo czesciowo wchodzi w posadzki). Okna podobnie- zewnetrzny wymiar osciezy +2-3cm ( 1,5 dla PCV, ale moze byc za malo). Nie mylic z wymiarem zestawczym! Pozdrawiam. Aga
-
Upewnij sie ze te sciany napewno nie podpieraja elementow konstrukcji- pozwolenie uzyskuje sie dla istotnych zmian w konstrukcji lub elewacjach budynku albo zmiany przeznaczenia (np. garaz na ...sypialnie ). Raczej mozesz dzialac! Pozdr.
-
Brzoza musi zostac! Taki widze wynik glosowania Pozostaje wymyslic (dopasowac) do niej dom! Moze cos w rodzaju wewnetrznego , polotwartego atrium? Np. dom w ksztalcie "C" lub "U" bylby jak znalazl! Az wam zazdroszcze tego "pretekstu" do oryginalnej architektury. A dach mozna wyposazyc w powloke ochronna, albo spadki zrobic na zewnatrz atrium
-
Swietne podejscie! W koncu ktos dla kogo "szklanka jest do polowy pelna"!!! Powodzenia!
-
Studnia chlonna i rury drenarskie- studnia to po prostu gleboka beczka bez dna i zwir na "dnie" i pod nim piach. Rury w miejscu najbardziej zatapianym, przysypane piachem i zwirem, nie glina!
-
Ach, czyli jednak. No to rzuc sie na forum "instalator" muratordom.com.pl i zadaj instalatorom takie zadanie-na pewno cos sensownego podpowiedza! A ogrodzenie jak wyzej- zafunduj sasiadom te fakturowane bloczki od Ich strony.
-
To znowu ja. Tak sobie czytam jeszcze raz Twoj post, i mysle, czy przypadkiem to nie 2-3 m szesciennych- czyli podniesienie minimalne? Bo jesli tak (roznica wysokosci jakies 50cm) to podmuruj przy granicy betonowymi bloczkami oporowymi (sa naprawde ladne, fakturowane, w kolorze piaskowca) a powyzej zrob ogrodzenie drewniane- slupki tez moga byc murowane z tych bloczkow, ale juz pustakow, nie oporowych. Wyglada niezle, robilam takie ogrodzenie przy skarpach dochodzacych do 3metrow, z tym ze tam byl solidny fundament zelbetowy. Pozdr.
-
Witaj Kynes! A dlaczego az takie podsypanie- Wlaczasz sie za wysoko z kanalizacja? Powiem Ci, ze chyba tez bylabym "konfliktowym" sasiadem, gdyby mi ktos usypal 3m skarpe przy granicy! Nie ma innego sposobu? Bo po pierwsze- na 100%mur oporowy Cie czeka( i to nie byle jaki, toz to masa ziemi!) a po drugie zmienisz warunki wodne dzialki- nie tylko swojej- a to juz niezgodne z prawem. Mozesz deszczem i roztopami podtopic sasiadow! No i ciekawam, czy tym murem nie zaslonisz im sloneczka, a to rowniez niezgodne z j.w. Sprawdz, czy nie da sie (i czy nie taniej!!!) zrobic tego inaczej- pompa, przelozenie kanalizy, nie wiem, nie jestem fachowcem od rur. Pozdrawiam!
-
Panowie, spokojnie! Drizzt: wyobraz sobie , ze tak! -4 metry- poza tym okap dachu nie moze zawezac tej odleglosci o wiecej niz 50cm( a balkon- o 1m). Tyle Prawo Budowlane. Wiech- zgoda sasaiada teraz juz nie ma nic do rzeczy, nowe Prawo nie dopuszcza takiej mozliwosci. Pik33: konsekwencje beda na koniec budowy- inwestor zglasza koniec budowy DOLACZAJAC dokumentacje powykonawcza, w tym pomiar geodezyjny i wtedy sprawa sie "rypnie", brzydko mowiac. A z tym ociepeniem to jest tak, ze stare prawo dopuszczalo pomijanie warstw wykonczeniowych (styropian, klinkier) przy wyznaczaniu odleglosci. A architekt podaje tzw. punkty tyczenia budynku zgodnie z tymi zalozeniami- pytanie jak geodeta je oznaczyl w terenie- powinien na przecieciu osi konstrukcyjnych, wtedy nie byloby bledow. Pozdrawiam! Aga
-
Projektant, architekt, dekorator wnętrz - ogólna dyskusja, uwagi, doświadczenia
ga odpowiedział _Piotr → na topic → Projektowanie wnętrz
Witam! Moze po prostu umow sie z projektantem na -powiedzmy- trzy koncepcje(wstepne projekty, chodzi o klimat, zastosowane materialy i kolory a nie ostateczny projekt) i za nie mu zaplac. Potem zdecydujesz czy zlecic mu caly projekt (a mysle ze tak:) Unikniecie niepotrzebnych nerwow i ewentualnych rozczarowan, a on na pewno oszczedzi wiele pracy . No i zapytaj czy swoj dom tak urzadzil- i jak sie w nim mieszka! To najlepszy miernik pomyslow- sama czesto odradzam klientom rozwiazania, ktore na moim "poligonie"domowym sie nie sprawdzily i doradzam te trafione. Pozdr! -
Marbo podal dobry adres: http://www.deger.com.pl/eskada_katalog.html