Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dedis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Dedis

  1. Tak zrobiłem w części pomieszczeń. Pytanie jak długo trzymać taki stan? Chciałbym już zacząć suszyć również wylewki.
  2. Witam Znalazłem kilka podobnych tematów, ale moje pytanie dotyczy kwestii która wymaga "wyczucia" eksperta Mam świeże wylewki cementowe w budynku z oknami i tynkami wewnętrznymi. Mam podłączone prowizoryczne ogrzewanie (kilka grzejników rozmieszczonych w domu) i w większości udaje się utrzymać temperaturę w okolicach 8-10stC (skrajnie 5). Celowo nie wietrzę żeby zatrzymać w domu wilgoć potrzebną wylewkom do hydratacji, więc wilgotność utrzymuje się na poziomie 70%. PYTANIE: jak długo trzymać takie warunki w domu? Nie chcę żeby tynki ponownie "zaciągnęły" wilgoć z powietrza ponieważ były już wstępnie przesuszone. W jakim momencie mogę uruchomić osuszacz żeby nic złego się już wylewkom nie stało? pozdrawiam Darek
  3. 1. olej blachodachówkę - dachówki ceramiczne np Robena nie wyjdą wiele drożej. Blacha nie jest fajna. 2. Sporo ekip pracuje bez zaliczek. Robota podzielona na etapy (np 5) i płatności po każdym etapie. O cenie uzależnionej od kwoty zaliczki nie słyszałem. 3. ceny robocizny wydają się niskie. Upewnij się że masz w tym uporządkowanie terenu, nie dochodzi do tego np wynajem sprzętu tj. zagęszczarki, stemple, koparka itp. Z dachem porządna ekipa powinna w tej chwili wziąć wg mnie min.50tys (przynajmniej na Śląsku, ale chyba nie ma tak dużych różnic). Jestem teraz na stanie deweloperskim nieco większego domu (C319) i szacuję że SSO z dachem powinien Cię wynieść około 140-160tys (mnie wyniosło ok 210 na płycie fundamentowej i lekkim podniesieniu terenu) materiały idą do góry cały czas, ale ponoć ten trend zwalnia. Załóż 10% zapasu. u mnie wyszły koło 130tys. U Ciebie poniżej 100tys powinno się zmieścić (masz o 40% mniejszą powierzchnię zabudowy)
  4. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, w tym momencie uczciwa robocizna za ten dom to ~70tys (ja dałem trochę więcej i nie żałuję, można mniej - nawet 55, ale nie zaryzykowałbym) i materiały ~120-140tys zależy od wielu czynników (sam kupowałem, więc to moje ceny). Znaczące róznice w stosunku do oryginalnego projektu w moim przypadku to płyta fundamentowa zamiast ław (nieco wyższy koszt) i przeliczony strop (5cm cieńszy - nieco tańszy). z racji opadającego terenu musieliśmy też wykonać podbudowę z kruszywa (+5tys do wykonania "zwykłego") SSO z dachem wyjdzie koło 200tys (firmy oferowały około 220-270 zależnie od przypadku). stan deweloperski w moim przypadku to okolice 300tys.
  5. Witam wszystkich. Strop w tym projekcie jest mocno przewymiarowany. Można go spokojnie przeprojektować na 16cm grubości i to mimo przesunięcia słupa w salonie w nieco sprytniejsze miejsce (tak że tworzy większą rozpiętość) fundament polecam zamienić na płytowy. W obecnej sytuacji rynkowej koszt zbliżony ,a korzyści sporo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...