Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ania_Waldek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ania_Waldek

  1. Do Jabko Chętnie się dowiem jak to się liczy. Czy mozesz mi dać jakieś wskazówki? Pewnie trzeba policzyć zapotrzebowanie pomieszczeń na ciepło i wówczas przeliczyć ilość potrzenej rury i rozstaw rurek ale nie za bardzo wiem jak to policzyć bo się natym nie znam.
  2. Link http://www.oventrop.de/pl/software/ovplan.htm
  3. Witam, Czy używaliście darmowego programu do liczenia ogrzewania podłogowego OVPlan firmy Oventrop? Co o nim sądzicie? A możne znacie jakiś inny program który jest pomocny aby zobaczyć jak powinno się poprawnie liczyć ogrzewanie podłogowe. Pytam bo poziom wiedzyniektórych instalatorów jest jaki jest a nie wiem na jakiego ja trafię.
  4. Ciemny grafit lub czarny. Pstrokate nie w moim guście a na jasnych robią się zacieki.
  5. Wstępnie za L-ki policzyli mi drożej niż porotherm. Czy wówczas warto stosować L-ki?
  6. Witam. Jakie waszym zdaniem są najlepsze nadproża dla ściany 30 Porotherm + docieplenie? Wylewane czy z protherm?
  7. Ostatecznie kupiłem Porotherm. 30 P+W za 4,51 a 25 P+W za 5,93 brutto z transportem kiedy będę chciał i w dowolnych ilościach. Dodatkowo zwrot tego co mi zostanie. A od 10.10. 2006 podobno znowu podwyżka!!!
  8. No i jaka cena za transport, bo to u mnie było kluczowe. Chcieli po 1000 za transport.
  9. A z jakiej cegielni te U220?
  10. Witam. Wznawiam temat, bo właśnie stoję przed wyborem stropu. Max długość belki to 530cm a powierzchnia 94m2 dodatkowo mam dwa balkony i wykusz. W projekcie mam Teriva. Czy ktoś z Was robił ostatnio strop ackermana lub wylewany? Patrząc na koszt stropu, czy to się aktualnie opłaca czy lepiej zostać przy gęstożebrowym?
  11. Mi zaproponowali tego samego Brasa ale w kolorze grafitowym po okołó 2,70 brutto i to w hrtownii gdzie brałbym też cały matriał na ściany. Wydaje mi się że 10% przy większych zakupach to tochę mało, bo tyle to każy daje. Czy Wasza cena zawiera transport HDS?
  12. A co z Porotonem? Coś ciężko na niego gdziekolwiek trafić. Czy kupuje się go tylko bezpośrednio od Roben?
  13. Witam. Najtańsze ceny jakie znalazłem to: - Promur 30P+W 3,30PLN brutto + cena za transport - Porotherm 30P+W 4,30PLN brutto cena z transportem Dodam że buduję w okolicy Bielska-Białej. Potrzebuję ze 3000szt. Czy to dobre ceny? Pozdrawiam
  14. Czyli w sumie bez większej różnicy czy wykusz z cegły pełnej czy ciętego porotermu?
  15. Witam. Mój domek ma mieć na parterze wykusz a sciany mają być z porotherm 30P+W plus styropian 10cm. Mój wykonawca stwierdził że wykusz należy wymurować z cegły pełnej. Czy aby na pewno ma rację? Mi się to kojarzy z ciepłą ścianą i zimnym wykuszem. Czy nie można dociąć porotherm i z niego wykonać wykusz?
  16. Witam. Mam dwa pytania odnośnie linii zabudowy. 1) Czy linię zabudowy określają tylko mudynki na sąsiednich domach mojej działki? 2) Jeżeli jeden sąsiad ma dom 5m od drogi a drugi 15m od drogi oraz z WZ wynika że mam nawiązać do linii zabudowy to oznacza to że mój budynek ma stać 10m od drogi? Pozdrawiam Waldek
  17. Witamy klub budujący z Bielska!!!!! My rozpoczynamy budowę za kilka dni w Jaworzu. Domek prawie 200m2 powierzchni całkowitej, użytkowej 160m2, bez piwnicy, garaż z poddaszem użytkowym. Coś w stylu C101 Stosowny http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=354&IdKolekcji=&action=showProject&ver=mirror Za robociznę stan surowy otwarty tzn. od zdjęcia humusu po przykrycie dachu (z oknami dachowymi i rynnami oraz kominy) uzgoniliśmy 32000 netto. Z tego co czytamy to chyba średnia cena. W związku z tym że zaczynamy budowę to prośimy o wskazówki odnośnie wynwgocjowanych przez Was cen w hurtowniach. Na początek cena betonu oraz materiał na ściany (porotherm 30P+W lub Leier Thermopor 30P+W) Na razie zaśpiewali nam za porotherm 30P+W 4,39 brutto za szt. a za Leier Thermopor 30P+W 3,88 brutto za szt. Wydaje się nam strasznie drogo!!!! Pozdrawiamy Oczekujemy na liczne odpowiedzi!
  18. Witamy klub budujący z Bielska!!!!! My rozpoczynamy budowę za kilka dni w Jaworzu. Domek prawie 200m2 powierzchni całkowitej, użytkowej 160m2, bez piwnicy, garaż z poddaszem użytkowym. Coś w stylu C101 Stosowny http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=354&IdKolekcji=&action=showProject&ver=mirror Za robociznę stan surowy otwarty tzn. od zdjęcia humusu po przykrycie dachu (z oknami dachowymi i rynnami oraz kominy) uzgoniliśmy 32000 netto. Z tego co czytamy to chyba średnia cena. W związku z tym że zaczynamy budowę to prośimy o wskazówki odnośnie wynwgocjowanych przez Was cen w hurtowniach. Na początek cena betonu oraz materiał na ściany (porotherm 30P+W lub Leier Thermopor 30P+W) Na razie zaśpiewali nam za porotherm 30P+W 4,39 brutto za szt. a za Leier Thermopor 30P+W 3,88 brutto za szt. Wydaje się nam strasznie drogo!!!! Pozdrawiamy Oczekujemy na liczne odpowiedzi!
  19. Oskar0259. Może skoro stoi na mojej działce domek gospodarczy to można ją zakwalifikować jako teren zabudowany a nie nowej zabudowy? Dziękujemy za szybie odpowiedzi i pozdrawiamy
  20. Do Oskar0259 Napisałeś: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. "W sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie." § 12.3. Jeżeli z warunków, o których mowa w ust. 1 oraz w § 13, 60 i 271, nie wynikają inne wymagania, odległości zabudowy od granicy działki budowlanej powinny wynosić co najmniej: 1) przy równoległym do granicy sytuowaniu ściany budynku: a) z otworami okiennymi lub drzwiowymi - 4 m, b) bez otworów okiennych lub drzwiowych - 3 m, Pytanie: Jaka ustaw mówi o tym że muszę zachować odległości uchwalone w MPZP a nie te wymienione w powyższej ustawie? Będę bardzo wdzięczny za każą odpowiedź bo jak to mówią tonący brzytwy się chyta. Drugie pytanie i mapkę przesłałem na Twojego e-mail'a. Pozdrawiamy Anna i Waldemar
  21. Mam jeszcze jedno pytanie. Co to za rodzej drogi prywatna-wewnętrzna dojazdowa bo tak nazwano drogę dojazdową od której chcą abym zachował 6m, a właśnie tak ją nazwano w gminie na piśmie które otrzymałem "w sprawie wydania opinii o przeznaczeniu działki". Może tu jest jakaś luka skoro nazwano ją "prywatna" a zatem nie muszę zachować odległości.
  22. oskar0259. Dziekujemy za odpowiedź. 1) Moim zdaniem po kolejnej analizie tego co napisali w MPZP wynika ,że tylko dla terenów nowej zabudowy linia zabudowy musi być dla dróg wewnętrznych 6m, ponieważ w przytoczonym wcześniej fragmencie MPZP dla terenów zabudownych podali tylko obostrzenie dla drogi publicznej 8m. Rozumiem,że moja działka zalicza się do terenów zabudowanych a nie nowej zabudowy bo wokoło wszyscy się już pobudowali??? Co o tym sądzisz? 2) Jak należy interpretować linię zabudowy gdy działka jest rogowa i z jednej strony ma bezpośreni dostęp do drogi publicznej?
  23. My też jesteśmy ciekawi. Może ktoś już skończył budować? Ile kosztowł końcowo? Jakieś sugestie, uwagi? Z góry dziękujemy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...