Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hp321

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O hp321

  • Urodziny 01.06.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdańsk
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hp321's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy nad strefą 1, na wysokości ponad 225 cm zaczyna się strefa 2? Niestety trudno o dokładniejszą ilustrację. Czy osobiście skorzystałbyś z oczka które nie ma ochrony przed wilgocią nad wanną, z założeniem że to jest bliżej jej zewnętrznej krawędzi (3/4 szerokości wanny)? Czy pozostałe oczka znajdujące się dalej od wanny muszą mieć ochronę przed wilgocią?
  2. W łazience planuję skorzystać z regulowanych oczek wpuszczanych w sufit na gwint GU10 (230V). Takie oczka nie mają niestety ochrony przeciw wilgoci (znaleziony przeze mnie model ma normę IP40). Jedno z oczek niestety będzie znajdowało się nad wanną, która będzie też używana jako prysznic (z parawanem). Czy jeśli oczko znajduje się w na wysokości ~250cm, a w różnych materiałach jest mowa o tym że ta strefa 1 sięga do 225cm to czy mogę bezpiecznie skorzystać z takiego rozwiązania? Czy to poprawne rozwiązanie?
  3. Hej. Chciałem zapytać jakie gniazda powinienem zamówić do nowego mieszkania? Mam dwa rozwiązania w sklepie, w którym chce je zamówić: bez pazurów oraz z pazurkami. Te z pazurkami są nieco droższe. Zależy mi na tym by mieć spokój z gniazdkami elektrycznymi na lata. Czy gniazda z pazurkami poza mocowaniem można dodatkowo dokręcić aby były jeszcze "stabilniejsze"? Czy gniazda z pazurkami pasują do wszystkich nowych puszek i te bez tak samo mogą być zastosowane? Zrzut mocowania z pazurkami: Oraz bez:
  4. Te lampy przy lustrze są w formie kinkietu? Czy zapalając światło zapalasz wszystkie wymienione przez Ciebie punkty? O jakim metrażu mówimy oraz ilości lumenów, które dostarczasz?
  5. Cześć. Chciałem zapytać o waszą opinię. Ile powinniśmy wstawić punktów świetlnych do łazienki o wymiarach 4,1 m2? To na czym nam zależy to odpowiednio dużej jasności (nie lubimy ciemnych łazienek). W pomieszczeniu będą dominować białe płytki, jasne drzwi, szafeczka (tylko na ścianie gdzie wanna będą ciemniejsze płytki). Czy Waszym zdaniem wystarczą trzy główne punkty świetle wpuszczane w sufit (tak zwane oczka) z gwintem GU10? Planowaliśmy je umieścić w rzędzie kolejno nad wanną, na środku pomieszczenia i kolejno nad zabudową pralki (ciągnęły by się równolegle po szerokości pomieszczenia). Poza tymi punktami świetlnymi doszły by dwa kinkiety przy samym lustrze, ale ich nie chcielibyśmy rozpatrywać jako światła koniecznego do włączenia aby poziom jasności był w pełni zadowalający.
  6. hp321

    Drzwi bezprzylgowe po latach

    Czy miałeś tutaj trzy zawiasy (ten trzeci jest liczony zwykle dodatkowo). Same drzwi posiadały jakieś wypełnienie czy też miały strukturę "plastra miodu"?
  7. Witam. Chciałem zapytać forumowiczów, którzy mają drzwi bezprzylgowe już kilka lat. Czy było warto? Czy w międzyczasie pojawiły się jakieś defekty związane z ich użytkowaniem? Pytam ponieważ w wielu salonach, u znajomych zauważyliśmy, że drzwi tego rodzaju mają czasami skłonność do opuszczania się oraz szurania podłogi. Czy to słuszne obawy czy też odosobnione przypadki?
  8. Witam. Chciałem zapytać forumowiczów, którzy mają drzwi bezprzylgowe już kilka lat. Czy było warto? Czy w międzyczasie pojawiły się jakieś defekty związane z ich użytkowaniem? Pytam ponieważ w wielu salonach, u znajomych zauważyliśmy, że drzwi tego rodzaju mają czasami skłonność do opuszczania się oraz szurania podłogi. Czy to słuszne obawy czy też odosobnione przypadki?
  9. Nad samym blatem mamy w planach oświetlenie podszafkowe. Nad stołem nic nie planowaliśmy. Jak sądzisz co się tutaj sprawdzi?
  10. Zgadzam się. Mini antresolkę na tym etapie widzę wyłącznie w małym pokoju. W każdym innym miejscu to troszkę naciągane rozwiązanie, do tego drogie. Pozostaje inny temat. Jak optycznie te skosy wykorzystać by dobrze wyglądały. A może tylko ich pomalowanie na stosowny kolor wystarczy? Myślimy tutaj również nad wiszącym oświetleniem nad stołem w kuchni.
  11. Funkcja komentowania zawiodła. Służę jednak wyjaśnieniami dla użytkownika "Sylw.". Na projekcie (pierwszy post), w różnych punktach są oznaczone wysokości. Wykorzystano w tym celu symbol "h". I tak po lewej stronie jest h=390 (390 cm) by później zejść do 255 cm (przerywana czerwona linia), które utrzymuje się aż do okien. Mieszkanie nie jest tym samym nigdzie niższe, jak to bywa często na poddaszach, ale od strony wejścia jest wyższe.
  12. Też spotkałem się z taką opinią. Jeśli łóżko było by w formie antresoli nad drzwiami wtedy w samym pokoju było by "sporo" miejsca na biurko oraz inny ewentualny mebel. Samo wejście na antresolę mogło by być pewnie szafą. Jeśli chodzi o łazienkę. Tak ją zdecydowanie chcemy obniżyć, aby była tradycyjną bryłą. Tylko nie wiemy do jakiej wysokości 255cm? A może zrobić ją trochę wyższą tylko jaką? W pierwszym wpisie zamieściłem ilustrację, która przedstawia jak chcielibyśmy zabudować pralkę oraz toaletę. Po drugiej stronie kusi nas wanna z parawanem składanym:
  13. To jest temat do dogadania z deweloperem. Właśnie ten mały pokój oraz rozwiązania na korytarzu są dla nas niewiadomą. Co lepiej się sprawdzi - co lepiej będzie wyglądało.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...