Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kostka.PRL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kostka.PRL

  1. Bardzo prawdopodobne ze to skraplanie. Sprawdziłem od środka trzy miejsca w których deski były najbardziej mokre, z zewnątrz w tych miejscach jest lita blacha bez łączeń. Pytanie czy mogę jakoś temu zaradzić?
  2. Z całym szacunkiem dla Pana, ale czekam już na dekarza do innej roboty od ponad 1,5 roku, i nie mogę się doczekać. Z moich obserwacji wynika, że nikt nie chce przychodzić do takich drobnych robót / napraw. Napisałem na forum w celu dyskusji / wymiany doświadczeń w naprawie dachu. Jeżeli będę miał sprawdzone rozwiązanie postaram się sam wykonać naprawę. W pierwszym poście zadałem pytanie czy produkt Noxan Elastometal z siatką / włókniną wzmacniającą sprawdzi się na dachu z blachy felcowanej który bardzo pracuję na wietrze?
  3. Dziękuję @Andrzej Wilhelmi za odpowiedź. Na moje problem jest z przeciekami. Wizualnie od góry nie widzę zniszczenia poszycia. Szukam rozwiązania jak mogę wyeliminować/zabezpieczyć dach przed przeciekaniem? Słyszałem już rozbieżne sugestie o dobijaniu oraz rozginaniu felców, co wydaje mi się nie do końca rozsądne.
  4. Witam wszystkich, Chciałem się doradzić odnośnie uszczelnienie dachu 4 spadowego wykonanego z blachy felcowanej na domu typu kostka z lat 80-tych. Bezpośrednio pod blachą pełne deskowanie (bez papy, membrany itp.). Wewnątrz wystają gwoździe którymi blacha jest mocowana do desek. Blacha ogólnie jest w bardzo dobrym stanie, rok temu pomalowana, pędzlem 2-krotnie farbą Tikkurila Makor-Tix. Podczas deszczowych dni w kilku /-nastu miejscach widać zawilgocenie desek, zdarza się że w niektórych miejscach podczas długotrwałych opadów kapie woda na posadzkę. Wiem że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana pokrycia na nowe, ale wiąże się to z bardzo dużym kosztem. Obecnie rozważam opcję naprawy. Zastanawiam się nad wykorzystaniem rozwiązania firmy Noxan Elastometal z siatką / włókniną wzmacniającą. Widziałem filmy na których wykorzystują w/w produkt do uszczelniania dachów z płyty warstwowej. Wiem że inaczej pracuję takie pokrycie, blacha felcowana którą mam na dachu dużo bardziej pracuje na wietrze. Pytanie czy to rozwiązanie sprawdzi się na moim dachu? Chciał bym na wszystkie podłużne felce położyć siatkę którą pomalował bym elastometalem. Zastanawiam się czy na poziome łączenia blachy dobrym rozwiązaniem będzie siatka + elastometal? Ewentualnie może ktoś poleci inne rozwiązanie problemu z cieknącym dachem?
  5. Właz jedynie poprzez pół metra rury karbowanej 600. Nie wchodzi w grę wkopanie zbiornika, na górze już jest ogród nie do ruszenia. Do takiego rozwiązania najbardziej się skłaniam. Pytanie czy będzie szczelność na łączeniu nowej płyty ze ścianami? Dodatkowo czy przy takim rozwiązaniu ściany od wewnątrz trzeba malować hydroizolacją? Jeżeli tak to jaką?
  6. Dzień dobry, Na działce mam stare (nieużywane od nastu lat) betonowe, dwukomorowe szambo o pojemności 10m3, do którego doprowadziłem wodę z dachu. Zrobiłem przelew do kanalizacji burzowej. Chciał bym wykorzystać ten zbiornik na deszczówkę do podlewania ogrodu/trawnika. Problem polega na tym, że w szambie nie ma dna. Na spodzie jest glina, po deszczu woda bardzo szybko jest absorbowana w grunt. Moje pytanie jest jak uszczelnić dno aby w zbiorniku można było przechowywać wodę deszczową? Na myśl przychodzą mi dwa rozwiązania,wyburzyć środkową ścianę pomiędzy komorami, i wylać płytę betonową (obawiam się że woda będzie przeciekać na łączeniu dna ze ścianami), Ewentualnie wyścielić całe dno ze ścianami grubą folią (ściany nie są idealnie równe, obawiam się że folia pod naporem wody może się przedziurawić) Proszę o sugestie. Z góry dziękuje za pomoc.
  7. Dziękuję @Elfir za zainteresowanie. Nie do końca wiem w którym miejscu zmieści sie tu spiżarnia? Zważywszy że w kuchni chciałem zaplanować nowy rozkład okien. Tylko nie mam pomyslu gdzie żeby przy meblowaniu nie przeszkadzały. Widzę że na końcu balkonu od strony stołu umiejscowiłaś dzrzwi balkonowe, lokalizacyjnie mi odpowiadają bo sa najblizej kuchni i ogrodu.
  8. Witam wszystkich, Jako że jest to mój pierwszy post na forum murator na początku chciał bym się z wszystkimi przywitać i pogratulować Wam pracy jaka została włożona w tworzeniu tego forum. Od dłuższego czasu jestem biernym czytelnikiem forum.murator i jestem pod wrażeniem. Przymierzam się do kapitalnego remontu domu kostki z początku lat 80-tych, (wymiana okien, ocieplenie stropów, fundamentów, ścian, wymiana instalacji, źródła ciepła, poszerzenie balkonu itp.) Mniej więcej mam poukładane co chciał bym wykonać, natomiast mam problem z urządzeniem części dziennej salonu z kuchnią i jadalnią. Poniżej zamieszczam obecny rzut piętra na którym chciał bym zmienić funkcjonalność pomieszczeń: http://i64.tinypic.com/15x4hlu.jpg W planach mam usunięcie ściany pomiędzy pomieszczeniami 16 i 17 gdzie chciałbym zaaranżować kuchnię z dużą strefą dzienną. Kuchnie myślę z wysoką zabudową jak na poniższym planie: http://i63.tinypic.com/2czy53m.jpg 1. zastanawiam się nad oknem czy i gdzie go umiejscowić w kuchni? 2. nie mam pomysłu jak rozplanować sprzęt AGD. Chciałbym wyższy blat od strony salonu ze stołkami barowymi tylko nie wiem czy tak jak na planie czy wyspa przyłączona od południa do ściany/blatu? Kuchnia w zamyśle otwarta, ale nie wykluczam możliwości przysłonięcia / czasowego zamknięcia. 3. Centralnie duży stół z możliwością rozłożenia na jeszcze większy. 4. Dalej jak salonowa część, wypoczynek, TV, tak żeby było tam trochę miejsca? 5. Nie mam pomysłu jak rozplanować meble / tv w salonie? 6. Jak rozplanować okna/drzwi balkonowe w całym pomieszczeniu? praktycznie mieć wyjście z kuchni czy blisko kuchni na balkon i schody na ogród. Dobrze jak wyjście jest z salonu. Dlatego nie wiem czy robić dwa wyjścia czy jedno centralne ? Powyższy plan jest stworzony z wykorzystaniem stencils z visio, nie musi tak zostać jestem otwarty na zaaranżowanie w zupełnie inny sposób. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...