-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Posts dodane przez SUEZ Izolacje
-
-
Czym skutecznie można je wyczyścić? Próbowałem szczotką na sucho słabo wyszło.
Prosimy przesłać zdjęcia na [email protected]
Nasi doradcy przyjrzą się problemowi z bliska.
pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane
-
Przede wszystkim, należałoby te przebarwienia wyczyścić. Następnie, wykonujemy izolację pionową, w zależności od warunków gruntowo-wodnych oraz braku piwnicy, zalecamy wykonanie izolacji cienkopowłokowej odpowiednim - dobrej jakości- środkiem przeznaczonym do tego rodzaju prac. Kolejną warstwą będzie termoizolacja wykonana z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Skuteczną ochroną tego rodzaju termoizolacji będzie geowłóknina TYPAR SF 27.
Po więcej szczegółów z zakresu skutecznych hydroizolacji zapraszamy na http://www.suez.com.pl + 48 606 505 205
pozdrawiamy
Zespół Suez
-
Warunki gruntowo-wodne mają to do siebie, że mogą się zmieniać na przestrzeni lat. Są zależne od wielu czynników. Jeśli chodzi o materiał z którego będzie wykonana ściana fundamentowa; czy to jest rodzaj specjalistycznego betonu jak np. W8? Czy jest planowane wykonanie izolacji pionowej? Mimo wszystko warto przemyśleć zastosowanie izolacji poziomej, której powierzchnia jest stosunkowo niewielka co przełoży się na jej koszt.
Po więcej specjalistycznej wiedzy zapraszamy na http://www.suez.com.pl + 48 606 505 205
Pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane
-
Witam
warunki geologiczne mojej działki są następujące:
- teren płaski,
- humus 0,40 m,
- piasek drobny 0,80 m,
- piasek średni 1,80 m,
Woda na 1,10 m, w wywierconym otworze 0,70 m
Badania wykonane w listopadzie, czyli przy wysokim stanie wód.
Czy konieczne jest wykonanie drenażu opaskowego? Poziom zero planuję wynieść 0,50 m ponad teren gruntu.
Geolog twierdzi że trzeba wykonać drenaż ław, kierownik budowy że nie, wykonawca budujący w tym terenie też że nie, architekt też że nie, ale najlepiej płytę fundamentową (na którą mnie nie stać nie stać)
Woda jest teoretycznie wysoko, bo 1km od działki jest jezioro, ale grunt jest przepuszczalny. KB i wykonwaca twierdzą, że wyniesienie fundamentów i dobra izolacja wystarczą.
Jakie są Wasze opinie, ktoś miał podobne warunki geologiczne?
Pozdrawiam
Izolacja pozioma z 4 mm papy podkładowej plus izolacja pionowa z mas bitumicznych typu 2K/KMB wystarczająco zabezpieczy budynek. W przypadku budynku niepodpiwniczonego powierzchnia ścian fundamentowych jest niewielka, więc i koszt izolacji typu ciężkiego będzie niewielki, a w razie czego mamy solidne zabezpieczenie hydroizolacyjne. Nie widać w opisie geologicznym warstw nieprzepuszczalnych, więc drenaż konieczny nie jest.
Po więcej wiedzy z zakresu skutecznych hydroizolacji zapraszamy na http://www.suez.com.pl + 48 606 505 205
pozdrawiamy
Zespół Suez
-
[ATTACH=CONFIG]428461[/ATTACH]
Jak to obrobić żeby było dobrze.
Przede wszystkim należy usunąć pozostałości folii. Następnie na etapie wykonywania hydroizolacji należy wzmocnić ją w przejściu z poziomu na pion, poprzez przyklejenie taśmy butylowej. Całość należy pokryć elastyczną hydroizolacją mineralną. Odpowiednio dobrana warstwa hydroizolacyjna będzie spełniać swoją rolę zarówno dla wykończenia z płytki ceramicznej jak i deski tarasowej.
Po więcej informacji i wiedzy z zakresu hydroizolacji zapraszamy na http://www.suez.com.pl.
pozdrawiamy
Zespół Suez
-
Rodzaj hydroizolacji dobieramy w zależności od warunków gruntowo-wodnych oraz rodzaju budynku ( podpiwniczony lub niepodpiwniczony). Jeśli chodzi o samą kolejność stosowanych warstw powinna być następująca:
1.ściana fundamentowa
2.hydroizolacja
3.termoizolacja ( XPS)
4.warstwa ochronna (geowłóknina lub folia kubełkowa)
Jeśli interesują Pana konkretne rozwiązania technologiczne i materiałowe, zapraszamy do kontaktu 606 505 205.
pozdrawiamy
Zespół Suez
-
Do tego typu izolacji najsolidniejszym rozwiązaniem jest papa, która w celu zachowania ciągłości izolacji możemy bez problemów połączyć z papą wystająca spod ścian fundamentowych. Jeśli chodzi o rodzaj papy, to najlepiej zastosować papę typu podkładowego o grubości 4 mm, np. ICOPAL Baza s 4.0 s. Przy takiej grubości mamy pewność ochrony i pełnię izolacyjności przeciwwodnej. Co do gruntowania, to do wewnątrz polecam grunt na bazie wody, np. PCI Pecimor F. Żadna z pap nie ma "papierów" do stosowania wewnątrz budynków, ale jest to rozwiązanie bezpieczne dla ludzi.
pozdrawiamy Zespół Suez
-
Bardzo prosimy o więcej informacji:
- Jaki jest planowany układ warstw na balkonie?
- Jaka jest planowana warstwa wykończeniowa?
-Z czego będzie wykonana hydroizolacja?
Pozdrawiamy
Zespół Suez
-
^^
Zalecać to sobie możecie, ale prawda jest taka, że może być każda papa termozgrzewalna modyfikowana sbs przyzwoitej jakości. Ja nie zauwayżlłem, żeby styropian pił wodę, co najwyżej ma nasiąkliwość rzędu 2-3 % w stosuknku do 0,7 dla xpsa wg oczywiście deklaracji producentów. Tak więc styropian jako produkt jest gorzej nasiąkliwy, ale w jego przypadku ta nasiąkliwość zależy od tzw gęstości czyli tego jak mocno zostaną "scinięte" kuleczki między sobą.
"W ziemi są to materiały bezużyteczne i szybko ulegną degradacji." do czego odnosi się to zdanie ?
W naszych poradach opieramy się na wieloletnim doświadczeniu i faktach. Doradzamy ludziom, którzy chcą dobrze zabezpieczyć swoje fundamenty przeciwko wodzie. Rozmowa o ściskających się kulkach, to język mało przejrzysty dla inwestora. Napisaliśmy, że styropian "pije" wodę, żeby jasno zobrazować stopień nasiąkliwości tego materiału w stosunku do styroduru, a nie podawać suche dane, który każdy może znaleźć w kartach technicznych produktów.
Klej służy do klejenia, a nie do zabezpieczania termoizolacji przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pisząc o degradacji mamy na myśli kruszenie i odpadanie tego materiału, np. w wyniku łatwego nasiąkania wodą, a następnie cyklów zamarzania i rozmarzania.
pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane
-
Zalecamy opcję pierwszą, ponieważ dla skutecznej ochrony przed wodą konieczne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji zarówno na ławie fundamentowej jak i na bloczkach fundamentowych.
Jak to zrobić? Jakich materiałów użyć? Po więcej wiedzy technicznej zapraszamy do Suez Izolacje Budowlane - doradzimy, dobierzemy odpowiednie materiały izolacyjne i sprawdzone technologie. Zapraszamy!
pozdrawiamy
Zespół Suez
-
Problem znany, ściana chce oddychać. Proponujemy zastosować systemowe tynki renowacyjne wraz z farbą, która nie będzie stanowić bariery dla wilgoci. Jak to zrobić? Chętnie podpowiemy!
pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu
Zespół Suez
-
Polecam na termoizolację ścian fundamentowych styrodur XPS. Styropian się do tego nie nadaje ze względu na dużą nasiąkliwość, a piana jest zbyt krótko stosowana na tym etapie w budownictwie, żeby powiedzieć coś o skuteczności i żywotności takiego rozwiązania.
Po więcej wiedzy zapraszamy na naszą stronę internetową.
pozdrawiamy
zespół SUEZ
-
W pierwszej kolejności trzeba usunąć przyczynę , a jest nią podciąganie kapilarne wilgoci
na skutek braku izolacji poziomej muru. W tym celu wykonać przeponę poziomą / izolację/
wszystkich ścian przy użyciu kremów lub płynów iniekcyjnych do przepony poziomej.
Po wykonaniu przepony w przypadku występowania wilgoci i zasolenia na ścianach wewnętrznych
należy skuć tynk do gołego muru /ok. 50cm poza stopień zniszczeń/ i nałożyć tynk renowacyjny, a szpachlowanie
ścian wykonać zaprawą wapienno- trasową.
Malowanie wykonać wyłącznie farbami silikatowymi. Na ścianach zewnętrznych można wykonać
docieplenie tyko wełną mineralną , a na warstwę wierzchnią zastosować tynk silikatowy.
Zapewnić w mieszkaniu sprawną wentylację.
pozdrawiamy
Zespół Suez izolacje Budowlane
Po więcej fachowej wiedzy z zakresu hydroizolacji zapraszamy na naszą stronę http://www.suez.com.pl
-
Jeśli bardzo Panu zależy na wyeliminowaniu tego typu mostka termicznego, to w ostatnich latach pojawiły się tzw. szalunki tracone z XPS, które można wykorzystać do zalewania ław. Jedną z ich zalet jest termoizolacja ław od dołu. Ocieplanie ścian od wewnątrz i "chudziaka" od spodu, to także dodatkowy koszt, z którym trzeba się liczyć. Oczywiście nie jest to błędem, ale należałoby się zastanowić, czy takie dodatkowe izolowanie przyniesie korzyści adekwatne do kosztów. Przy dużym poziomie wód gruntowych może mieć to sens, ale w innym przypadku brak termoizolacji ławy i ścian od wewnątrz nie wpłynie znacząco na termikę budynku, ponieważ ściany są już odizolowane od zewnątrz, a sama ława położona jest zazwyczaj poniżej strefy przemarzania.
pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane
Po więcej profesjonalnej wiedzy zapraszamy na naszą stronę http://www.suez.com.pl
-
Jako izolację poziomą pod ściany fundamentowe (pod bloczki) zalecamy papę termozgrzewalną Icopal Fundament 4.0 po uprzednim zagruntowaniu ław preparatem Icopal Siplast Primer. Termoizolacja ze styroduru (XPS), jako materiału nienasiąkliwego (styropian niestety "pije" wodę). Natomiast na odseparowanie całego układu od ziemi zasypowej proponujemy mocną geowłókninę np. DuPont TYPAR SF 27. Siatka ma zastosowanie na elewacjach, a klej, np. do klejenia płytek. W ziemi są to materiały bezużyteczne i szybko ulegną degradacji.
pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane
-
Są dwie metody rozwiązania tego problemu.
Pierwsza opcja (bardziej pracochłonna): usunąć (zeszlifować) dysperbit, następnie nałożyć hydroizolację mineralną PCI Barraseal i na to farba.
Druga opcja (szybsza:) pomalować dysperbit lakierem aluminiowym Icopal Silver Primer, ale w tym przypadku powłoka będzie miała kolor srebrny.
pozdrawiamy
Zespół Suez Izolacje Budowlane
Jak zastosować izolacje w tym miejscu?
w Izolacje
Napisano
Izolację strefy cokołowej najlepiej wykonać szlamem uszczelniającym lub masą bitumiczną i ocieplić materiałem nienasiąkliwym, czyli najlepiej styrodurem (XPS) lub styropianem hydrofobowym. Pianę montażową w dolnej strefie drzwi tarasowych można zabezpieczyć samoprzylepną taśmą butylowa i tak samo pokryć ją szlamem lub masą. Należy pamiętać o zachowaniu ciągłości izolacji, czyli połączyć ją z izolacją bitumiczną na ścianach fundamentowych.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.suez.com.pl
pozdrawiamy
Zespół Suez
--