Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Arek1984

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Arek1984

  1. Witam. Od dłuższego czasu zmagam się z uciążliwymi zaciekami wapiennymi na moim oknie. Jest to spore okno prawie 250x250. Znajduje się ono pod tarasem na którym są.polozone płytki wszelka.izolacja itp. Wstawiony jest profil okapowy a także rynna która odprowadza wodę z tarasu. Mimo to zacieki nadal się pojawiają i wygląda to koszmarnie. Tynk silikonowy. Macie jakieś rady jak to rozwiązać ? https://zapodaj.net/plik-7jHXoVqrIp Link do zdjęcia
  2. Witam, Mieszkam już dwa lata w domu i ciągle zastanawiam się nad udoskonaleniem systemu ogrzewania podłogowego. Być może szukam dziury w całym, dlatego pisze post na forum. Otóż posiadam piec Junkers Cerapur Smart - w całym domu podłogówka, w każdym pokoju regulator Salus. Założone zawory termostatyczne na pętle( tylko na te które obsługują regulatory pokojowe). Do czego zmierzam - pompy obiegowe do podłogówki chodzą non stop - co prawda posiadam sterownik pompy obiegowej który podłączony jest zarówno do pieca jak i do skrzynki z pompami a także jest zamontowany czujnik temp na jednej z rurek. Nie mam założonych termostatów na petli w kotłowni, dwóch holach i dwóch łazienkach, prawdopodobnie stąd ciągła praca pomp obiegowych. Moje pytanie jest takie. Co da założenie zaworów termostatycznych na brakujące pętle? Czy wtedy pompy bedą się wyłączać gdy wszystkie pętle będą zamknięte? Z góry dzięki za odpowiedzi.
  3. Jednym słowem muszę podciągnąć z puszki pod sufitem kabel N do puszki włącznika... ?
  4. Obok jest druga puszka do włączania światła na holu. Tam jest podciągnięty przewód 0 ale nigdzie nie podpięty. Czy to cos zmieni? W końcu spaliłem dzwoniek
  5. Instalacja jest starego typu czyli z puszkami przy suficie ale przewód N jest we włączniku bo inaczej włącznik elektryczny by nie zadziałał. Albo już całkiem zdurnialem z tego myślenia ....
  6. Można to jakoś obejść szybko złączkami ? Byłem pewny że sobie z tym poradzę. Jak ominąć zasilanie dzwonka z tej samej żyły
  7. NIe twierdziłem że włącznikowi brakuje zasilania, tylko, że po podłączeniu go do instalacji odzywa sie buczenie w dzwonku, ze względu na to że jest na tym samym obiegu co włącznik.
  8. Podłączyłem na próbę inny wyłącznik taki na szynę. Problemu nie ma z buczeniem. Więc prawdopodobnie wadliwy jest ten drugi. Jak podłącze do niego L i N zamyka się obieg i prąd nie wiedzieć czemu trafia na N i do dzwonka stąd zakładam brzęczenie.
  9. Witam. Zamarzył mi się czasowy wyłącznik elektroniczny do sterowania oświetleniem nazewnatrz. Kupiłem taki ładny z wyświetlaczem, pan zapewnił mnie że wystarcza przewody które mam w puszcze pod normalny wyłącznik. Zabrałem się wiec do montażu. Dodam że na tym samym obwodzie znajduje się dzwonek zewnętrzny. Po montażu pojawił się problem. Otóż nie wiedzieć czemu dzwonek zaczął samoistnie buczeć po podłączeniu wyłącznika. Napiszę ktoś co z tym zrobić? Skąd to buczenie ? Po wciśnięciu przycisku dzwonki jest tylko sygnał Ding. Nie odbija na Dong.
  10. Kucie nie wchodzi w grę. A gdyby na ta odsłonięta ścianę dać styropian i folie i xabetonowqc?
  11. Wszystko to jest usadowione na chudziaku.. Izolacja przeciwilgociowa jest. Róznica w poziomach jest dlatego ze wykułem chudziaka we wnęce prysznicowej i zalałem jeszcze raz betonem obniżając go o 5-6 cm. Piano beton jest na folii, która oddziela wierzchnią warstwe.Folia jest również w brodziku a na niej ułożony styropian 10 cm. Izolacja pionowa na scianach tez jest.
  12. Odpływ idzie z drugiej strony, tutaj zrobie raczej schodek. Zazbroje to delikatnie siatką pod wylewki i zrobie szalunek schodów. Tak wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem. Różnica poziomów wyszła z tego względu ze jest nisko bardzo pod prysznicem a chciałem aby był jednak funkcjonalny, estetyka to sprawa drugorzędna.
  13. Gdzież na chudziaku.. pod rurkami jest 10 cm styropianu. Ta wnęka to miejsce na prysznic z różnicą poziomów, stad takie niefortunne wykończenie. Myśle czy aby tego lekko nie uciąć diaksem i dołożyć od wewnętrznej strony 2 cm styroduru aby zlicować podłogę z początkiem wnęki na prysznić. POtem płytki.
  14. Witam. Jestem na etapie prac przy prysznicu. Zostało mi oto takie cudo do wykończenia i nie bardzo wiem czym... ma ktoś jakiś pomysł? Wylewka to anhydryt potem 10 cm styro I 10 cm pianobetonu.
  15. Wydaje mi się, że grubość wylewki betonowej powinna mieć min 5 cm. Poza tym wylewka na wełne? Czyż to nie powinno być na legarach, jeśli chcesz kłaść wełnę na podłogę?
  16. Myślę, że dywagacja na temat kosztów jest jednak bezsensowa. Obecnie mamy tyle możliwości wykończenia, zrobienia, wyboru materiałów, że porównywanie tego jest conajmniej nierealne.Ważne żeby każdemu mieszkało się dobrze, wszyscy dysponujemy innymi budżetmi, a zaczać coś i nie skończyć to też niefajnie. POdałem wam ceny realne, koszty jakie poniosłem i zakres prac. Dla mnie ten temat się zakończył
  17. U mnie wygląda to tak. Fundament wysmarowany dysperbitem do tego styropian aqua 10 cm. Opaski nie mam. Grunt został wymieniony. W dachu nie mam żadnych okien ani kominków, Kominów mam 3, wykończone blachą. Podbitka równiez pójdzie z blachy.
  18. Dlaczego nie? Tak to wyglądało: Woda+ kanaliza - 6 tyś Elektryka - 7 tyś Tynki - 21 tyś - 720m2 Pianobeton - 6 tyś w całym domu Styropian - 3 tyś Podłogówka - 14,5 tyś Wylewka anhydrytowa - 9 tyś Brama plus Drzwi - 10 tyś 76,5 tyś + 190 tyś = 266 tyś NIe mam jeszcze ocieplenia z zewnątrz.To zrobie we własnym zakresie. Został także przyłącz gazu i montaż kotłowni. Napisałem to co jest na dzień dzisiejszy i ile to kosztowało.
  19. Powiem wam, że przerażają mnie kwoty o których tu piszecie. Buduje dom ok 200 m2 z garażem jednostanowiskowym. Za stan surowy otwarty bez dachu zapłaciłem 120 tys. Nic mnie nie interesowało. Dach to wydatek 40 tys. Blachodachówka. OKna 30 tys w tym HS,a dodam że sa spore. Brama wstawiona, drzwi zewnętrzne wstawione. Stropodach ocieplony pianą pur po całości. Na chwilę obecną jestem po instalacjach, tynkach, wylewkach. Do dziś zamknąłem się w kwocie miedzy 240 - 250 tys. Kuchnia kupiona.
  20. Witam, wiem, że temat się przewijał ale chciałbym dokładnych informacji o zabudowie stelaża wc z profili i gk. Jestem laikiem ale bardzo ambitnym Do wykonania stelaża z profili wystarczą tylko profile ścienne CD? Do ściany montować je kołkami na szybki montaż? mam pustak max. Jakie wkrety do przykrecęnia profili do geberitu? Dziękuje za odpowiedzi.
  21. Witam, Zastanawiam się nad sprawą wentylacji na poddaszu nieużytkowym. Mam stropodach, na podłodze pianke pur. Czy dobrym rozwiązaniem było by użycie jednego kanału z komina który jest nieużytkowany do odprowadzania wilgoci ze strychu?
  22. Dzięki bardzo za pomoc
  23. Czyli na styku wylewki ze scianą nie powinno się nic dziać?
  24. mniej wiecej tak?
  25. Tą siatkę jakoś położyć? powyginać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...