Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lilium

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lilium

  1. Dla każdego coś innego. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Ja nie wyobrażam sobie mieć całkowicie otwartej kuchni, więc będą drzwi przesuwne. Ale to kwestia bardzo indywidualna.
  2. Może ma ktoś sprawdzoną ekipę od tynków cem-wap. zacieranych kwarcem, okolice Gniezna
  3. ścianka kolankowa będzie miała 134 cm. Elewacja to będzie coś takiego. Z tym, że na drzwiami wejściowymi będą dwuspadowe daszki na drewnianych słupach i kiedyś tam taras zadaszony od szczytu.
  4. Hej Kemot dzięki za miłe słowa, budowa w Wielkopolsce PnB jest, dziennik budowy też . Stal kupiona, bk też już leży " na budowie". Póki co szukam stropu i bloczków. I na dniach zaczynamy rozbierać stary budynek gospodarczy. Jest tez kilka robini do wycięcia. W kążdym razie jest co robić.
  5. Hej od dawna czytam Twój dziennik kiedy ruszacie? Widziałam, że miałeś wcześniej rozterki czy podpisywać tak wcześnie umowę na WM. Koniec końców umowa podpisana czy nie? Sama się zastanawiam czy już podpisywać czy jednak czekać.
  6. Niby dwóch lewych rąk nie mam ale jednak obawy są. Samo rozłożenie wszystkiego wydaję być się w miarę proste. Ale już łączenie z reku, ustawienie tego wszystkiego mnie przeraża.
  7. Witajcie czytam i czytam i mam mętlik w głowie. Czy kompletny laik jest w stanie poprawnie samemu zrobić wm? Korzystając tylko z kupionego projektu i forumowej wiedzy? Nie widziałam nigdy na żywo instalacji. Dziś dostałam wycenę i hmmm 20 tys- 180 m2.
  8. Pan Kejk cieszę się , że masz takie możliwości. Dom masz imponujący. Dziękuję wszystkim za rady. Pozdrawiam i pomyślności życzę.
  9. Właśnie tego się obawiałam... Chcialabym tylko zwrócić uwagę , że prąd w polskich domach nie pochodzi ze źródeł odnawialnych. Pochodzi głównie ze spalania paliw stałych. I to właśnie ten prąd napędza pompy ciepła, kable grzewcze itd. PV póki co posiadają jednostki. Więc proszę, nie bądźmy hipokrytami.
  10. Zadziała , nie zadziała. Cały czas czytam. Są osoby , które mają kotły na paliwo stałe i podłogowke w całym domu i działa i sobie chwalą. Są tacy co mają ogrzewanie mieszane i też działa. A są też tacy to mają problemy.
  11. Tak, prawdopodobnie ekogroch. Na ten moment nie do przejścia. Alternatywą jest tylko powietrzna pompa ciepła , na którą na ten moment nie ma absolutnie zgody. Dlatego też chcę op wszędzie, żeby za parę lat , jak pc staną się bardziej popularne , móc się na nią przerzucic.
  12. Dom wychodzi dość duży , mimo kombinowania i zmniejszania czego się dało. Założenia: - ławy fundamentowe - ściany z bk - dachówka ceramiczna ( okażę się czy na pewno) - kocioł na paliwo stałe ( tak, wiem co sądzi się o na temat na tym forum ) - walczę o wm i 100% podłogowki. Dwa wejścia ze względu na charakter naszej pracy ( mamy gospodarstwo ) . Kuchnia zamknięta, przejście które jest na projekcie na pewno do zmniejszenia i będą drzwi przesuwne , żeby nie zabierały miejsca. W kuchni musi się znaleźć miejsce na okrągły stolik. Czy zlew będzie pod oknem to jeszcze nie wiem. Z kuchni wyjście na taras, którego na razie nie ma w projekcie bo stoi tam nasz obecny dom ( ale w planach jest). Z pokoju dziennego również wyjście na taras. Drugie drzwi tarasowe, które są w projekcie to prawdopodobnie będą fixy albo w ogóle zwykłe okno.
  13. Witam wszystkich Forum czytam od dawna. W końcu przyszedł czas na rejestracje i pierwszy post. W planach budowa domu. Rodzina 2+3 plus teść. Dużo szukania , zawsze było jakieś ale . I tak powstał indywidualny. Czy idealny? Pewnie nie. Jak ogarnę jak to wrzucę rzuty. Pozdrawiam ciepło parter poddasze
×
×
  • Dodaj nową pozycję...