Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chomikkk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez chomikkk

  1. Cześć, to mój pierwszy sezon ogrzewania w nowo wybudowanym domu (150m2), 2 pietra, wszędzie ogrzewanie podłogowe. Kocioł gazowy Buderus GB072-24K + sterownik RC310. Na każdym piętrze jest rozdzielacz wraz z pompą obiegową Wilo, które pracuje cały czas. Pompy obiegowe nie są w ogóle podłączone do pieca) I tu właśnie moje pytanie czy tak ma być? Nawet jak było ciepło na zewnątrz to kocioł wyłączył grzanie a pompa 24h kręciła. Wg instrukcji to do pompy obiegowej Wilo można się jakoś wpiąć by nią sterować, czy to się da z kotłem GB072, to nie mam pojęcia. Aktualnie tylko wybieram na samej pompie obiegowej rodzaj jej pracy. Czy jest to dobrze? Czy można jakoś podłączyć pompy obiegowe do kotła, aby on nimi też sterował? Tak podłączyłem pompę cyrkulacyjną i sterownik RC310 nią steruję, załącza: 2x2min/godzina, wg harmonogramu c.o.w.
  2. Cześć, jestem aktualnie na ukończeniu budowy domu. Teren jest lekko spadzisty. Moja działka jest wyżej a sąsiada niżej, wg PZT ok 60cm. Aby zniwelować spad aby działki mogły być równe, został wybudowany na granicy działek murek oporowy, ok 80cm. Murek oporowy to nawet był pomysł sąsiada, tylko teraz on twierdzi, że przez taką różnice poziomów działek, będzie on bardziej zalewany. Aby też temu zapobiec mam zbiornik na deszczówkę z podpiętymi wszystkimi rynnami. Zrobiłem też lekki garb ok 50cm od granic działki. Sąsiad chciałby abym obniżył swój teren o ok 30cm. Tylko moim zdaniem to nic nie zmieni. Nie chce też mieć jakiś problemów sądowych. Co o tym myślicie? Czy jest w takiej sytuacji jakies zagrożenie dla sąsiada i co na to prawo wodne? Dzieki.
  3. Domy będą oddane z pozwoleniem na użytkowanie i zaświadczeniem o samodzielności.
  4. Bliźniak wg prawa może zostać postawiony na działce zagrodowej i juz conajmniej 3 takie stoją i ludzie mieszkają. Nawet z nimi rozmawiałem to bank dał im kredyt sprawdzając wcześniej wszystkie dokumenty.
  5. Działki maja odrębną KW i są w wielkości ok 900m2 na cały bliźniak co wypada 450 na kupującego, czyli pół domu. W systemie informacji przestrzennej aktualnie mają status grunty rolne a na który stoi już dom i został oddany status jest: Grunty rolne zabudowane. Znalazlem jeszcze dokument gdzie MPZP wg mapki to cały ten teren gdzie budowane są domy to: Teren zabudowy zagrodowej
  6. Witam, chciałbym kupić gotowy bliźniak od developera. Inwestor pod upoważnieniem rolnika w danej wsi buduję na sprzedaż osiedle bliźniaków. Inwestor ma pozwolenie na budowę. Działka jest i będzie rolna w zabudowie zagrodowej. Po wybudowaniu domu będzie przeniesienie własności na kupującego (który nie będzie rolnikiem) a działka na którym stoi dom będzie dalej rolna. I tutaj przychodzą mi wątpliwości. Ja rolnikiem nie jestem i nie będę. Dzwoniłem do starosty i do gminy to nie widzą w tym problemu. Jeżeli jest pozwolenie na budowa to wszystko jest wg prawa - twierdzą. Jedyne co wiem to może być problem w przyszłości z ewentualna przebudową domu np wybudowanie garazu, bo ja jako nie rolnik nie dostane pozwolenie na budowa. Jako plus takiego rozwiązania może być niższy podatek od nieruchomości. Czy widzicie może inne problemy w takim zakupie (teraz, kiedyś, przy ew. późniejszej sprzedaży)? Proszę o Wasze oponie do aktualnej sytuacji. Dziękuję. Adrian.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...