Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Petros601

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O Petros601

  • Urodziny 02.05.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gliwice
  • Kod pocztowy
    44-100
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Petros601's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Czy coś się poprawiło w BRW? Czy dalej tragedia? Chodzi mi głównie o kuchnie. A może Agata Meble lepsze? (też sieciówka)
  2. Dzięki, ale wemos jest bezprzewodowy (rozważałem już Shelly - też na układzie wifi ESP) Ale chciałbym żeby wszystko było "po kablu" Dalej nie wiem jak sterować oświetleniem jeśli w puszce za włącznikiem mam 230V i skrętke (na drugim końcu skrętki ardiuno (lub cokolwiek innego)
  3. W filmie niestety jest zrobiona automatyka na skrętce ale takie podejście wymaga skomplikowanej/dużej skrzynki rozdzielczej. Ja muszę zostawić standardową elektryczną skrzynkę rozdzielczą w stanie oryginalnym i zrobić osobną elektroniczną skrzynkę sterującą
  4. dzięki za film. Myślałem nad takim rozwiązaniem: W puszcze za włącznikiem światła jest standardowa instalacja elektryczna i dodatkowo skrętka internetowa. Jak pogodzić sterowanie światłem przy pomocy tradycyjnego włącznika i sygnału cyfrowego w skrętce? NIE CHCĘ INTEGROWAĆ W ŻADEN SPOSÓB W SKRZYNKĘ ROZDZIELCZĄ. Czyli cała logika musi być w puszce za włącznikiem i w osobnej centralce poza skrzynką bezpieczników. Co będę musiał dać do puszek? Przekaźnik bistabilny? Jak ni sterować przy pomocy zwykłego włącznika LUB 12V ze skrętki
  5. Witam Dom jest w trakcie budowy (gotowy projekt od dewelopera), mam kilka pytań do instalacji elektrycznej. Czy można tak połączyć oświetlenie w domu aby na parterze jednym wyłącznikiem zbiorczym zgasić wszystkie światła na piętrze (4 pokoje + łazienka + korytarz) Musi to działać tak że: - Będąc na parterze jednym wyłącznikiem zbiorczym zawsze mogę wyłączyć wszystkie światła na piętrze (ale nigdy włączyć naciskając ponownie !) - Będąc na piętrze zawsze mam możliwość włączenia każdego światła osobno niezależnie od stanu włącznika zbiorczego na parterze. Jest to skomplikowane? Ile to może kosztować dodatkowo? Da się zrobić normalną instalacją czy trzeba robić automatykę? Dzięki
  6. Witam Chcę zautomatyzować oświetlenie/ogrzewanie/rolety w domu który zaczyna się budować Nie chcę inwestować w drogie systemy inteligentnego domu. Większość mogę zrobić sam (jestem elektronikiem/programistą) Czy dobrym pomysłem jest do każdego włącznika pociągnąć skrętkę UTP cat5 ( do każdego gniazdka i włącznika światła) Ile może kosztować "robicizna" za równoległe położenie utp cat5 do zwykłej instalacji el. Resztę zrobię sam na RS485 lub innym... Ważne aby wszystkie kable sygnałowe mieć w jednym miejscu Ma co zwrócić uwagę? Dzięki P.S. Przepraszam zmieniłem treść pytania
  7. ok, dzięki za opinie Wszystkie są takie złe? Ja mam mieć model PHWS 24. Zmusić dewelopera do wymiany na inny model zanim zamontuje? Jaki ? (serwis musi być na śląsku) Piec ma być do podłogówki i grzejników (zawór mieszający) + podgrzewacz na cwu 150L + cyrkulacja cwu
  8. Jeszcze 2 Pytania - A czy w domach parterowych z płaskim dachem jest lepszy komfort cieplny zakładając taką samą izolacje? - Czyli najlepiej wypadają na tym tle domy 2 kondygnacyjne (parter + piętro) z dachem tradycyjnym 2 spadowym (poddasze nieużytkowe) gdzie na piętrze nie ma skosów ani okien dachowych?
  9. 1. Folia EPDM kołkowana do stropu 2. Polistyren XPS na zakład spad 2% 0,035 20-30cm 3. Folia PE 4. Płyta betonowa zbrojona 18cm 5. tynk
  10. Nie wiem Oglądałem dom 3 razy i zapomniałem zapytać / zobaczyć. Dom jest na etapie tynkowania i wylewek. Jeśli są takie kanały wentylacyjne do "komina" rozumiem że można je podłączyć do rekuperatora? A jeśli nie ma to trzeba kuć ?
  11. Witam Szukam kotła na gaz. 150 mkw. W łazience i salonie podłogówka, w sypialniach grzejniki. Podgrzewacz wody na 150l z cyrkulacją ciepłej wody Czy Broetje PWHS to dobre piece? Jest jedno o biegowy czy dwu obiegowy? Czy opłaci zrobić w sypialniach podłogówkę zamiast grzejników (nie ma jeszcze wylewek) ? (koszt 7 tyś zł) Jak z serwisem na terenie śląska?
  12. Kwestia jest taka że dom stoi w stanie deweloperskim. Nie chcę robić sufitów podwieszanych. Jak zrobić rekuperację przynajmniej częściową o mniejszej wydajnośći. Budynek 2 kondygnacyjny ze poddaszem nieużytkowym (strych).
  13. Witam Serdecznie Kupiłem nowy dom od dewelopera w stanie deweloperskim (5 pokoi, 140 mkw + strych + garaż 32mkw) Dom jest przystosowany do zamontowania kominka na drewno. Nie posiada rekuperatora. Kominka nie chcemy ale rekuperator by się przydał. Czy da się wykorzystać kanał wentylacyjny kominka do wentylacji mechanicznej z rekuperatorem? Chodzi nam o to aby zrobić prostą rekuperację bez podwieszania sufitów. Nawiew tylko w salonie i na piętrze w holu żeby nie robić instalacji w każdym z pokoi. Jest to do zrobienia czy totalna głupota?
  14. Upał w sypialni to najgorsze co może się przytrafić w nowym domu... Czyli dom tradycyjny (2 kondygnacje) ze strychem da lepszą termoizolację? (Na dachu dachówka ceramiczna angobowana i wełna 20 cm i 5cm styropianu na posłudze strychu, pokoje na piętrze bez skosów. Ściana kolankowa na strychu 20 cm.
  15. Witam serdecznie. Nigdzie nie udało mi się na forum odszukać doświadczeń osób które mieszkają w budynkach dwukondygnacyjnych z płaskim dachem. Wiem że wielkim minusem jest brak strychu. Ale bledziej obawiam się o komfort cieplny na piętrze... Domy ze spadzistym dachem zawsze mają strych i tam jest najcieplej w lato (ciepłe powietrze idzie w górę) Jak będzie z płaskim dachem? Odczuwalnie cieplej na piętrze? Ktoś się na tym zna? Dom ma być zakupiony od dewelopera. Opis wykonania dachu: " membrana dachowa Rhemofol plus styropian ze spadkiem 2% od 20 cm wzwyż " Boję się też zacieków na elewacji... P.S. Czy na forum można dać linki do ofert deweloperów aby ktoś fachowym okiem ocenił praktyczność rzutów i opłacalność inwestycji ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...