Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mishungh

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

1 obserwujący

O Mishungh

  • Urodziny 11.09.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubelskie
  • Kod pocztowy
    21-302
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Mishungh's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Powinno to działać tylko by temperatura otwarcia była dobra
  2. Temat był omawiany. Wstawienie termostatu np od ciężarówki rozwiązało sprawę. Bez ograniczenia przepływu kocioł był niedogrzany i bufor nie ładował się tak jak byśmy tego chcieli.
  3. Założyć za pompą zawór zwrotny sprężynowy.
  4. 3 wyjście takie jak w zbiorniku CWU środkowe na cyrkulację. Suma sumary wyjdzie ci tak że część wody będzie ci pchało z obiegu cyrkulacji przez zasilanie wężownice z dołu przez cały zbiornik buforowy i będzie ci się szybko uśrednia temperatura w zbiorniku. Odnośnie poboru wody to by się nie po......ło to zastosuj zawory zwrotne.
  5. 1 to mi się wydaje że 50⁰C to za dużo na CWU. ( Mam u siebie 43 i jest git). 2 bez 3 wejścia to nie ma sensu dawać drugiego zaworu. 3 to ten 1 na górze najbardziej rozsądny.
  6. Zasilanie z samej góry i możesz sobie zrobić listwę z trójników 1,5” np. powrotu możesz wedle uznania. Na powrotach zaworu zwrotne pomogą na pewno nie zaszkodzą. Bufor bardziej wyższy niż szerszy, ale im większy i wyższy to lepszy.
  7. Trzeba by obliczyć całkowity koszt wyprodukowania 1 jednostki ciepła produkowanej w dzień i w nocy i porównać. Przykładowo iż w nocy będzie miała COP X2 po 40 gr to w dzień już by musiała mieć COP X4 przy 80 gr. Cena za prąd jest podana przykładowa. Jak mamy ciepłomierz na instalacji grzewczej i licznik podpięty do pompy to możemy sprawdzić kiedy lepiej grzać. Czy w dzień czy w nocy.
  8. Bez rozcinania zbiornika by coś zrobić w nim w środku to szkoda tylko czasu i nerwów. Szybciej i prościej rozciąć zrobić porządnie i zespawać.
  9. Podpięcie przez wymiennik może zwiększyć uwarstwienie zladu ale sprawność solara spadnie. Do kolektorów trafiać będzie większa temperatura glikolu i do większej może się nagrzać. Ale im większa temperatura glikolu w solarach tym mniejsza sprawność układu. U siebie zastosowałem funkcje w sterowniku na dwa zbiorniki CWU. Lecz mam jeden bufor z 2 wężownica mi. Jedna (priorytet na górze dla CWU) górna i dolna. I jak mam priorytet na górę ustawiona by osiągnęła min 50⁰C i potem może grzać dolna jak by nie było warunków grzania góry to wtedy mam mniejsze uzyski z kolektorów. Moim zdaniem lepiej jest wykorzystać na maxa solary a górna część dogrzewać kociołkiem lub grzałką ( pv jak ktoś posiada).
  10. Praktycznie nie ma znaczenia. Zależy czy grzejesz w tanich taryfach lub wykorzystujesz nadprodukcję pv. I czy instalacja wytrzyma 24kw grzałki + bytowy prąd.
  11. Możesz przy kotle elektrycznym zrobić układ z zaworem rozdzielającym to będziesz miał sterowanie temp jaka ma iść na bufor.
  12. Bo to nie jest zwykła beczka. Ona ma moc w samej sobie.(Przynajmniej powinna mieć).
  13. Siemka. Po zalaniu inhibilatora przestało ci się zapowietrzać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...