Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ikar_91

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ikar_91

  1. Witam. Tak jak w temacie posiadam łazienkę długą a waską tzn. 125cm szerokości a 375 długosci. Ogólne ustawienie ubikacji kabiny itp juz jest ogarnięte i moim zdaniem będzie ok. Problem mamy z doborem kafli, podobają nam się kafle udające beton (szczególnie te bardzo ciemne) ocieplone drewnem (ostatnio zachwyciliśmy się kaflami ułożonymi w jodełkę). Z racji wielkości łazienki nie wykluczamy białych płytek. Początkowo na podłodze miał wylądować gres 60x60 udający beton natomiast z racji szerokości łazienki jest to raczej nie możliwe. proszę o porady bądź inspiracjie.
  2. Witam. Chciałbym docieplić oraz wykonać izolacje przeciw wilgociową pionową fundamentów kamiennych w moim domu. Dom jest podpiwniczony (wysoki parter) i około połowa piwnicy wystaje ponad grunt około 1m ponad grunt i 1m w gruncie. Ściany mają grubość około 80cm i są zbudowane z dolomitu na zaprawie najprawdopodobniej wapiennej. Rozmawiałem z fachowcami i w sumie każdy proponował inne rozwiązanie. Jedno z nich to odkopanie fundamentu zrobienie szalunku ok 5cm od niego i zalanie szczeliny betonem z jakimiś składnikami nie przepuszczającymi wody na to jakaś masa typu dysperbit, styrodur i folia kubełkowa, drugi radzi najzwyczajniej otynkować fundament zwykłą zaprawą na to dysperbit i tak dalej. Oba rozwiązania są raczej czasochłonne tym bardziej że raczej ściany będą odkopywane odcinkami (ściany mają długość 9 i 8,5m) Jak myślicie która opcja jest odpowiednia? Może jakieś inne rozwiązanie? Któryś radzi dobrze czy obu pogonić i szukać innego wykonawcy?
  3. Witam. Przyszedł czas na docieplenie moich czterech kątów. Ściany w budynku są grube, pustak żużlobetonowy 24cm od wewnątrz i cegła pełna 12cm od zewnątrz. Prosił bym o rade w doborze styropianu, na początku chciałem użyć 15cm grafitowego natomiast boje się ze okna będą potem wpuszczały bardzo mało światła. jeszcze jedna sprawa związana z okami, co z dociepleniem wnęk okiennych? Kuć glify? Wyrywać okna i osadzać je na nowo zlicowane z murem? W drugiej opcji pojawiają się dwa problemy: pierwszy to możliwość uszkodzenia ramy okiennej, a druga to ogromne parapety w domu nie wyglądające zbytnio estetycznie. W załączniku przesyłam rysunek przybliżający.
  4. Dzięki za zainteresowanie. Obciążenie wyszło mi minimalnie poniżej 25kN/m.
  5. Witam. Odziedziczyłem dom w którym została wyburzona ściana nośna. W jej miejsce wstawione są da dwuteowniki HEA 140 obok siebie nie zespolone ze sobą w żaden sposób. Podciąg dźwiga strop monolityczny zbrojony krzyżowo 10x10cm grubości 12 cm. Wyżej znajduje się strych dach nie opiera się na stropie tylko na ścianach kolankowych. Długość belek to 4,20m zagłębione/osadzone z obu stron na 0,30m. Zacząłem remontować ten budynek i w przyszłości zamierzam zaadaptować strych. Z moich obliczeń belka HEA 180 nadaje się do tego zastosowania natomiast stan zastany to dwa razy HEA 140. Wymiary pomieszczeń to 4x4m oraz 4x3,8m po wyburzeniu sciany powstało pomieszczenie 4x7,7m (okolo). Czy znajdzie się ktoś miły kto utwierdzi mnie w przekonaniu że moje obliczenia są prawidłowe?Czy konieczna jest wymiana podciągu? Nie jestem pewien swoich obliczeń studiowałem juz jakiś czas temu a budownictwa mieliśmy tylko podstawy. Jeżeli okaże się że podciąg wymaga wymiany to i tak udam się do konstruktora aby to przeliczył. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...