Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lidkaijejkot

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lidkaijejkot's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Oki, dzięki za wyjaśnienie. Jednak muszę się jeszcze trochę douczyć w temacie podłogi. Wszystko wydaje się proste dopóki nie zacznie się tego robić.
  2. Dzięki za odpowiedź. Chyba masz rację, wygląda na to, że lepiej samemu się za to zabrać. Przez tą Twoją żółtą folię mam mętlik w głowie XD. Trzeba ją kłaść na styropian? Rozumiem, że to membrana paroprzepuszczalna?
  3. Witam, Zabieramy się za przygotowanie ogrzewania podłogowego. Kwestia dotyczy również wykonania izolacji podłogi. Planowana grubość to 15cm. Moim planem było położenie styropianu 100-031 w dwóch warstwach: 5cm + 10cm i na to folię aluminiową - tą w kratkę. Natomiast instalatorzy (konkretnie dwóch na trzech, z którymi mam kontakt) upierają się, że powinno dać sie mniej styropianu i na to matę styropianową 3cm lub 5cm z laminatem (czyli tą samą folią w kratkę, tyle że już naklejoną na styropian). Z tego co widzę, to mata ma współczynnik U 0.038 a inna nawet 0.040, czyli gorszy niż mój styropian (0.031). Twierdzą, że takie rozwiązanie jest bardziej szczelne i nie pozwala wpłynąć wylewce pod styropian. A poza tym to tak się robi. Ostatni mówi, że mate się szybciej układa niż folie, ale może robić na folii jak chcę. Możecie pomóc dokonać wyboru? Moim zdaniem lepszy byłby styropian 5 + 10cm i folia z rolki. Po pierwsze lepszy parametr U , po drugie wyjdzie taniej. Potrzebuję jednak potwierdzenia, czy mój wybór jest słuszny. Dzięki i pozdrawiam.
  4. Dziękuję @Greengaz Oferta wygląda nastepujaco: 1. Wykonanie projektu technologicznego z opinią specjalisty p.poż. 2. Dostawa, posadowienie i montaż zbiornika naziemnego i podziemnego 2700 litrów na płycie fundamentowej (dostawa płyty w cenie) 3. Wykonanie uziemienia 4. Wykonanie przyłącza od zbiornika do budynku PE DN 32 do 20 mb. 5. Montaż reduktorów I-go i II-go stopnia 6. Montaż szafki gazowej na ścianie budynku 7. Wykonanie badań i dokumentacji powykonawczej do Urzędu Dozoru Technicznego Koszt wykonanie usługi: 1) zbiornik 2700 litrów Naziemny - 12.800 zł brutto (komplet) 2) zbiornik 2700 litrów Podziemny 13.500 zł brutto (komplet) Po stronie inwestora: - dostarczenie mapy d/c projektowych - prace geodezyjne - prace ziemne - kwestia wynajęcia koparki - oferta nie obejmuje kosztów kierownika budowy oraz odbiorów UDT Czy to dobra cena? Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  5. Witam. Czy w okolicach Szczecina znajduje się jakaś firma zajmująca się sprzedażą, instalacją zbiornika na własność (interesuje mnie podziemny 2700 l) oraz dostawami gazu do zbiornika?
  6. Dzięki za podpowiedzi, aczkolwiek zmieniać nic nie zamierzamy. Budowa już trwa.
  7. Też myśleliśmy o takim wysuniętym garażu. Niestety gmina wie lepiej czego nam trzeba i MPZP określa: "(...)dopuszcza się cofnięcie wejść, wbudowanych garaży i loggi w głąb od obowiązującej linii zabudowy na odległość do 1,3 m, na odcinku nieprzekraczającym łącznie 1/3 szerokości elewacji(...)"
  8. Ja buduję dom o szerokości 10.6m z garażem i kuchnią od frontu (9.54 od muru do muru plus po 0.53m na okapy). Projekt indywidualny.
  9. Wielkie dzięki za podpowiedzi. Dokładnie przeanalizuję obie metody. Wiem na pewno, że planując okna wezmę pod uwagę powiększenie otworów o wysokość kasety na roletę.
  10. Rozumiem. Jakie więc byłoby najlepsze rozwiązanie w przypadku gdy można pozwolić sobie na wszystkie metody montażu? Chodzi mi o to, żeby uwzględnić montaż rolet zewn. na etapie projektu.
  11. A co myślicie o montażu puszek na systemowych poszerzeniach okien? Kiedyś tutaj na forum pisali, że to dobre rozwiązanie, a teraz widzę nikt nie zaproponował.
  12. U mnie budowlaniec podpowiedział żeby nadproża ocieplać aerożelem i na to montować puszki z roletami zewn. Co myślicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...