Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

monsus555

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

monsus555's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za zainteresowanie tematem. Jak na razie faworytem jest Panasonic Aquarea generacji H HIGH PERFORMANCE KIT-WC07H3H3E5 7 kW Bardzo podoba mi się proste sterowanie góra i dół jednocześnie. Na rotametrach podniósł bym sobie temperaturę tylko w łazienkach na górze i dole, tak by zawsze była wyższa w stosunku do reszty. Zastanawia mnie jeszcze czy sterowanie poprzez czujnik pogodowy jest wystarczający, czy nie trzeba np w salonie jakiegoś sterowania temp. wew. a jeżeli tak to czy muszę doprowadzić tam jakiś kabelek, bo jestem aktualnie przed tynkowaniem. Winien jestem jeszcze kilka wyjaśnień: Posadzki mam już wykonane dół 15 cm styro i 9 cm wylewki, góra 7 cm styro i 7 cm wylewki - cementowe z plastyfikatorem. Nie planuje nocnej taryfy. W razie awarii pge/pompy mam kominek z turbiną i dgp. Went. mechaniczna - za późno. Czy ten Panasonic który preferuje ma separator powietrza i cząstek stałych? Czy może mieć wbudowany zbiornik czy lepiej osobny? Mam jeszcze pytania techniczne. a. Przed pompą ciepła będę wykonywał elewację. Chcę wypuścić na zewnątrz pozostałą mi rurę spustową fi 90, jako przepust przez ścianę do instalacji jedn. zewn pompy ciepła oraz skroplin. Czy to wystarczy? b. Czy w ramach upraszczania instalacji gdybym chciał dołożyć sobie 2 fancoile do chłodzenia na pilota on/off (1 w salonie i 1 na korytarzu pietra) czy to skomplikuje całą instalację? Chce na tym etapie przygotować taką możliwość pod kątem instalacji. Z góry dzięki za podpowiedzi.
  2. Witam Oto rozterki fana pompy ciepła i podłogówki. Kilka informacji. - W projekcie mam piec na paliwo stałe plus grzejniki więc nie ma projektu na PC. - budynek prostokątny 8m x 10m z poddaszem użytkowym. - jest wykonane ogrzewanie podłogowe - parter 1 rozdzielacz 6 pętli -piętro 1 rozdzielacz 4 pętle , żadnych grzejników. Oba z rotametrami. - ocieplenie dach 30, ściany 20, podłoga 15, okna 3 szybowe, brak okien dachowych. - wentylacja grawitacyjna Z OZC wynika ze do ogrzewania podłogowego i cwu powinna mi wystarczyć pompa 7kw (możliwe ze dla bezpieczeństwa będzie 9kw). Zależy mi na jak najprostszym układzie. Rozterka nr 1 Jeszce nie wybrałem ale zapewne będzie to split Panasonic, LG lub Samsung. Wyznacznikiem będzie cena/jakość. Czy możecie coś doradzić w temacie? Rozterka nr 2 Jak sterować podłogówką? Mam 2 rozdzielacze góra i dół. Nie chce sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu. Wystarczy możliwość sterowania góra/dół. Jak to zrobić w najprostszy sposób? Czy na zewnątrz powinien być jakiś czujnik pogodowy do pompy ciepła a na gorze i dole jakiś sterownik w transparentnych pomieszczeniach, czy w ogóle bez sterowników w pomieszczeniach, a sterowanie przenieść do kotłowni? Rozterka nr 3 Wyposażenie kotłowni: - Pompa ciepła (jednostka zew i wew) - Zbiornik CWU - co jeszcze ? - bufor- czy potrzebny? pompy obiegowe? zawory? - czy rozdzielacze powinny być połączone z pompą każdy z osobna? - co powinno się znaleźć między pompą ciepła a rozdzielaczami by w prosty sposób tym sterować? Wiem że pewnie oprze się to o projekt wykonawczy, tylko nie wiem czego unikać by nie dać się wpuścić w jakieś maliny. Będę wdzięczny za konstruktywne podpowiedzi.
  3. monsus555

    Pełne deskowanie dachu

    Łogromne... czyli otwór o średnicy ponad 50 cm w każdym szczycie. Chyba lepiej rozważyć podziurawienie deskowania w kalenicy pod gąsiorem między wszystkimi krokwiami.
  4. monsus555

    Pełne deskowanie dachu

    Długość to 10 m szer. 8 m, kąt połaci to 35 stopni.
  5. monsus555

    Pełne deskowanie dachu

    Docieplenie mam między krokwiami a potem przechodzi w jętkę, czy mogę to wentylować w szczytach nad jętkami zamiast w kalenicy (mam dach 2spadowy). Jeśli tak to jaką powierzchnię czynna w ścianach szczytowych przyjąć?
  6. monsus555

    Pełne deskowanie dachu

    Witam Pytanie dotyczy dachu z pełnym deskowaniem pokrytym papą, na to blachodachówką. Chodzi o wentylowanie przestrzeni pomiedzy krokwiami między wełną a deskowaniem.Miedzy krokwiami rozciągam sznurek 2-3 cm od desek w celu zapewnienia przestrzeni. I teraz docieplając ściany zew. jadę styropianem do desek. Z czego zrobić miniczerpnie między krokwiami w styropianie by zwentylować przestrzeń pod deskowaniem? Mam nadzieje ze dobrze to zobrazowałem.
  7. Witam Dzieki za podpowiedzi. Co powiecie o skuteczności studni chłonnej wobety z pakietem rozsączającym pro? czy jest to skuteczne? czy lepiej zastąpić żwirem w dużej ilości? Sama studnia to 800 pln, a z pro szt 2 do 6RLM to koszt 2800 pln. Czy macie z tym jakieś doswiadczenia? https://aquatechnika.com.pl/pl/systemy-rozsaczania-wody-oczyszczonej/249-1710-studnia-chlonna-z-pakietami-wobet-hydret.html#/1418-ilosc_pakietow_pro-2
  8. Czytam,czytam i błądzę... 1. Przepływówki odradzane, 2. Złoże polecane ale tylko Biorock cena+ przepompownia i długo nic...ew Biodisc plus studnia to wyjdzie +20k z montażem, 3. SBR - tu zastanawia mnie wobet zbs6c - w jakim stopniu jest odporny na nierównomierne ścieki? ile może trwać tryb urlopowy? Zakładam ze nie ma okresu zimowego bez dopływu ścieków (po zakończeniu budowy) ale są zmniejszone zimy do 2- 4 osób z krótkimi przerwami. Tu SBR ma szanse?
  9. Raczej się nie boje o studnie. Tu mnie zasmuciłeś. Zastanawiałem się nad nią tylko wylot ma bardzo nisko i trzeba jakąś przepompownie do tego. A mógłbyś polecić cos jeszcze ze zraszanym złożem?
  10. A jak on sobie radzi z nierównomiernością ilości ścieków? W ogóle mało info na stornie producenta. Miałeś do czynienia z tym sterowaniem? bardzo jest rozbudowane?
  11. Witam Proszę o pomoc w wyborze oczyszczalni. Oto warunki brzegowe: W projekcie mam oczyszczalnie Fel6 + studnia rozpaczająca, ale wydaje mi się że nie da rady. Największy problem to równomierny dopływ ścieków. W sezonie wiosna-jesień może być mały (2-4 ludków)w tygodniu, duży w weekendy(ok 7 ludków) i w okresie zimowym tylko kilka kupek co weekend, dlatego potrzebuje czegoś raczej na złożu lub złożu zanurzonym lub ew hybryda. Druga rzecz na której mi zależy to prostota obsługi. Trzecia koszty. Odbiornikiem jest studnia chłonna. Zastanawiałem się nad: - bioficient 6 - BIO-HYBRYDA 2500 Ekopol - Multiekocent 3300 wraz ze sterowaniem w technologii osadu czynnego i złoża biologicznego. Proszę doradźcie jakiś złoty środek, jakąś propozycje.
  12. Wełnę dołożyć jeszcze mogę. Kominek i tak będzie rekreacyjnie a przy okazji jako dogrzanie w bardzo niskich temperaturach. Instalacji CO jeszcze nie ma. Duże znaczenie ma klima bo nie wiem czy może być w podłogówce przy pompach powietrze/woda czy nie. Dlatego zastanawiam się nad opcją z klimakonwektowami zamiast podłogówki. Jaką pompę ciepła powietrze/woda do co/cwu/klima polecacie?
  13. Witam W projekcie mam piec na pelet do 10 kw. Będę miał kominek do 10kw z mechanicznym DGP. Zastanawiam się nad pompą ciepła zamiast pieca na pelet. Podam kilka parametrów z prośbą o podpowiedź w którym kierunku iść. Warunki brzegowe: dom 100m2 pow użytkowej. Docieplenie fundament 10cm, podłoga 15cm, sciany 20cm, dach 25cm, okna 3 szybowe, generalnie termos. Szacowane zapotrzebowanie 30-40 w/m2. Szukam rozwiązania bez rycia w ziemi z pompą powietrze woda co + cwu + klima. Układ pomieszczeń na parterze kuchniosalon, wc kotlownia i 1 pokój, poddasze to 4 równe pomieszczenia (3 pokoje +łazienka). Taki standard. I takie mam pytania: jaka pompa ciepła do -15stC cena/jakość/serwis ? jakie odbiorniki CO dobrać ? opcja a. -kuchniosalon dać podłogówkę + klimakonwektor a w reszcie pokoi klimakonwektory czy opcja b. - wszedzie dać klimakonwektory czy c. inne Wiem że dobór docelowy wymaga projektu wykonawczego i obliczeń ale proszę o opinię. Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...