Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vinci89

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vinci89

  1. Czytam Was uważnie i to nie jest tak że nie słucham. Doceniam rady i trudno się z nimi nie zgodzić... A co jak pierwszy etap już jest zrobiony? Tzn. Dom jest już przygotowany pod podlogowke na parterze i grzejniki na piętrze z łazienką na podłogowe. Czyli ten pierwszy etap co pisałem. W Realu każdy mówi Ci co innego(hydraulicy), dodając fakty, że w sumie na górze siedzieć nie będziemy, nie mamy jeszcze dzieci to po co tam ciągle grzać podłogowym, że spanie na podłogowce to też nie zdrowe itd itd. Ze grzejnik się nagrzeje szybko (ale krótko) i ze w sumie dużych różnic w kosztach nie będzie. Pytanie jaka to może być różnica w kosztach przy trzech pokojach na górze na grzejnikach, a podłogowka?
  2. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wyczerpującą dyskusję. Z racji, że będzie to dobrze ocieplony dom instalacja na piętrze to grzejniki plus podłogowka w łazience na RTL i na dole sama podłogowka wszędzie plus grzejnik z poglogowej przy wejściu do domu. Pytanie o robocizne jaka znalazłem dotychczas najtaniej za drugi etap, po tynkach, bo to nad interesuje teraz: położenie podłogowki 30 zl/m2 i kotłownia z kominem 3000 zł. Success cena pod Krakowem?
  3. Witam. Jesteśmy aktualnie na etapie wykańczania domu wolnostojącego piętrowego o pow 155m2 z garażem w bryle (w jednym z rogów domu przy wejściu) . Dostaliśmy Pana z polecenia, hydraulika który przedstawił wycenę domu na pełną hydraulike z podłączeniem gazu na 43 tys z 8% VAT i robocizna 9 tys. Krótko podsumowując w cenie wg niego najlepsze materiały, vailant itp. Cały parter na podłogowce plus grzejnik przy wejściu i w łazience mniejszej na parterze. Piętro na drugiej skrzynce sterowniczej i rozdzielni i tam w łazience tylko podłogowka i reszta to trzy sypialnie grzejniki. W wycenie jeszcze podłączenie gazu do domu, mieszalniki, sterowniki, piec kondensacyjny, kocioł c.w.u., grzejniki, przygotowanie pod płaszcz wodny pod kominek na parterze, łazienki, uzdatniacz wody, dodatkowy obieg dla wody bez ścieków przez dom do tarasu itd. Przy wycenie dostaliśmy proponowana fakture z taką wycena. To była propozycja tego Pana. Nim opiszę co było dalej pytanie co sądzicie o takiej cenie i rozwiązaniu? Wg mnie to jest bardzo dużo... Pierwszy etap za materiały pod przygotowanie pod tynki to 10 tys. (dwie skrzynki parter i piętro, podłączenie rur pod ciepła wodę i jej zwrot i zimna wodę z przygotowaniem wyjśc pod grzejniki i przygotowanie łazienek). Robocizna? 7 tys... Teoretycznie teraz mówiąc chcielibyśmy zamienić to wszystko koniec końców na podłogowe w całym domu by grzać wodę tylko do 40 st i korzystać z tańszego zużycia przez to gazu i lepszej sprawności pieca kondesqfyjnego. Z góry dzięki za odpowiedzi i wszelkie komentarze i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...