Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kromka77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O Kromka77

  • Urodziny 19.03.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Przemyśl
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kromka77's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć forumowicze, szukam solucji na kwiatki jakie pozostawił mi wykonawca, otóż niektóre płyty opaski przeciw wysadzeniowej są w takim stanie jak na fotkach, co ja mogę z tym zrobić ? Kopać to metr w ziemie i wymieniać całą płytę czy można to czymś uzupełnić? na drugim zdjęciu wykonawca próbował dziury po łopatach uzupełnić zwykłą pianką, która po prostu wypadła wraz z piaskiem. Niestety wykonawca umywa ręce. Drugie pytanie, mam w planach zwykłe wykończenie opaski czyli siatka i klej, czy może dać tylko folie kubełkową i podsypać to wyżej ? https://ibb.co/B3Yc4qK https://ibb.co/VDZSRts
  2. Panowie, ja to mam jakieś mega dylematy z tymi kablami, już nawet instalator z listy Elektry, odradzał mi kable jako opcja "dla bogatych" - serio :rolleyes nie wierząc w obliczenia. Z OZC (od speca z forum) wychodzi mi 3400 W projektowane obciążenie cieplne i 5800 kWh zapotrzebowanie na ciepło, czyli około 54kWh na m2 ile tu trzeba dodać jeśli miałbym wziąć poprawkę na źle wykonane izolacje? Budowlaniec radzi wodną podłogówkę z grzałką i przepływowy podgrzewacz do CWU, Przy drugiej opcji nie robiłbym komina i zawsze to podłącze kocioł elektryczny czy pompę, Do każdego wariantu będzie tak czy owak PV, docelowo 6-7kW. Ktoś miał podobny dylemat?
  3. Cześć odświeżę trochę, ciężko mi się zdecydować na N 24 czy NP 24 z Leżajska "N" są podziurawione jak sito ale cieplejsze NP pełne ale cięższe i droższe za to mają lepszą akumulację i akustykę. Dom mam mały z niskim zapotrzebowaniem na ciepło, co wybrać?
  4. Projekt płyty robię osobno A co z drenażem ? odchodzi się od niego ponoć, wodę mam na 1,5m.
  5. Cześć, stoję przed wyborem XPS 10cm lub 15 cm, różnica w cenie to około 3 tys bo płyta mała. Oraz, czy kłaść od razu peszle do kabli el. i pod wodę ciepła i zimną - razem koszt jakieś 4 tysie. Warto za w/w dopłacić ? Na płytę planuje jeszcze 10 cm EPSa to zawsze wodę można ukryć pod tą warstwą, ale może to podobne koszty ?
  6. Podzielacie moją opinię, że to raczej będzie kwestia wykończenia i eksploatacji niż różnicy samego SSZ. Mimo to wciąż mam dylemat, na starość dzieciaki uciekną i zostać z 5 pokojami, czy zrobić 4 i oszczędności wrzucić w PV lub odkładane od wielu lat wakacje.
  7. Cześć, fajne forum. Zamierzam się z budową domu moje pytanie do was. Mam dwa projekty jeden 120m drugi 105 m, których różnica z kosztorysu to około 25 tysięcy. Oba domy to w sumie to samo, różnica jednego pomieszczenia. Tu pada pytanie, czy można spokojnie założyć taką rozbieżność czy jest to niedoszacowanie kosztów do stanu SSZ a może różnica zamknie się np w 10 tys. Dom będę budował w większości metodą gospodarczą. Nie potrafię zliczyć ile de facto wyjdzie cena za 1m2 podłogi bo jest tu za dużo zmiennych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...