Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

stos

Members
  • Posts

    5006
  • Joined

  • Days Won

    19

stos last won the day on September 14

stos had the most liked content!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

stos's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

  • Very Popular Rare
  • Dedicated Rare
  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare

Recent Badges

580

Reputation

  1. Sprzedawca zobowiązany nie ma wyboru, musi takich prosumentów obsłużyć. Łaski nie robi.
  2. Nie ma takiej możliwości aby nikt nie chciał Cię obsłużyć. Poszukaj w necie informacji o "sprzedawcach zobowiązanych" Na początek znalazłem coś takiego; https://dane.gov.pl/pl/dataset/3498,lista-sprzedawcow-zobowiazanych-wyznaczonych-na-2024 Sugeruję nie zawierać już umowy terminowej z jakimiś opłatami handlowymi. Podstawowa umowa bezterminowa będzie najtańsza.
  3. Piszesz o sobie? Przecież Ty wiesz wszystko i nikt nie ma prawa mieć innego zdania. Cały Ty.
  4. Nie próbowałeś ale wiesz że to absurd. Jakie to dla Ciebie typowe.
  5. Skomentuję tylko te brednie bo reszty nie chce mi się czytać. Akumulatory LFP można spokojnie eksploatować w zakresie 10-90% i nie wpływa to na ich żywotność. Przez chwilę ładuje się je do 100% aby BMS miał okazję zbalansować cele w magazynie. Prędzej zejdą ze starości niż od takiego traktowania. Jak chcesz wydać 15k za 8kWh LFP to ja Ciebie nie będę powstrzymywał. Ja wolę wydać 5-6k za taki akumulator bo to jest ich dzisiejsza rozsądna cena. Bywają już tańsze bo 0.5k za 1kWh.
  6. Powinieneś wiedzieć że nawet zwykły UPS może oddawać do sieci jeśli sobie go tak podłączysz.
  7. Ciekawe jaka żywotność tych akumulatorów byłaby gdyby je rozładowywać tylko 10% DOD i prądem 0.01C?
  8. Ja nie potrzebuję. To @k_pec napisał w swoim wywodzie coś o mocy szczytowej. Dlatego go zapytałem co to jest i jak się ją określa. Nie odpowiedział. Może nie wie, ale trochę głupio jest używać określeń których się nie rozumie. Producent owszem może podać tylko dla jakich warunków, i czy są to warunki w jakich ja chcę jego akumulator używać? ZE chce tych danych ale nie wiadomo jakie dane wpisać w zgłoszeniu. Te pochodzące od producenta czy te rzeczywiste. Jak się poda te rzeczywiste to można się narazić na oskarżenie podawania nieprawdy w dokumentach urzędowych. Pojemność nominalna akumulatora, którą ZE chce wiedzieć, to też jest płynna wartość zależna od sposobu jego eksploatowania. W akumulatorach z elektrolitem kwasowym nawet nie ma nic wspólnego z wartością napisaną na jego obudowie. Bardzo zabawny jest ten link. Piszą że nie polecają akumulatorów z elektrolitem w postaci kwasu ale żelowe i AGM-y są OK. Przecież one mają też elektrolit kwasowy. Myślę że byłoby rozsądniej napisać że akumulatory rozruchowe się nie nadają na magazyn.
  9. Jeszcze jedno. Czym różni się "maksymalna moc rozładowania czy ładowania magazynu" od "szczytowej mocy ładowania czy rozładowania magazynu"? Wartość maksymalna wydaje się być synonimem wartości szczytowej. https://synonim.net/synonim/szczyt
  10. Nie wystarczy Jaka jest moc znamionowa jednego akumulatora ołowiowego 12V/55kWh? Ze 100 takich "zasobników energii" chce sobie zbudować magazyn" Potrafisz odpowiedzieć?
  11. Kwasiak czy Litowy nie ma różnicy. Oba są magazynami energii elektrycznej. Ciekawa teoria że ""kwasiak" nie jest magazynem energii elektrycznej w praktycznym zastosowaniu do PV" Czy zakłady energetyczne o tym wiedzą? Dla nich to bez różnicy, magazyn na akumulatorach ołowiowych to taki sam magazyn jak na Litowych. Podobno wszystkie trzeba zgłaszać. Kaizen ostatnio sugerował że "kwasiaki" są najlepsze na magazyn w Polsce. Ale pytanie było, jak określa się tą moc szczytową magazynu? Ta moc szczytowa zależy od tego jak długo chcę aby ten magazyn pracował. Inna będzie dla 20 lat a inna dla 5 lat przewidywanej pracy a jeszcze inna dla 1 roku. Taki sam wpływ na czas pracy magazynu ma głębokość jego rozładowania podczas pracy a więc jego pojemność użytkową. Czy ktoś z tutejszych specjalistów od zgłaszania magazynów energii wie jak tą moc szczytową się określa?
  12. Która z nich jest "mocą szczytową magazynu"? Jak ją się określa dla np. 12V akumulatora o pojemności 55Ah?
  13. Co to jest "moc szczytowa magazynu"? Jak się ją określa?
  14. Zadaję Ci pytania a Ty je ignorujesz bo nie pasują do Twojej koncepcji. Już kończę dyskusję z Tobą bo ja Cię traktuję z szacunkiem a Ty mnie nie.
×
×
  • Create New...