Moim zdaniem normalny wynik. W 1000L wody od 80 do 30 stopni masz 58KWH. 10KWH na CWU, z 8KWh na straty postojowe, i zostaje 40KWh na ogrzanie domu. Srednio 1,5KW/h. Moim zdaniem normalny wynik.
Witam Chcę wykonać podwieszenie sufitu z płyty g-k do stropu drewnianego który wypełniony jest polepą. Nie planuję układać ocieplenia na suficie podwieszanym . Czy w takim przypadku należy dawać paroizolację? Czytałem że polepa jest swojego rodzajem magazynem wilgoci, czy stosując izolację nie pogorszę warunków wilgotnościowych w pomieszczeniu? Czy należy w takim przypadku stosować paroizolację?.
Witam W zeszłym roku wymieniony dach. Dach pokryty blachodachówką oraz papą na płytę OSB. Chcemy ocieplić dach. Jednym z pomysłów jest wykonanie tego pianką PUR. Wyczytałem że należałoby zostawić szczelinę wentylacyjną pomiędzy OSB a pianką. W jaki sposób najlepiej ją wykonać? Przykręcić listewki do płyty OSB i na to folia paroprzepuszczalna? Boję się że przy kręceniu listew uszkodzę papę na płycie z drugiej strony... Znacie jakieś lepsze lub systemowe rozwiązanie? http://fhviola.pl/korytko/ Znalazłem coś takiego ale nie jestem przekonany, co myślicie?
Cześć Piszę w sprawie domu moich rodziców na wsi. Dom z początku XXw. Ściany zewnętrzne z pustką powietrzną, ojciec twierdzi że fundamenty są wykonane z drewna, strop drewniany. W jednym z pokoi w narożniku pojawiła się wilgoć. W zeszłym roku dom przeszedł wymianę dachu. Teraz rodzice chcą zrobić elewację i tutaj pojawia się dylemat. Czy wykonać ocieplenie ścian zewnętrznych? Czy wykonuje się ocieplenie w tego typu domach?