Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Still44

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Still44

  1. Mam baterię z głowicą termostatyczną (kupiona w OBI, model rosa), niestety ostatnio odmówiła pracy - podaje tyko wodę letnią. Po czyszczeniu leci woda ciepła ale nie tak ciepła jak z umywalki obok. Ponieważ nie mogę znaleźć podobnej głowicy (na allegro u Polskich sprzedawców brak, a u Chińskich nieco różnią się wymiarami). Stąd pytanie czy głowicę termostatyczną mogę zastąpić zwykłą grzybkową lub ceramiczną. Na termostacie mi nie zależy a zwykła głowica to koszt 15-30 zł. Czy niestety może wymienić trzeba będzie całą baterię?
  2. Czyli nie warto?
  3. Witam, w narożnikach na poddaszu wychodzi mi pleśń, w jednym miejscu deweloper docieplił dach i pleśń zniknęła ale ściana kolankowa ma temperaturę ok 14 st C. przy zewnętrznej ujemnej. Na zgłoszenia pozostałych miejsc nie reaguje. Znalazłem metodę wdmuchiwania drobinek celulozy przez otwory w GK od wewnątrz. Wykonawcy zachwalają ta metodę pytanie czy nie wpływa ona na wentylację dachu. Może ktoś korzystał z tego rozwiązania? A może ma inne. W sumie metoda jest mało inwazyjna - zaklejenie otworów, szpachlowanie i malowanie. Zastanawia mnie efekt długotrwały bo na początku pewnie będzie lepiej ale z czasem ...
  4. Na styku ramy okna i tynku na zewnątrz jest dookoła szpara taka ok 1 mm. Czym ją można zalepić ? Akryl czy inny uszczelniacz np dekarski. Na dole deweloper próbował jakimś chyba dekarskim ale efekt przynajmniej optyczny jest marny. Co polecacie ? Okna pcv w szarej okleinie.
  5. Tak to wiem, czytałem ten artykuł. Pytanie brzmi jak zrobić wentylację by móc parkować? Czy wystarczy przebić w ścianie otwór i wstawić wentylator wyciągowy, doposażyć w czujnik gazu sterujący wentylatorem? Czy może ktoś robił coś takiego? Jaki czujnik, jaki wentylator zastosować?
  6. Witam, jak najprościej zrobić wentylację by można parkować samochód z LPG. Garaż indywidualny pod budynkiem jednorodzinnym (szeregowiec - w każdym budynku po 2 mieszkania) Garaż ok 1,5 metra w ziemi, Wielkość ok 35m2(3,5mx10m) wys. 2m. Z tego co zauważyłem to aktualnie wentylacja grawitacyjna - kratka w suficie. Z obu boków garaże sąsiadów, z tyłu nasyp ziemi i ogródek lokatora z parteru. Jedyna ściana z możliwością przewiertu to ta z bramą. Czy wystarczy zainstalowanie wentylatora wyciągowego w na tej ścianie przy posadzce? Czy przy stropie trzeba zrobić dodatkowy nawiewny?
  7. Witam, zastanawiam się czym uszczelnić dziury pod ramą okienną w rogach tzn. rama chyba powinna tworzyć spójna powierzchnię z wylewką jednak u mnie tak nie jest - pod ranę okienną dziury, gdyby nie panele to można by włożyć palca. Ponieważ są położone panele to mam ograniczone pole dziania. Myślałem o piance ale nie wiem którą wybrać, dodatkowo nie w każdą szczelinę da się włożyć rurkę od pianki może znacie jakieś patenty na wypełnienie takich szczelin. Niestety dostaje się nimi zimne powietrze i powstaje punkt rosy. Efekt widać na jednym ze zdjęć. dodatkowo chciałbym uszczelnić punkt styku ramy z tynkiem od strony zewnętrznej, co do tego najlepiej użyć? I jeszcze jedno pytanie czym uszczelnić dziurę pod parapetem? pianką montażowa czy jakąś inną?
  8. Problem jest w wyborze przyzwoitego uszczelnienia które będzie pod ciśnieniem lub będzie dostatecznie rzadkie że się wleje w szczeliny. A to odkucie to na dole w okolicy dziury czy tam gdzie jest pleśń?
  9. Zrobione 2 profile stalowe i na środku jeszcze kantówka. Sprzet stoi a półka się nie ugina. Dziękuję za porady. Temat można zamknąć.
  10. Witam, na poddaszu (dach dwuspadowy) mam ściankę kolankową wys ok. 40cm z GK. Niestety w rogu jest ona zimna tzn. przy ok -2 st C. na zewnątrz ściana od wewnątrz ma ok 11 st.C a w pokoju jest na regulatorze podłogówki 22.5 st.C. Dach został uszczelniony w tym punkcie ale efekt jest słaby (wcześniej jeszcze wiało małą dziurą i na sciane robiła się rosa, teraz już nie ). Za GK jest chyba wełna. Zastanawiałem się czy w GK nie nawiercić otworów i wstrzyknąć tam piankę montażową albo jakąś izolacyjną?Czy da się coś zrobić bez rozbierania ściany?
  11. Witam, zastanawiam się czym uszczelnić dziury pod ramą okienną w rogach tzn. rama chyba powinna tworzyć spójna powierzchnię z wylewką jednak u mnie tak nie jest - pod ranę okienną dziury, gdyby nie panele to można by włożyć palca. Ponieważ są położone panele to mam ograniczone pole dziania. Myślałem o piance ale nie wiem którą wybrać, dodatkowo nie w każdą szczelinę da się włożyć rurkę od pianki może znacie jakieś patenty na wypełnienie takich szczelin. Niestety dostaje się nimi zimne powietrze i powstaje punkt rosy. Efekt widać na jednym ze zdjęć. dodatkowo chciałbym uszczelnić punkt styku ramy z tynkiem od strony zewnętrznej, co do tego najlepiej użyć?
  12. TO jeszcze jedno pytanie taki stalowy 1,5x1,5 cm wystarczy tzn. jak dam 2 takie wsporniki pod półką jedne od frontu a drugi od tyłu?
  13. A aluminiowy może być, jaki kształt najlepszy H czy zamknięty?
  14. Problem w tym, że nie mogę dokleić nad półką a mogę tylko pod. Jeśli można pod to czy dokleić taką półkę z mdf zwykłym wikolem np?
  15. Szukam materiału którym mogę wzmocnić półkę w komodzie, która jest z mdf i gnie się pod naciskiem ręki, ma wymiar 91x40 cm . Na półce chce postawić amplituner, dvd i głośnik centralny. chcę podłożyć pod spód coś na zasadzie drugiej półki "schowanej w szufladzie" o grubości do 2cm podtrzymywanej przez wsporniki w bocznych ścianach komody . zastanawiałem się z czego taka półka mogłaby być: mdf, deska drewniana, sklejka czy np. profile aluminiowe (takie z marketu w kształcie np H. potrzebuję materiał n grubości do ok 2cm i wytrzymałości na wyginanie. Z uwagi na to że pod półką jest szuflada to wspornik na środku półki odpada. Moze macie jakieś pomysły?
  16. Próbowałem wkręcić zwykły wkręt ale bez efektu, próba z wiertarką tez zakończona niepowodzeniem. W sumie to boję się na silę dociskać. Może potrzebny jakiś specjalny wkręt do profili?
  17. Witam, dotychczas mieszkałem w wielkiej płycie i wiercenie polegało na dobrym wiertle i udarze. Ale teraz sie przeprowadziłem i jest poddasze a tam sufit GK. Usiłuję zamontować żyrandol ale po przewierceniu GK napotkałem chyba profil - żółta folia a pod nią metal . Chciałem to przewiercić ale się unosi. Żyrandol trochę waży więc kołki w GK nie utrzymają go (po założeniu kloszy trochę się wysuwają zmienić miejsce żyrandola nie mogę. Macie może jakiś patent na montaż?
  18. Witam, prośba o poradę jakie okna wybrać z serii budżetowej do bloku z wielkiej płyty: 1. Drutex Iglo 5 Clasic - 5 komorowe, Ug=1.0, Uw=0.89, 2 szybowe 2. Dobrplast Avantgarde - 6 komorowe, Ug=0.6, Uw=0.89 2 szybowe 3. Sonarol Optitherm - 6 komorowe, Ug=1.1, 2 szybowe 4. Sonarol Optitherm - 6 komorowe, Ug=0.6, 3 szybowe Cenowo najtaniej Dobroplast potem solarol 2 szyby, drutex i sonarol 3 szyby. Jak mają się te firmy do okien Witraż ( takie mam w swoim mieszkaniu)
  19. Witam, w zasadzie temat był prost dopóki nie zacząłem go drążyć . Jeden z hydraulików polecał Schella - nie są kulowe. Inny tylko kulowe - tu znalazłem ARCO z kulą z polimeru, podobno anytkamienny i 10 lat gwarancji ale znalazłem też opinię że ukręcił się kurek w takim zaworze. Schell to raczej grzybkowy choć z jakąś komorą smarną ... Arco tańszy ale dłuższa gwarancja a Schell odwrotnie. Które rozwiązanie wybrać?
  20. Witam, planuję zakup mieszkania (124m2) do którego ogrzewania i cwu jest wykorzystywany piec z 1998 roku Saunier Duval Themis twin 28e - wiszący piec z małym zasobnikiem. Zastanawiam się czy to dobry piec, z rachunków które przejrzałem wynika że za rok poszło gazu za 4000 zł przy 4 osobowej rodzinie. Piec ma już 19 lat. Czy taki piec ma racje bytu czy trzeba się zastanawiać nad jego wymianą kupując to mieszkanie. Jeśli wymiana to co byście polecili bo ja jestem w tym temacie zielony (dotychczas mieszkałem w mieszkaniach z zasilanych z sieci miejskiej). W budynku jest kotłownia w piwnicy dla dwóch lokatorów. Blok ocieplony, w mieszkaniu dwie łazienki. Z góry dziękuje za informacje.
  21. Witam, szykuję się do pierwszego samodzielnego remontu i mam trochę watpliwości tzn . mam na ścianie natrysk - na ścianie takie wypukłości jak w raufazie i to było malowane czy trzeba starą farbę zmyć jeśli tak to czym i czy nie zniszczy się ten natrysk bo skrobanie całych ścian i kładzenie gładzi nie bardzo mi się uśmiecha Z góry dziękuję wszystkim którzy zechcą się wypowiedzieć.
  22. Celem wyjaśnienia mam taki druczek z gminy ale jest tam kilka punktów które uważam za nieco przedwczesne ale cóż ... Co to jest ano: 1. określenie zapotrzebowania na wodę, energię 2. Dane charakteryzujące wpływ inwestycji na środowisko lub jego wykorzystanie Jeśli chodzi o projekt chaupki to skłaniam się do Apisa 3 (domena)choć codzienne przejeżdzam obok Domu w orchdeach (Archon) i bardzo mi się podoba, dużo lepiej niż na rysunkach.
  23. Witam wszystkich, jeśli ten temat gdzieś się pojawił to przepraszam za powielenie ale nie znalazłem takich informacji . Do rzeczy chcę złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy i szukam jakiegoś wypełnionego wzoru bo nie bardzo wiem co tam powpisywać. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam Still44
  24. Dzięki Anpi za podpowiedź, a do starostwa trzeba jakiś plan czy mapkę z zaznaczonym ogrodzeniem załączyć? Czy może już ogrodziłeś działkę (ps. ładny domek ) albo masz plan z czego to ogrodzenie zrobić? Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać ? Pozdrawki
  25. Witam, w zeszłym roku stałem się posiadaczem działeczki i chciałbym ją ogrodzić (dom to niestety bardziej odległy temat ). Poradzcje mi jak się do tego zabrać tzn. jakie urzędy odwiedzić, czy jest potrzebna jakaś zgoda etc. I oczywiście jakie ogrodzenie polecacie? Z góry dzięki za wypowiedzi pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...