Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiesmare

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wiesmare

  1. Dzień dobry Czy moge Was prosić o takie informacje jak Moc kotła 12kW lub 20kW Aktualna temperatura na kotle (ta która idzie na kaloryfery lub podłogówkę) Aktualna prędkość wentylatora (dla danej temperatury) Długość komina i jego średnica oraz czy to w wietrzną czy bezwietrzną pogode jest sprawdzone. U mnie przy 42 stopniach, kominie 8m fi80, bezwietrznej pogodzie prędkość to 17lub18 x100 rmp Kocioł o mocy 20kW Co powoduje zmiana parametru FO F1 i F2 w kotle (jak wtedy kocioł pracuje) (nie chce nic zmieniać, a tylko zaspokoić ciekawość).
  2. Znowu u mnie w kotle jonizacja wariuje... od 20 do 98 i poza skalą. kwiecien/maj tego roku było naprawiane. Co ja mam powiedzieć i napisać? Ktoś ma jakies pomysły?
  3. Kocioł jest po serwisie. Takie rzeczy są dla serwisanta. Ja tam nie chce grzebać w opcjach, gdzie nie powinienem (można tylko pogorszyć). Wolałbym opinie serwisanta, lub kogoś kto miał podobny problem. Na forum widziałem parę osób z podobnym problemem. Rozwiązania niestety nie. Kocioł dosłownie po paru minutach pracuje z świeczką na wyświetlaczu ale podbija mu temperaturę (tylko na wietrze) i obroty wentylatora (gdy wieje) idą w górę. Jest tam 22 czy 23 x 100 rpm. Co jakiś czas gaśnie palnik.Sewis zmienił tam przerwy pomiędzy odpaleniami na 10 minut chyba. Tak czy inaczej powinien pracować stabilnie non stop. Dziwi mnie jedno, że nikt z takim problemem się nie zetknął. Zawór sgv czy jak on tam sie nazywa tez wymieniony. Szczelność i inne pomiary itp zrobione. Wszystko gra i buczy. Skąd więc takie zachowanie?
  4. Jaka jest zależność wiatru i błędów jonizacji? Victrix TT 20X Brak wiatru jonizacja w menu 01 prawidłowa. 40 do 54 Praca stabilna. Niewielki wiatr zaczyna powodować błędy jonizacji zakres od 40 do 98 i poza skale (pojawiają sie kreski - -) Podbija zadaną temperaturę o 5 stopni, po pewnym czasie gaśnie palnik. Kocioł po pełnym profesjonalnym przeglądzie. Komin pionowy 9 m. W menu D09 brak błędów na ten moment. Chociaż tym bym sie nie sugerował bo błędy lubią z opóźnieniem wskakiwać. Jakieś sugestie? Czytam ten wątek (obecnie strona 136). Z tego co widziałem podobny problem miały co najmniej 2 osoby. Jedna sprzedała kocioł od innej nie mam info. Nie jestem więc sam. Jedno jest pewne. Dla 100% serwisantów immergas problem nieznany.
  5. Czy są tutaj instalatorzy i zinterpretują błędy z menu D09 błąd 38 oraz 89? Instrukcja czy tłumaczenie jest tak zrobione, e tego komentować nie chce. Jak jeden instalator powiedział na temat ich instrukcji (pip pip pip)
  6. Ustawienia są domyślne z insrukcji. Dostałem informacje od pewnego serwisanta, aby zmierzyć opór komina, opór palnika, ciśnienie gazu, i pełna kalibracja.
  7. Film z dziwnego zachowania kotła Immergas TT ERP 20 X podczas wiatru - gaśnie palnik (parametr D 01 skacze) W D09 brak błędów. Jesli jest tutaj jakis instalator co sie zna na tym i wie o co chodzi niech prosze napisze. Kocioł 3 rok pracuje. Gdy nie ma Wiatru ten parametr D01 tez skacze. Patrz 30 sekunda Ktoś ma jakieś pomysły? Komin 9 metrów w szachcie kominowym szczelny (sprawdzone)
  8. wg39070 na podłogówce jest inaczej a na kaloryferach tez inaczej.
  9. Czy w sterowniku car idzie ustawic predkośc obrotów wentylatora? Czy idzie tez ustawic w nim inną histereze w minusowych temperaturach np aby ja podnosił (korygował) Nie zawsze zadanaa wg określonego schematu i wykresu działa poprawnie z naszym domem.
  10. W tej instrukcji jest chyba Blad ja mam w instrukcji parametr A2 na 2. Jak jest na 0 nie idzie ustaiac predkosci pompy.
  11. Mam zrobiony wyłącznik do sondy (taki przełącznik jak do światła w pokoju) Jak wyłącze ikona sondy znika z kotła i nadal dzieja sie takie rzeczy, ze zmienia moc kocioł po czym gasnie palnik. Zastanawiam sie nad strazakiem na komin gazowy, ale nigdzie nie widzialem takiego rozwiazania. Płaski dach. Nie ma nic nadzwyczajnego. To tak jakby w kamienicach z płaskim dachem było kilka kominów. Jakie tu zjawisko zachodzi co jest tego powodem, ze dzieje sie tak jak sie dzieje. Jedni mowia, ze komin 9 metrów to wystarczajaco długi aby podmuch wiatru do komina był znikomy.
  12. Gdybym miał kogos kto mi rzetelnie doradzi to bym kupił mniejszy. Jedno jest pewne, kolejne zakupy itp to beda z innej firmy. Do immergas mam już głęboki uraz.
  13. Victrix TT ERP 2, 20 co mnie podkusiło na ten kocioł chyba niewiedza.... Żałuje, że nie kupiłem De Ditrich no ale Kocioł zwiększa moc na wietrze (jak nie wieje to pracuje sobie stabilnie z 38 lub 37 jak jest na plusie). Mam kaloryfery, dom bliźniak ocieplony. Dom 115 m2. Rura spalinowa wsadzona w kanał około 9 metrów. Tą rurą do góry wyrzucane są spaliny a z boku przez kanał zasysane jest powietrze (po mojemu luft). Szczelność komina (rury sprawdzona przez kominiarza). Wszystko ok. Otwierałem zaślepkę na kotle aby ciągnął powietrze z wewnątrz domu. To samo. Podnosi moc i temperaturę. Jak nie ma wiatru pracuje z zadaną temperaturą wg krzywej od rana do nocy (na noc sie wyłącza). Rura fi 80. Dach płaski (dom bliźniak). Do ściany jest przyklejony inny dom, Dach i komin tej samej wysokości. Po tych zabiegach z otwieraniem zaslepki na kotl aby powietrze brał z wewnątrz (otwarłem okienko w piwnicy) luftu miol dosyć. było tak samo. Ktoś coś? Chodzi mi o ekonomie i komfort. Kolejne pytanie czy jak kocioł pracuje na podtrzymaniu na świeczce to na 38 stopniach jest mniejsze zuzycie gazu jak na 42? Przykład. Dwa identyczne domy. Jeden non stop pracuje z 38 stopniami na podtrzymaniu (świeci się sswieczka) a drugi na 42. Czy będą róznice w zuzycu gazu? Może to głupie pytanie ale nie nazm sie na tych sprawach. Obra na podtrzymaniu pracuja. I zyzywaja tyle samo czy roznie (duzo czytam, ale mam juz metlik). A kotły gazowe to moja pieta Achillesa. Wolałbym tydzień ulotki roznosić jak jeden dzień ustawiać kocioł gazowy. To nie na moje nerwy.
  14. Jak ustawić w Victrix 20 TT ERP 2 pompe obiegową aby pracowała jak najciszej? Parametry A3 A4 oraz A5. Nic nie rozumiem z tej instrukcji....
  15. Pomozesz odszukac te watki? Jakie rozwiazanie znalezli? Mam taki sam dach jak inni ludzie. Takie rzeczy powinny sie dziac u wielu ludzi.
  16. Żeby było śmiesznie. Dzwoniłem do siedziby Immergas, dzwoniłem do bardzo wielu serwisantów w Polsce i zadn ale to zaden nie potrafił mi odpowiedzieć co może być przyczyną, ą 90% twierdzi,ze jest ok. Pytam innych posiadaczy kotłów (innych firm) czy im się coś takiego robi, to nikomu się nic takiego nie dzieje. Ocene pozostawie każdemu z osobna.
  17. Jak to sprawdzić tzn co sie dzieje i jak wyeliminować? Nie mow mi o serwisie bo oni sami nie wiedza. Ani główny serwis ani wielu innych. Dzwoniłem do wielu. Kiedys napisze dziwne moje życia przypadki. .
  18. A co to jest? Podejrzewam, że w rue spalinowa dmucha. Kody bledow jakie w menu d09 widziałem to 37, 38, 89
  19. Victrix TT 3 letni. Przy wietrznej pogodzie kocioł zwieksza moc i temperature. Np zamiast podgrzewać kaloryfery temperaturą 40 to on ma 45 lub wiecej. Jak wiatr przestaje wiac to kocioł pracuje stabilnie i trzyma tempeature. Podłączona pogodów. Jak ja odepne, zachowuje sie tak samo. Problem chyba jest od poczatku. Ja zauwazylem go rok temu. Nikt nie wie dlaczego tak sie dzieje. Pytałem róznych instalatorów z północnej Polski i każdy zdziwiony. Drugie pytanie Parametr 1,4 przepływ wody jaki powinien byc w kotle przy kaloryferach dom 110 m2
  20. Serwis jedynie kalibracje robił. Sami nie wiedza chyba co sie dzieje... Z tym odbiorem ciepła to nie tak ze wyłącza sie bo kaloryfery nie mogą odebrac to jest tak, jakby wiatr gasił płomień... Czy na rurze powinna byc nakładka jakaś? Robiłem test. Otwarłem dekiel w piecu aby powietrze z wew ciągło. Pobiera z wew powietrze i dzieje sie to samo. W zimne dni jak wieje wiatr i mogłby cieplej grzać to wiatr chyba tez gasi. Bo jak nie ma wiatru wszystko idzie. Ta nakładka na komin, czy coś powinno byc ? Komin 8 do 9 metrów. Rura pobiera powietrze i wyrzuca spaliny. Ale nie wiem czy przez środek wyrzuca czy po bokach.
  21. Z tym, że to sie dzieje jak jest wiatr. Jak nie ma wiatru kocioł pracuje normalnie. Jeszcze jak jest wiatr to podnosi temperature czynnika grzewczego. Przykład jak jest na plusie i nie ma wiatru to grzeje woda o temperaturze 35 stopni, a jak wieje to mi podnosi do 43 lub 45. Palą sie płomienie grzeje za chwile gasną. Potem znowu sie zapalają itp. W chłodne dni tak samo. Podnosi samoczynnnie temperature wody oraz gasnie płomień, obniza sie temperatura, zapala sie płomień znowy grzeje zbyt wysoką temperatura (na zewnąrz 8 stopni). Mam pogodówkę. Nie ważne czy podłączona czy nie podłączona ale jest jakiś minimalny wiatr to sie robi cyrk.
  22. Nie rozumiem odpowiedzi. Co jest uszkodzone? W kotle coś? Czy powinienem mieć na podwójnej rurze co spaliny wypuszcza i zaciaga powietrze załozone cos, czy w kotle cos nie tak. Płomien gasnie i zapala się po chwili. Ale jak grzeje wode w zasobniku to nic nie gaśnie.
  23. Mam taki dziwny przypadek. Kocioł Immergas VictriX 20 TT ERP2 zamontowany w 2020 roku. W grudniu chyba zaczeło sie dziać takie dziwne rzeczy jak: Lekki wiatr powoduje, że kocioł podnosi temperature grzania wody (samoczynnie podnosi do góry od 5 do 10 stopni wiecej jak powinien - chodzi o temp czynnika grzewczego kaloryferów). Ponadtto regularnie gasna płomienie tzn pogrzeje na świeczce pare minut i gaśnie świeczka i tak co minuta co dwie sie dzieje. Gdy nie ma wiatru przy tej samej temp na zewnątrz pracuje stabilnie. Kocioł był kalibrowany i wszystko jest ok. Komin około 8 metrów. Jest włozona rura stalowa przez która zasysa powietrze jak i wypuszcza spaliny. Komin był sprawdzany przez kominiarza i jest ok. Czy na kominie stalowym powinny byc jakies specjalne zakończenia itp (kominiarze mówią że nie)? Mam tez pogodówkę. Jak jest dodatnia temperatura to kocioł grzeje temperaturą 30 pare stopni 35. 34 lub mniej. Lekki wiatr i kocioł głupieje... nie pamietam aby w pierwszym roku było cos takiego. Jest skalibrowany. Co może byc przyczyną, gdzie szukac problemu? Nerwicy dostaje. Żadne błędy na wyświetlaczu nie wyskakują. Ktoś mi sugerował gdzieś aby odkręcić na górze którąś klapke, aby brał powietrze z pomieszczenia (sprawdzić czy nie ma problemu z poborem powietrza) ale podczas kalibracji by to chyba wyszło). Co robić jak żyć?
  24. Wiesmare

    Sterownik Tybox 137

    Prosze o pomoc. Sterownik tybox Opcja 2-02 korekta wskazań czujnika temperatury. Chciałbym ustawić aby grzało do 21.8 + histereza 0,2, czyli nagrzeje do 22 stopni. Jak to ustawić? Mam dodać tam 0,3 czy odjąć 0,3. Nie mam innego termometru aby kontrolować i sprawdzić. Na tybox idzie ustawić 21,5, 22 co 0,5. Myślałem, zeby korekte zrobic i grzac ciut wiecej.trzeba tam dodać czy odjąc. Ps o co chodzi pogodówką? Jak bedzie cały czas kocioł chodzić? Ja mam kaloryfery i mam ustawione 44 stopnie. przy -7 nagrzewa mi najzimniejsze pomieszczenie do 21,5 i wyłącza sie. nie mam pogodówki. Jak ustawie mniejsze temperatury na kotle to ten kaloryfer na górze zbyt zimny jest... Czy macie nawiewniki w oknach? Jesli tak jak sie to sprawuje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...