Uff... przeczytałem wszystkie posty w tym temacie, informacji od groma choć
czasami trudno wyłapać sedno...
A więc od początku, witajcie od jakiegoś czasu b. mocno zastanawiam się nad kominkiem z płaszczem wodnym, problem polega na tym iż taki kominem miałby stanąć nie w domku a w mieszkaniu, najbardziej podobają mi się kominski z unoszoną bądź opuszczaną szybą jednak ze względów finansowych raczej takiego nie będzie, doczytrałem o zaworach pompach i całym tym ustrojstwie automatyki i naczyniach, nauczyłem się że:
1. naczynie wzbiorcze na bank pójdzie pod obudowę nad kominek
2. zrzut wody na bank do kanalizacji
3. muszę rozglądać się za drzewem dużo wcześniej i je sezonować, za te informacje i wiele innych pomniejszych id razu szczere dzięki, no i od razu dawka pytań:
1. co prawda prozaiczne ale chciałem się upewnić:
mieszkanie ma 118m2 i 4,4 m wysokości a co za tym idzie kubatura spora prawie 520 m3, 7 grzejników 1 pętla podłogówki, mieszkanie w sarym budownictwie a więc ciężko ocenić izolacyjność mury zewnętrzne 80 cm grubości, czy kominek ok. 21kW starczy na CO i CWU ?
2. Czy macie jakieś pomysły na składowanie drewna, gdzie ja upcham 10 m3 drewna , przecież nie będę ich trzymał w piwnicy bo na bank nie wyschnie ?
3. Co z tak ważnym nawiewem jeżeli nie ma jak go zrobić (mieszkanie na 1 piętrze) to wybijać dziurę w ścianie czy jak ?
4. Czy popiól można wywalać dośmietnika ?
5. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia przy eksploatacji takiego urządzenia w kamienicy ?
6. Kominek będzie współdziałał z 2 fukcyjnym piecem gazowym termetu czy aby dogrzewać wodę kominkiem potrzebuje jakieś coś czy wustarczy wymiennik kominkowy, ten do zmiany systemu z zamkniętego na otwarty ?
7. Czytając wszystkie posty chyba skłaniam się do turbokominka makrotermu, no i właśnie czym się różni turbokominek 1 od turbokominka 2 ?
No chyba na razie starczy, nie będę was bardziej zamęczał na początek...