Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RomekDomek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O RomekDomek

  • Urodziny 16.02.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Goleniów
  • Kod pocztowy
    72-100
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

RomekDomek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Na pewno lepiej ale mam już zbiornik z nierdzewki i chce go wykorzystać. Mysle o drugim, ponieważ przeraza mnie wizja spawania i wkładania wężownicy. Taniej wyjdzie kupic dodatkowy z gotowa wezownica CUW lub zbiornik na CUW
  2. Mam pytanie o pomysl, który chce zrealizować (lub krotka alternatywę na samym dole) Może jakies rady doświadczonych uzytkownikow ? Chetnie nawiąże kontakt z kimś kto zaprojektuje (odpłatnie) układ o danej funkcjonalności. Piec 25KW Podłogówka caly dom Grzejnik łazienkowy Zbiornik o pojemności ; woda grzewcza 700 l (kociol) , woda użytkowa 42 l (wezownica nierdzewna), solarny wymiennik 10 l.(nieużywany) Grzałka na fotowoltanike Dodatkowy zbiornik 1200l (nierdzewka ) Wymyślony układ : Grzalka na fotowoltanike podpieta do zbiornika 700l (ciepla woda w lato, podtrzymanie temperatury w zime). Zbiornik 1200l używany tylko zima do ogrzewania domu opalany kotlem na paliwo stale 25KW. Pytanie mam o sposób wysterowania przepływu miedzy buforami i piecem tak aby : - ogrzewanie domu było najpierw z bufora 1200l a następnie 700l - ladowanie najpierw 700l a następnie 1200l - bufor 1200 doladowywal 700l (dla CUW) Jeśli chodzi o fotowoltanike to chciałbym ladowac bufor 700l . W momencie jak się naladuje caly lub okreslona pojemność to przelaczy się na oddawanie pradu do sieci. Czy może ktoś spotkal się z jakims sterownikiem, którym moznaby wysterowac przeplyw pradu ? Czy warto stosować laddomat przy takim układzie ? Alternatywa zamiast 700l z wezownica do CUW bufora zastosować 300l zbiornik na CUW . Z jednej strony taniej z drugiej lagonella . Myslalem tez o tym by zrezygnować z drugiego zbiornika i wlozyc wezownice i grzalke do 1200l ale boje się, ze nikt w okolicy nie wykona mi takiego zbiornika tym bardziej ,ze jest z nierdzewki. Poza tym +700l do ogrzewania domu w zime daje większy komfort. Będę wdzięczny za pomoc. Chetnie nawiąże kontakt z osobą, któa zaprojektuje instalacje (odpłatnie)
  3. Czesc, Mam pytanie o pomysl, który chce zrealizować (lub krotka alternatywę na samym dole) Może jakies rady doświadczonych uzytkownikow ? Piec 25KW Podłogówka caly dom Grzejnik łazienkowy Zbiornik o pojemności ; woda grzewcza 700 l (kociol) , woda użytkowa 42 l (wezownica nierdzewna), solarny wymiennik 10 l.(nieużywany) - schemat zbiornika na zdjęciu Grzałka na fotowoltanike Dodatkowy zbiornik 1200l (nierdzewka ) Grzalka podpieta do zbiornika 700l (ciepla woda w lato, podtrzymanie temperatury w zime). Zbiornik 1200l używany tylko zima do ogrzewania domu opalany kotlem na paliwo stale 25KW. Pytanie mam o sposób wysterowania przepływu miedzy buforami i piecem tak aby : - ogrzewanie domu było najpierw z bufora 1200l a następnie 700l - ladowanie najpierw 700l a następnie 1200l - bufor 1200 doladowywal 700l (dla CUW) Jeśli chodzi o fotowoltanike to chciałbym ladowac bufor 700l . W momencie jak się naladuje caly lub okreslona pojemność to przelaczy się na oddawanie pradu do sieci. Czy może ktoś spotkal się z jakims sterownikiem, którym moznaby wysterowac przeplyw pradu ? Czy warto stosować laddomat przy takim układzie ? Alternatywa zamiast 700l z wezownica do CUW bufora zastosować 300l zbiornik na CUW . Z jednej strony taniej z drugiej lagonella . Myslalem tez o tym by zrezygnować z drugiego zbiornika i wlozyc wezownice i grzalke do 1200l ale boje się, ze nikt w okolicy nie wykona mi takiego zbiornika tym bardziej ,ze jest z nierdzewki. Poza tym +700l do ogrzewania domu w zime daje większy komfort.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...