Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczepan02

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

szczepan02's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W filmiku powiedział Pan, że najbardziej efektywnym ustawieniem jest krzywa grzewcza. A co, gdy wybiera się opcję z bezprzewodowym termostatem? Na obecną chwilę mam zastosowany wspomniany w filmiku tryb 4 grzania i ustawioną temperaturę na pompie 45 stopni, na termostacie pokojowym 23 stopnie. Czy powinno się dążyć do ustawienia jak najmniejszej temperatury, tak aby pompa cały czas pracowała, czy wypośrodkować? Jakie ustawienia nadać pompie, bez względu na taryfę? Może ktoś z Państwa chciałby się podzielić doświadczeniami.
  2. Do @CNC_POMPY_CIEPLA Odnosząc się do filmiku prezentowanego wcześniej proszę o informację jak najlepiej ustawić pompę, gdy korzystamy z bezprzewodowego termostatu?
  3. Do @nobilitas Możesz powiedzieć jak długo masz ten zbiornik i czy jesteś zadowolony? Ogólnie w necie są bardzo dobre opinie.
  4. A czy taki Chełchowski się nada? https://www.chelchowski.pl/oferta/147-zbiornik-ze-stali-nierdzewnej-do-pomp-ciepla https://www.chelchowski.pl/pliki/karty/POPMA_CIEPA.pdf Cena tego pierwszego ze zwiększoną wężownicą 300l to 5541,15 brutto Drugi poniżej wymiennik KOMBI 7 403,37 brutto. (Cena ze strony producenta)
  5. Dzięki @vr5. Fajny ten zbiornik Galmeta. Ma w przeciwności do innych zbiorników na dole mniejszą wężownicę. W opcji podstawowej są dwie anody magnezowe, opcjonalnie tytanowa (działająca bezobsługowo i nie wymagająca serwisowania). Dzwoniłem do najbliższego dostawcy i 300 litrowy to koszt ok 4.500zł, 400 litrowy 5.000zł. Ja się wykończę z tym moim instalatorem. Dzwoniłem z pytaniem o wspomniany zbiornik Galmeta a on powiedział, że się nie nadaje. Dla niego zbiornik musi mieć wejście do solarów i pompy od dołu. Wtedy najlepiej pracuje. Czyli dwie wężownice, które są takiej samej długości nawinięte jedna w środku zbiornika a druga przy niej. Widział ktoś taki układ jak w zbiorniku Kospel SWPC Termo Magnum 300 tylko z 2 wężownicami?
  6. Chyba nie ma nikt na tym forum takiego zestawu. Zastanawiam się czy @vr5 nie masz racji i nie lepiej zainwestować od razu w nowy zbiornik, bo nie wiadomo ile mój jeszcze pożyje. Jakie parametry powinien mieć dobry zbiornik pod solary i pompę? Czego szukać? Mam obecnie 300 litrowy. Dajcie jakieś propozycje z dwoma wężownicami.
  7. To jest jeden z tych fachowców, który góry obiecuje a jak przychodzi do realizacji to idzie na łatwiznę. Zakup obejmuje montaż, tylko, że instalator przekonuje, abym pozbył się solarów i wtedy bez problemów podłączy pompę. Poradę @kulibob: ,,A u ciebie wystarczy przepchać tą ciepłą wodę z góry na dół w miejsce zasilania zimnej wody. Woda się wymiesza i temperatura spadnie."przez dodanie cyrkulacji, też za złą uznał. Na obecną chwilę mam założoną pompę bez podłączenia. Wszyscy moi znajomi, którzy mają pompę nie mają kolektorów słonecznych.
  8. Czy ktoś z Państwa ma podłączoną pompę ciepła z kolektorami słonecznymi? Jeśli tak, to proszę napisać w jaki sposób? Nie chciałbym się pozbywać solarów i zasobnika Kospela dopóki działają. Czy jest inny sposób na połączenie tych dwóch instalacji? Instalator od kolektorów wspomniał coś o zastosowaniu wymiennika płytowego.
  9. Nie, solary bardzo dobrze się sprawują i nie chcę się ich pozbywać, jak nie będzie takiej potrzeby. Ale grzeją tylko przez pół roku, w zimie należy skorzystać z innego źródła ciepła. Problem ma instalator, który ma kłopot z podłączeniem. Obecnie solary zainstalowane są na dłuższej wężownicy a na krótszej był piec na eko groszek. Teraz instalator chce wyrzucić solary i podłączyć samą pompę pod obecny zasobnik twierdząc, że to najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Wyliczył, że jeden (od pompy) i drugi (od solarów) instalator weźmie razem ok 3000 zł za taką przeróbkę co jest drogie. Za taką cenę pompa ogrzeje mi wodę przez parę lat. W dodatku instalator od solarów nie pozwala zamienić obiegu pompy z solarami. Drugim ale sporo droższym rozwiązaniem jest zakupienie osobnego zasobnika.
  10. Kolega powiedział, że poprawi to tylko efektywność w pierwszych godzinach pracy wężownicy od solarów, później już nic nie daje, a pogarsza pracę pompy. Lepiej zakupić drugi zasobnik. Czy ma rację?
  11. Witam Państwa. Jestem na etapie montażu pompy ciepła Mitsubishi Zubadan PUHZ-SHW112YAA+EHSC-YM2EC. Od siedmiu lat mam instalację solarną (3 szt paneli) ze zbiornikiem KOSPEL SB-300. Solary podłączone są do dłuższej wężownicy. Instalator mówi, żeby lepiej podłączyć pompę do dużej wężownicy a solary sprzedać, ponieważ nie mogą być na krótszej wężownicy, żeby woda się nie gotowała, lub kupić osobny zbiornik do pompy. Jaki będzie lepszy wybór? Proszę o opinie.
  12. Witam. Z uwagi, iż chcę wymienić kocioł na paliwo stałe na pompę ciepła, proszę Państwa o pomoc przy wyborze. Dom ma 226 m powierzchni grzewczej, w większości założone zwykłe grzejniki 70% +podłogówka 30%, dobrze ocieplony, przez większą połowę roku instalacja solarna zapewnia ciepłą wodę, piec rozpalany dopiero jesienią. Wybór pomiędzy: 1) Mitsubishi Zubadan 11,2kW - PUHZ-SHW112YAA EHSC-YM9EC - oferta 41.000zł (z vat 8%) z zasobnikiem c.w.u. 200l Galmet (26-209000)+ bufor c.o. Galmet 200l, + cała reszta z montażem. 2) Nibe Split 10-16 + HBS 05-16 + SMO 40 - z zasobnikiem BA-ST 9030-2FE i buforem UKV 20-300 i montażem, oferta za 38.000zł netto (wraz z ujętą szwedzką dotacją). Czy takie ceny są również u Państwa? Czy jest jakaś oficjalna strona z listą instalatorów pomp Mitsubishi, w moich okolicach jakoś ich nie widać? Czy bufor jest potrzebny? Nie chcę dwóch zbiorników po 200l/300l, które zajmują tyle miejsca. Z uwagi, iż w jednym z poprzednich postów napisane było, że w zasobnikach Galmet zamontowany jest źle czujnik, proszę o propozycję innego. Czy jesteście Państwo zadowoleni z wyboru i nie zamienilibyście na Nibe?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...