Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gnieff

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gnieff

  1. Dziękuję Panom za informacje. Pewne tropy kierują też do Hensforta. Pozdrawiam.
  2. Dzień dobry, uprzejmie proszę o podpowiedź w następującej kwestii. Aktualnie mam zamontowane okna z 2007 roku. Wiem, że jest to system Zendov Półlico, 5-komorowe. Szyba 4/16/4 1,0W/m2K Rw=32dB, Okucie Winkhaus Autopilot. Grubość skrzydła 76 mm. Tyle wiem. Chodzi mi po głowie wymiana pakietów na 3-szybowe oraz uszczelek na jakieś nowe. Nie wiem jednak kto jest producentem profilu okna, z uwagi na to, że sprzedawca/montażysta tych okien zamknął działalność. Nie wiem czy pakiet 3-szybowy wejdzie i skąd wziąć odpowiednie listwy przyszybowe. Czy ktoś jest w stanie pomóc?
  3. Grudzień 2020 - 340 m3 Grudzień 2021 - 274 m3 Ok. 54m3 CWU/mies. W październiku tego roku ocieplenie ścian styropianem grafitowym 10 cm. Przed grudniowymi mrozami ocieplenie stropu 20 cm wełną.
  4. Sorry, za przekłamanie. Edytuję mój poprzedni wpis. Rzeczywiście było większe zużycie.
  5. Zmieniłem te ustawienia, nawet krzywą na 0,9. Może jest trochę chłodnej na zewnątrz przez ostatnie dni, ale spalanie mi wzrosło o 1,5 metra na dobę. Rozmawiałem z gazownikiem instalatorem i powiedział mi, że to przez obniżenie krzywej, bo to instalacja grzejnikowa. Zmieniam temp. na 21 stopni dzień/noc. z krzywą 1,2 i zobaczymy co wyjdzie.
  6. Wracając do nazwy tematu... Zużycie listopad 2020: 251 m3 (jest to średnia miesięczna, gdyż spisałem licznik 12 listopada i ) - w tym ok. 54m3 na CWU. W październiku tego roku ocieplenie ścian styropianem grafitowym 10 cm. Zużycie listopad 2021: 189 m3/2074kW - w tym ok. 54m3 na CWU Ustawiłem w tym roku na termostacie stopień więcej niż w tamtym.
  7. Dziękuję. Zmieniłem ustawienia tak jak zaproponowałeś. Na razie krzywą ustawiłem na 1.0. Temperatura nocna zmieniona. Dam znać jaki będzie efekt.
  8. Dzień dobry, czy mógłby ktoś potwierdzić właściwość ustawień w panelu instalatora? Wg mnie jak na dom ocieplony jak z sygnaturce mam trochę spore zużycie. Dom piętrowy 140m2. 70 m2 na piętro. Dom od miesiąca jest pokryty grafitowym styropianem...tylko poddasze ma 10 cm wełny, ale wyjście schodowe na strych jest zabudowane (ale ciągnie). Sterownik ustawiony jest w pokoju gdzie najwięcej się przebywa i chyba najchłodniejszym. Na reszcie grzejników zawory ustawione na 22 stopnie. Czasem szumi w grzejnikach i "strzelają" a są 2-letnie. Poza sezonem grzewczym zużywam miesięcznie ok 45 metrów3 gazu. Czy jakieś 1,6 metra/dobę. W październiku natomiast już za samo ogrzewanie wyszło ok. 100m3, a listopad szacuję na 144m3. tylko za CO. Strefa dzienna ustawiona 07.00-20.00 (skłaniam się do stałej temp. całodobowej) Obieg ciepłej wody 05.00-21.00 Konfiguracja systemu -Status usterki - brak usterki - Cisnienie wody - 1,5 bar - status systemu - gotowosc - opóź. ochr. zamarz - 4h - ciagle grzanie TZ - wył - moduly regulatora: - regulator - 4,21 - odbiornik radiowy - 4,22 - urzadzenie grzewcze 1,04 - Adapt. krzywej grzew. - Nie - Konfig. trybu pracy - Wszystkie - Akt. wilg w pom - 57% - Akt temp kond - 14.5 st C Konfiguracja schematu systemu - schemat ukladu - 1 Urzedzenie grzewcze 1 - Status - gotowosc - akt t. wody na d. - 27 st c OBIEG1 - Rodzaj obiegu - ogrzewanie - stan - wyl - temp zasil. zadana - 0 st C - granica wyl t.zwen - 21 st C - Krzywa grzewcza - 1,2 - temp minimalna - 25 st C - Temp maks - 53 st C - tryb auto-wylacz. - noc - Korekt temp pokoj - Termostat - chlodzenie mozliwe - Nie - Stan pompy - wyl ZONE1 - strefa aktywna - tak - temo dzienna grzania - 22 st C - temp nocna grzania - 20,5 st C - temp pokojowa - 23 st C - przyporz. strefy - VRC700 - Status waworu strefy - zamkniety Obieg ciepłej wody -Zasobnik aktywny -Temp. zasilania Zadana 0 C -Ciepła woda 43 C -Temp zasob. rzecz. 44 C -Pompa cyrkulacyjna włączona -Legionella 04:00 Ładowanie równoległe Wył Polaczenie radiowe - sila odbioru - 3 - odbior czujnika AT - 1
  9. Miejsca mam dużo, bo od stropu to szczytu jest ze 3 metry. A jeśli chciałbym dać wełnę to wsuwać ją między krokwie na sznurki czy przykrywać wszystko na stropie?
  10. Cześć Żeby nie tworzyć kolejnego tematu i z uwagi na Wasze doświadczenie może coś podpowiecie... Mam piętrowy dom wolnostojący pokryty blachodachówką, a pod nim tylko membrana. Na stropie natomiast prawie 40 lat temu nasypany został trot wymieszany z wapnem i z dziesięć lat temu położona na to (nie przeze mnie) wełna mineralna 10 cm i lambdzie ok. 0.4 Sporo wełny już jest ugniecionej, udeptanej... Chcę przed zimą dobrze ocieplić strop, a skoro strych nie będzie użytkowy to z uwagi na pewne zalety i nie pylenie postawiłem na nadmuchanie celulozy. Czy przed nadmuchaniem celulozy usunąć wszystko ze stropu czy zostawić tak jak jest i to przykryć? Jaka grubość/gęstość będzie wystarczająca żeby ciepło górą nie uciekało z domu? Ściany już są docieplone.
  11. Może ktoś będzie szukał...Kobiplast.
  12. Jednak stanęło na tym, że będę decydował się na kompleksowe wykonanie przez firmę. Czyli demontaż, montaż, obróbka. Edit: Okna: Knipping 88 (KN3) - najlepszy współczynnik przenikania spośród konkurencji, OKUCIE activPilot Concept,
  13. Cześć! Proszę o pomoc w wyborze montażu okien w 30 letnim piętrowym domu jednorodzinnym. Do wymiany jest prawie 26 metrów kwadratowych okien w tym balkonowych. Inwestycja na lata więc chcę dobrze wybrać. Chcę żeby zastosować montaż z użyciem m.in. taśm. Tu pojawia się kilka pytań: - czy generalnie firma musi w ramach montażu usunąć stare okna, a ja muszę tylko przygotować otwory? - czy szczelny montaż musi być robiony tak, że okna będą zlicowane z murem czy mogą być jak teraz we wnękach i też będzie dobrze? -czy między taśmami uszczelniającymi lepiej stosować taśmę rozprężną czy piankę? - czy zamiast ciepłego parapetu dać podwalinę? To chyba musi być XPS tylko jaki? Przymierzam się do Vetrexu V82, ale nie jest to ewidentnie dom nowy, nie wiem czy jest sens inwestować w tego typu okna...Dom nie jest ocieplony - oprócz strychu. No i cena; wyceniono mi montaż ciepły na prawie 6k jak sam okna wywalę i przygotuję otwory...
  14. Cześć, może ktoś polecić ekipę, która przygotuje wnęki po starych oknach pod ciepły montaż w Krośnie?
  15. Styczeń 2021 369 m3 CO i CWU. W tym ok. 47 m3 CWU
  16. Dla małych dzieci więcej niż 22 stopnie nie jest wskazane. Nikt też aktualnie nie narzeka na zimno. Na parterze jest 22 stopnie. Na piętrze jest sterownik i z uwagi na zimną klatkę schodową i realnie nieocieplone poddasze kocioł musi się częściej załączać. Po adaptacji poddasza powinno być lepiej, ale to historia na podsumowanie grudnia 2021 Na poddaszu po adaptacji będzie nawiew z klimy (plus może jakieś kanały na piętro) i od połowy roku fotowoltaika z dotacji. CWU też będzie wtedy grzana grzałką elektryczną. Miałem 30-letni kocioł zasypowy i więcej już czarnego złota nie chcę mieć w domu: smród, brud i skoki temperatur. Oczywiście rozważam styropian na ścianach, ale zwróciłoby mi się to pewnie w 10 lat.
  17. Zużycie w grudniu 2020: CO 283 m CWU ok. 46 m. Dom piętrowy z lat 80- tych. Łączna powierzchnia 140 m. + częściowe podpiwniczenie. Nowe grzejniki alu, brak podłogówki. Ściany: półtora suporeksu ze szczeliną. Na stropie na strychu wełna mineralna. Okna PCV 2-szyb. Z CWU korzysta 4 osoby dorosłe i małe dzieci. Nowy kocioł gazowy kondensacyjny + zasobnik – ustawione 45 C. W dzień ustawione 21*C W nocy 19,5*C
  18. Może ktoś jeszcze się wypowiedzieć?
  19. Dzięki za ostrzeżenie! Jeśli za jakiś czas zdecydowałbym się na piec na pellet to taki przewód puszczony najpierw poziomo i dalej w pionie po elewacji będzie ok? Nie chcę 2 razy za coś płacić... Znasz jako tako ten kocioł gazowy Kadam? Kiedyś były bardzo popularne z tego co czytałem. Tylko ta różnica w sprawności w stosunku do nowoczesnych konstrukcji to chyba z 20% mniej... Chociaż możliwe, że tani serwis i ewentualne naprawy mogą to kompensować.
  20. Piwnica jest niska 1,75 m, parter i piętro pomieszczenia po 2,5 m, strych z dachem dwuspadowym nie wiem ile ma, ale 3m w szczycie na pewno. no i wylewki betonowe. Podsumowując nie wiem ile ma mieć wkład :/ Tyle mi powiedziała sprzedawczyni, że z montażem i wierceniem wyjdzie. Wierceniem po mam uskok w kominie...
  21. Te 3500 zł to cena wkładu producenta który ma zakład kilka km ode mnie. To dużo/mało? Serwis tego kotła to ta firma: http://elgazsa.pl Aha chciałbym dopytać czy ktoś słyszał o wypełnianiu komina cienką ogrzaną rurą PCV na ciepło?
  22. Żeby jeszcze uzupełnić kwestię sprawności tego kotła gazowego to według serwisanta ma on fabryczną sprawność 85% Z gazu i tak korzystam do gotowania więc pewne koszty stałe są obecne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...