Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kusmi19

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

O kusmi19

  • Urodziny 10.02.1990

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kusmi19's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

11

Reputacja

  1. Witam wszystkich, w załączniku zdjęcia mojej instalacji. Dom 130m2 użytkowej, na 80m2 podłogówka, jeden grzejnik w łazience. Ocieplenie posadzki 10cm, ścian 20cm i sufitu 25cm wełny. Od 14 grudnia do teraz poszło 3800kg pelletu, pierwszy sezon grzewczy, temperatura w domu na stałe 22,8 stopnia z histereza 0,3. Ogrzewany salon z jadalnią i kuchnią 80m2, do tego łazienka 10m2, i sypialnia 15m2 (tu mam 21,5stopnia). Dwa pokoje, pralnia, mała lazienka i korytarz między nimi są nieogrzewane. Pompa Circula Mercurio ustawiona na tryb HPP. Nie wiem na ile ustawić to pokrętło poniżej niej? Co to w ogóle jest? Proszę o informacje co można poprawić, jak zmienić ustawienia kotła (sterowany PID + sterowniki TECH w każdym pokoju z ustawieniem temperatury) bo wydaje mi się, że dosyć dużo spalił. Miniony tydzień a więc od 16.10 do 25.10 spalil równe 15kg na dzień, temperatura na zewnątrz oscylowała w granicach +10, raz nawet było +21. Nie znam się na tym kompletnie a mój hydraulik ma problemy z tłumaczeniem, jest introwertykiem. https://we.tl/t-aypMDPtXhD
  2. To jest po prostu śmieszne, żebym w drzwiach za 5k musiał się martwić czy mi przeciekną czy nie. Poczytałem w międzyczasie inne forum i faktycznie nie tylko ja borykam się z tym problemem..... jednym słowem dramat
  3. Witam wszystkich, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją po obfitych ulewach dodatkowo wspomaganych przez wiatr? Drzwi po prostu przeciekają od spodu. Czy znaczenie ma tutaj próg, którego spad jest w stronę domu na nie na zewnątrz i jest to błąd montażu? Po drugie czy tak jest na serio z drzwiami wikęd, że co ustawię język na zimnych drzwiach to na ciepłych jest już luźny? Mój ojciec kupił 15 lat temu no name drzwi za 2k, raz je zamontowali i nic więcej z nimi nie robił a ja WIKędy już chyba 10 raz z językiem sie bawię bo nie dociąga, poluźnia się itp..
  4. Witam serdecznie, w załączniku zdjęcia jak obecnie wygląda u mnie próg od drzwi wejściowych. Drzwi miałem zamontowane przed posadzkami, mój hydraulik wykonał "poszerzenie" z cegieł i piany. Moje pytanie, jak najlepiej to wszystko wykończyć aby uniknąć mostka? Mam pomysł aby wszystko wyrównać patrząc z góry czyli skuć cegły na równo i obciąć piankę, przykleić wtedy od przodu styropian 5cm ten, który został mi z posadzki garażowej, zrobić szalunek i zalać to betonem. Czytałem parę postów na forum i niektórzy radzą aby równo z progiem dać styropian, który będzie odgraniczał posadzkę od szalunku zewnętrznego. Ja bym chciał jednak uniknąć aż tak dużego kucia. Czy będzie ok?
  5. A czy ktoś z forumowiczów wie co wpisać w pole data i kwota? Dostałem dokumenty do uzupełnienia ale nie wiem co to jest "termin złożenia dokumentów do rozliczenia". Czy tego nie uzupełnia czasami urzędnik?
  6. Podłogówka będzie w całym domu. Nie wiem o co Ci chodzi, mógłbyś wyjaśnić dlaczego mam to zaorać?
  7. Okno HS stoi na wylanym betonie, pod którym jest pozioma izolacja z folli.
  8. Witam serdecznie. Zanim zwrócę się do producenta okien, chciałbym uzyskać tutaj na forum informację czy szpara widoczna na zdjęciach jest prawidłowa, czy jest to jakiś element dylatacji czy czegokolwiek. Okno HS ma 3m szerokości, przez tą szparę da się zajrzeć na drugą stronę do wnętrza domu. Boję się, że będzie to jakiś mostek termiczny czy coś, mogę to oczywiście pianką zakleić, silikonem itp. Proszę o informacje!!! HELP !!!
  9. Witam serdecznie. Wziąłem się za ocieplanie domu z zewnątrz. Jak widać na załączonych zdjęciach kleję styropian aż do końca ściany nośnej. Podbitka będzie zrobiona z płyty OSB oraz paneli i przykręcona od spodu wiązara. Proszę o informację czy na podbitkę dawać jakieś ocieplenie z góry czy nic nie trzeba? Będę miał sufity podwieszane z płyty GK na które położę wełnę 25cm. Poddasze mam nieużytkowe, dom parterowy.
  10. Witam serdecznie, próbuję wysłać ten wniosek ale utknąłem na polu nr 62. Chcę dofinansowanie na zakup kotła na pellet do nowobudowanego domu. Proszę o informację co wpisać w pole "koszt całkowity". Dzwoniłem do mojego urzędu gminy ale powiedziano mi, że to ma być kwota podana od hydraulika ile weźmie za piec + montaż. Mój hydraulik trochę się z przekazaniem tej informacji ociąga dlatego zwracam się do forum. Proszę o informację czy w to pole mogę wpisać np. z czapy koszt 20 tys zł a później oni to i tak zweryfikują na podstawie wystawionej przez hydraulika faktury?
  11. Witam serdecznie. Chudziaka zalewałem samemu wraz z ojcem i teściem, no i wyszło jak wyszło. Nie jest to ideał - proszę spojrzeć na zdjęcie. Gościu od posadzek stwierdził, że da się to naprawić piaskiem i zaproponował ułożyć dwie warstwy styropianu, jedna z mniejszą twardością po to aby lepiej przylgnęła do nierówności, inna z większą. Co proponujecie, dać EPS 80 biały bezpośrednio na chudziak a później druga warstwa już lepsza np. EPS 100 grafit Swisspor? W garażu będzie parking EPS 200 i pod niego również dać jedną warstwę EPS 80? Pozdrawiam!!
  12. Ja mam taką samą. Dekarz mówił że to jakaś niemiecka, dostał na to dobrą cenę bo coś koło 5zł a normalnie chodzi po 20. Wiadomo, że to jakoś załatwił na lewo. Kładziesz ją różową stroną do góry.
  13. Ok już wiem, że WM to wentylacja mechaniczna a więc rekuperator. Z tym, że ja architektowi mówiłem, że nie chcę tego rekuperatora. Ktoś pomoże z moimi pytaniami?
  14. Cześć, w załączniku fotka mojego dachu oraz skany z projektu. Na skanie rzutu dachu 3D widać komin od pieca w garażu, podwójny kanał wentylacyjny w łazience, kominek w salonie, kominek od okapu w kuchni, kanał wentylacyjny/kominek w spiżarni (koło kuchni) i tak samo w pralni. Kilka pytań z mojej strony: 1) Na skanie z projektu mam zaplanowane kanały wentylacyjne? oznaczone WG i WM i to są skróty od wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej? 2) Murarz wymurował mi kominek w salonie, komin w kotłowni, i dwa kominki z kształtek w ścianie nośnej łączącej garaż z łazienką. Powiedział również, że kanału w spiżarni i pralni nie będzie murować tylko można zamontować w suficie kratkę wentylacyjną i od niej pociągnąć rurę aż do dachu - zakończoną kominkiem wentylacyjnym. A co wentylacją kanalizacyjną w drugiej małej toalecie? 3) Z tego co widzę na swoim dachu mam na razie zamontowane kominki odpowietrzające (czyli usuwające brzydki zapach z kanalizy). Zgodnie z tym co wywnioskowałem, po lewej stronie na zdjęciu dachu, tam gdzie są kominki idące z łazienki, nie powinno być dwóch odpowietrzników tylko jeden odpowietrznik (do kanalizy) oraz drugi - kominek wentylacyjny do odpływu powietrza (kratka z sufity i rurą do dachu). Zgadza się? 4. Jeden odpowietrznik znajdujący się na połaci z przodu będzie służył jako odpowietrznik z kanalizy z kuchni. Rozumiem, że hydraulik będzie wiedział jak ma go połączyć z rurkami kanalizacyjnymi (przypominam, że murarz nie wybudował mi tu kanału, mówił, że da się to zrobić poprzez samą rurę). 5. Czy na połaci z przodu nie powinno być dwóch kominków? Jednego odpowietrzającego a drugiego wentylacyjnego? No bo jak powietrze z kuchni ma uciekać do góry (w sumie w projekcie mam podwójną kształtkę). 5. Na zdjęciu: po prawej stronie w miejscu strzałki powinien znaleźć się jeszcze kominek wentylacyjny do okapu tak? Jak mam połączyć okap z tym kominkiem? Jeśli ocieplę rurę spiro to skraplające się powietrze nie dostanie się do środka okapu? Uff sporo się napisałem ale bardzo liczę na Waszą pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...