Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adamzk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Adamzk

  1. Adamzk

    Defro HG

    Palenie w Defro HG plus regulacja sondą lambda
  2. Adamzk

    Defro HG

    Tu jest stroną mojego kotła http://zdalnie.techsterowniki.pl Login adamzk Hasło DEFRO1
  3. Adamzk

    Defro HG

    Lolson 28 . Po zmianie wydajności pompy, ładowanie bufora przebiega podobnie jak na małym biegu ponieważ laddomat puszcza taką samą ilość energii cieplnej w bufor.
  4. Adamzk

    Defro HG

    Pompą ładującą z laddomatu przy mojej mocy kotle niewiele da się regulować, mój laddomat może przenieś moc do 80 Kw bardziej można regulować efektywność wkładką termostatyczną ,wyższa temperatura= lepsze uwarstwienie buforów Płomień staram się ustawić tak aby był bardziej niebieski .
  5. Adamzk

    Defro HG

    Ocieplenie domu to 12 cm styropian ściany, 25 cm dach wełna. Każdy Dom ma inne wymagania Tak samo domownicy więc trudno powiedzieć ile Musisz spalić drewna aby czuć się komfortowo.
  6. Adamzk

    Defro HG

    Pompa laddomatu jest elektroniczna ustawiona jest na najniższym biegu, A temperaturę ustawia się wkładką termostatyczną montowaną w laddomacie. Od dwóch tygodni mam zamontowaną na 78 stopni (wcześniej 72 stopni) i mogę powiedzieć że jest lepiej.
  7. Adamzk

    Defro HG

    Dom ok. 250m2 Bufor to dwa zbiorniki po1300 litrów każdy Drewna spałam ok 10m3 na sezon
  8. Adamzk

    Defro HG

    Wymiennik oczyszczany jest pr,y pomocy turbulizatorów i one poruszały się swobodnie więc ich nie zakleiło Smoła w kominie to pozostałości palenia węglem przez ponad 10lat Sprawdza mi się bardzo dobrze polecam Cena już nie aktualna bo przestali produkować (kocioł już zabytkowy na żółtych tablicach) 23 Kw Palę drewnem świerk plus sporadycznie bukiem Opony da się ale całe i z ciężarówki Miłego popalania .
  9. Adamzk

    Defro HG

    Gruntowne czyszczenie kotła Defro HG po dwóch miesiącach od ostatniego wymiatania, plus komin po roku od ostatniego czyszczenia
  10. Widok płomienia
  11. Po trzech godzinach pracy
  12. Witam wszystkich filmik z rozpalania kotła Defro hg.
  13. Ciasteczka coś takiego można zrobić
  14. Dwa bufory spięte w pięciu miejscach wyjściami 6/4 a w dennicach górnych 1 cal zasilanie z kotła po skosie, bufory bez wężownic.
  15. Ciśnienie wstępne ustaw na 1.1bar na każdym naczyniu, oczywiście naczynia opróżnij że zładu
  16. https://photos.app.goo.gl/fVye5oFET3ivea6c6
  17. Cześć moje zabezpieczenie instalacji zamkniętej z buforami o łącznej pojemności 2600 litrów to dwa naczynia przeponowe o pojemności 200 litrów każdy połączone bezpośrednio z buforami. Dodatkowe naczynie o pojemności 50 litrów połączone bezpośrednio z kotłem . Ciśnienie na zimnej instalacji wynosi 0,8 Bara A na rozgrzanej do 80 stopni 1,2 Bara. Oprócz tego w instalację wpięte są trzy zawory bezpieczeństwa na ciśnienie 2 bary. Kocioł posiada wężownicę schładzającą z zaworem termostatycznym oraz bezpiecznik STB
  18. Cześć ja mam 72° ale w najbliższym czasie wymienię ją na78°. Jaka wkładka taka jest w przybliżeniu temperatura ładowania bufora i temperatura na kotle
  19. Chris Zielonka- Pojemność komory załadowczej to około 93 litry kocioł zgazuje to na maksymalnych obrotach wentylatora wyciągowego teoretycznie ma mieć 23 kw mocy i muszę doprecyzować bufory mają poj.1300 litrów każdy ale zasilanie grzejników i podłogówki jest wpięte niżej od górnej dennicy a CWU idzie z samej góry tak że mam zawsze priorytet CWU jest to około 350 litrów zładu w buforach, który jest cieplejszy niż reszta. Okazja za 600zł trzeba było brać mój kocioł waży 540 kg. Tak że przy dobrej cenie złomu z tysiąc bum wziął . Perlit nie bardzo mi się nadaje bo mam drzwiczki rewizyjne do obsługi buforu A ta zabudowa wcale nie jest taka mała wełny weszło pięć paczek i jeszcze jest luźno.
  20. Ocieplenie z wełny skalnej minimum 12cm a reszta ciepła ucieka i tak w dom więc strat dużych nie ma
  21. Na jednym załadunku bukiem po wyłączeniu wszystkich obiegów bufory ładują się od 30 stopni do 80 stopni w około cztery godziny. A jeśli włączone jest ogrzewanie domu i CWU to potrzebna ilość ciepła idzie do obiegów a reszta do bufora. Pod szafką hydrantową jest druga z filtrami do wody w niej jest więcej miejsca więc dajemy radę
  22. Witam wszystkich to i ja się pochwalę moim buforem ,w listopadzie 2018 r. przeprowadziłem modernizację kotłowni węglowej, kocioł węglowy wymieniłem na kocioł zgazujący drewno Defro HG 23 KW . Z kotłem współpracują dwa bufory po 1300 litrów pojemności każdy , ładowane są przez laddomat z wkładką termostatyczną 72 stopnie. Bufory nie posiadają żadnych wężownic tylko w środku są wspawane ceowniki oddalone o dwa centymetry od ściany bufora ceowniki te zapobiegają mieszaniu się zładu i kierunkują przepływ ciepła. Bufory współpracują ze zbiornikiem CWU o pojemności 300 litrów mającym dwie wężownice do zbiornika CWU podłączone są trzy solary płaskie. Istnieje możliwość przeładowania ciepła ze zbiornika CWU do buforów . Instalacja jest typu zamkniętego zabezpieczona dwoma naczyniami wzbiorczymi o pojemności 200 litrów każdy. Jak na razie instalacja sprawdza się bardzo dobrze. https://photos.app.goo.gl/tPqfbnftrP6Aq4266
  23. Adamzk

    Defro HG

    Rozdzielnia sterowania co temperatury buforów co Kocioł współpracuje z dwoma zbiornikami buforowymi o pojemności 1300 litrów każdy ładowanym i przez laddomat
  24. Adamzk

    Defro HG

    Temperatura pracy kotła powinna być jak najwyższa w okolicach 80 stopni. Ja mam laddomat z wkładką termostatyczną 72 stopni i dopiero po osiągnięciu tej temperatury zaczyna się ładowanie buforów. Sterownik kotła steruje wentylatorem wyciągowym, pompą laddomatu, pompą cwu, zaworem i pompą zaworu mieszającego. A po dokupieniu dodatkowych modułów ma możliwość sterowania dwoma zaworami mieszającymi. Ja mam zainstalowany jeszcze sterownik pokojowy oraz moduł internetowy. Rozdzielnia z przełącznikami pozwala mi sterować wszystkim pompami ręcznie.
  25. Moje doświadczenie pokazuje taniej i może lepiej wstawić jeden wielki bufor niż kilka mniejszych, chodźby trzeba było rozkuć sciany:bash:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...