Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mavrix

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O mavrix

  • Urodziny 10.08.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Prochowice
  • Kod pocztowy
    59-230
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mavrix's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć

     

    Pytanie mam,

    Jak finalnie wykonałeś zagęszczenie gruntu. Mam podobna sytuacje. Z jędrnej strony grunt rodziny na 2.3m z drugiej strony praktycznie na 0.

     

    Robimy tak ze, kopiemy całą ławę na 2.3m i sypiemy tłuczeń granitowy 31-63, a potem na górę 0-31. Na sam koniec chudziak 10 cm. Mam wiele obaw o ta metodę. I się zastanawiam czy dobry tok postępowania obraliśmy.

  2. Pomyłka z mojej strony chodziło oczywiście o grunt spoisty (glina) Grunt niespoisty zostaje. Pytałem o kruszywo bazaltowe 0-63 wiec nie wiem skąd się w odpowiedzi 32? napisałem też wyżej że podsypanie pod wszystkimi ścianami jednakowo a nie pod jedną. W przypadku jednej ściany pisałem o pospółce Ja wiem jak się zagęszcza kruszywo bo wykonuje dużo podbudowy pod kostkę bruk. bardziej chodzi mi o przeciwwskazania czy jakieś istnieją. w internecie sa tylko szczątkowe informacje na ten temat żadnych konkretów jeżeli chodzi o fundamenty. Jest dużo informacji o płytach fundamentowych i kruszywie jako podbudowie pod te płyty ale płyta a fundament to dwie różne sprawy. Dlatego ponawiam pytanie czy istnieją jakieś przeciwwskazania techniczne do wykonania podbudowy pod ławy fundamentowe z kruszywa łamanego 0-63? np odpowiedz tupu" "typu na kruszywie dobrze zagęszczonym po obfitych opadach przez długi czas utrzymuje się woda co nie występuje na piasku i żwirze dlatego nie wolno itd!!! fundamenty pod kruszywem będą pękać! chodzi mi o rzeczową odpowiedz są przeciwwskazania lub nie ma przeciwwskazań. Jest dobrze lub jest źle.
  3. Ja na twoim miejscu poszedłbym do właściwego wydziału kastratu (starostwo, urząd miasta) i poprosił najpierw o wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków (koszt ~50zł). Jeżeli budynek będzie tam widniał to ktoś go naniósł na mapę jeżeli nie to czekaj na ustawę!
  4. W projekcie adaptacji jest napisane aby usunąć grunt niespoisty i uzupełnić warstwą podsypki zagęszczonej (piszę z pamieć bo nie mam przed sobą projektu) Badania geologiczne były robione dlatego zapytałem co jest lepsze na podsypanie lub zapytam inaczej do ma większe właściwości nośne zagęszczone kruszywo czy pospółka oraz czy są przeciwwskazania dla zastosowania kruszywa np bazaltowego? Nie rozstrzygajmy kto wybrał dlaczego i po co bo skoro był taki zapis to zostało wybrane mi chodzi o odpowiedz czym to najlepiej uzupełnić aby nie było osiadania.
  5. Dzień dobry Podczas prac ziemnych musiałem wybrać grunt niespoisty glina (pod jedną stroną fundamentów) pod pozostałymi 3 stronami są piaski o różnym uziarnieniu i i jest ok. Martwię się jednak o to czy w miejscu wybrania nie będzie osiadał budynek najbardziej chodzi o osiadanie nierównomierne które spowodują pęknięcia w nowo budowanym domu. Teraz moje pytanie co będzie lepsze: 1. Podsypanie miejsca wybranego pod tą jedną ścianą (około 50cm na całej długości fundamentu) pospółką i zagęszczenie płytą 2. Wybranie na pozostałych ścianach piasku i żwiru to tej samej głębokości jak w miejscu ściany z którego został wybrany grunt niespoisty i zasypanie całej podbudowy pod fundament np kruszywem 0-63 pod wszystkie ściany na grubość 30-40cm i szerokości np 1 metra na to chudziak oczywiście wcześniej zagęszczone płytą 250-300kg 3. inne? Woda jest na głębokości poniżej 3 metrów. budynek niepodpiwniczony wg projektu fundamenty na głebokości 80cm poniżej ppt w praktyce będą trochę głębiej bo dojdzie obsypka wokół budynku ~30cm. ściany fundamentowe wylewane na mokro w zbrojeniu (żelbetonowe) Beton wg projektu B20 jednak zdecydowaliśmy, że użyjemy B25 z dodatkiem W8 (hudroizolacja) Nie chciałbym aby budynek osiadał nierównomiernie koszty są mniej istotne. Proszę o najlepsze rozwiązania. Ja mam zaufanie do kruszywa 0-63 np bazaltowego ale nie wiem czy można go użyć pod ławy fundamentowe czy nie ma jakiś przeciwwskazań? szukałem w internecie ale nie znalazłem odpowiedzi ani nawet informacji że ktoś stosował taką podsypkę pod ławy fundamentowe stąd pytanie do bardziej doświadczonych Dziękuję za poświecenie czasu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...