Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michal_PL

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Michal_PL

  1. Ja mam płatwie z heb160, u mnie jest 9m rozpiętości i 16m po długości. Słupy mam drewniane, najdłuższa odległość pomiędzy punktami podparcia to 5,6m
  2. Ruropiec jest składany z kształtek ocynkowanych. Główna rura w moim przypadku to 2" o długości 45cm. Koszt z naczyniem to 330zł + grzałka. Mam jeszcze poskładanego ruropieca. Skrzynka to AFRISO Zestaw mieszający z rozdzielaczem AZB555 https://www.afriso.pl/katalog-online/afriso/zestawy-mieszajace-primobox-azb-trzy-obiegi-grzewcze/produkt/7655500 Można go kupić za 5000zł, Jak się policzy wszystkie elementy które zawiera to cena nie jest taka wysoka i wszystko jest niewielkiej estetycznej skrzynce.
  3. Ja miałem ruropiec w zeszły sezon. Grzałka 4500W poszła do docelowego bojlera, część rzeczy z tego tymczasowego ogrzewania można później wykorzystać.
  4. Pokaż zdjęcia rozdzielnic i zdjęcia przed tynkowaniem. Pewnie lista życzeń była długa to i lista zużytych materiałów nie będzie krótka.
  5. Klej i siatka pomoże tylko na chwilę, musiałbyś zdemontować okapniki, odciąć 2cm wylewki i wkleić styro od czoła, dopiero wtedy siatka i klej. U siebie przed wylewka robiłem elki ze styropianu, taki szalunek styropianowy. Wstawiłbym zdjęcia ale z tel coś nie idzie.
  6. Jestem posiadaczem termo prestige lux, zamontowane w grudniu zeszłego roku i do wczoraj nie miałem do nich zastrzeżeń. Drzwi bez przeszkleń za to wysokie na 235cm.Na drzwiach zrobił się bąbel o średnicy 40cm, wygląda jakby blacha odskoczyła, drzwi antracyt ale nie były praktycznie wystawione na słońce. 10 miesięcy i po drzwiach za prawie 8000zł, zobaczę co na to wiked, jak podejdzie do reklamacji.
  7. Z modrzewiem nie powinno się nic dziać, jeżeli to faktycznie modrzew syberyjski a nie europejski. Mam na jachcie dużo elementów z modrzewia syberyjskiego więc warunki nawet trochę gorsze. Przyczyną tych wykwitów może być też użyty olej. Kiedyś skusiłem się na olej z marketu i miałem to samo, pomogło szlifowanie do gołego drewna i malowanie sprawdzonym owatrolem.
  8. Ja miałem podobny problem, u mnie różnica pomiędzy ociepleniem fundamentu a cokołem wynosiła 10cm. Dolna część izolowana xps a góra styropianem grafitowym fundamentowym. Styropian jest ścięty pod kątem i połączony hydroizolacja. Tutaj masz opis i przekroje https://www.izolacje.com.pl/artykul/fundamenty/222347,uszczelnianie-i-renowacja-cokolow-w-istniejacych-budynkach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...