Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dworek7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O dworek7

  • Urodziny 17.03.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Częstochowa
  • Kod pocztowy
    42-200
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dworek7's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. dworek7

    Ocieplenie domu z silikatu

    Dbrze zaizolujcie ? Tzn jaka grubość styropianu by pan polecił? CO to jest strop monolityczny?
  2. Witam, Zastanawiamy się nad budową domu z silikatu, mąż się uparł. Jednak słyszałam bardzo krytyczne opinie,że zimny i nawet w lecie ciężko wytrzymać w takim domu. Sama również bywałam w takich domach i było naprawdę zimno. Prosze o poradę czy da się go ocieplić styropianem na tyle by odczuwalna temperatura była taka jak np w domu zbudowanym z porothermu? Dziękuję bardzo za porady. Pozdrawiam.
  3. adam_mk Jestem otwarty na nowe rozwiązania. Tylko co do podłogówki nie chcę jej, uważam, że źle wpływa na zdrowie. Nie chce nikogo przekonywać. Chociaż aktualnie większość ludzi buduje z podłogówka i nawet sobie ją chwali. Czytam o płycie, spróbuje porównać izolację i koszty. matiix jaki typ pompy uważasz za stosowną ?
  4. Dziękuje za odpowiedzi. Właśnie o hałas mi chodziło. Szukam materiałów na temat przeliczenia ilości okien do ewentualnych strat. Największą stratą będzie duże rozsuwane drzwi w salonie.. BCS -Czy przy zastosowaniu 20 cm wełny będzie już wystarczająco. Szukam jak to policzyć. Nie upieram się przy wełnie po postach Kaizen sprawdzam koszty robocizny. Bo może one już na starcie spowodują zmianę decyzji. Co do płyty to po czytaniu o niej zdecydowałem się na zwykły fundament bo spora powierzania zabudowy i obawiałem się pęknięć jakby jakieś ruchy ziemi były obok facet jakiś kamień chce wykopywać pod drogi. Czy po ociepleniu fundamentów grubszą warstwą styropianu np 15 efekt izolacji będzie wystarczający. Przepraszam za mało precyzyjne pisanie ale dopiero zdobywam wiedzę w tym temacie, a wszyscy doradzają jak im wygodniej lub to co sprzedają .
  5. Dom jest parterowy o sporej powierzchni ok 140 m2. Samej użytkowej, podłoże niby solidne - jura. Jednak boję się, że może pęknąć, stąd pomysł na ławę fundamentową. eliks podłogówka odpada ze względu na problemy zdrowotne... Ocieplenie wełna na silikacie. tomno - czy klimatyzacja plus ogrzewanie elektryczne i rekuperacja z odzyskiem ciepła będzie ekonomiczna ? Nawet nie wiem jak dokładnie to policzyć by porównać. Właśnie czytam na ten temat. Jaka można to proszę o rozwiniecie np jakiej wydajności. Po głosach widzę, że wszycy kalkulują na mniej opłacalne zwykłe ogrzewanie piecem na pellet.
  6. Witam W tym roku planujemy zacząć budowę domu z silikatów 24 i ocieplenie wełną skalną 15 cm. Dom z dala od zabudowań - pola rolne, stąd wybór wełny. Ławy fundamentu ocieplone styropianem z dwóch stron plus folia. Ocieplenie stropu wełna 25 cm. Oczywiście pytanie bardzo ogólne ale proszę o wyrażenie swojej opinii. Czy taka budowla i dobrane materiały dadzą wystarczającą izolację. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
  7. Witam W tym roku startujemy z budową domu parterowego ok 140 m2. Nie mamy możliwości podpięcie się do sieci gazowej. Planowałem zrobić zwykłe ogrzewanie z piecem na pellet, zwykłe ogrzewanie wodne z normalnymi kaloryferami, nie podłogowe. Chciałbym się upewnić czy to rozwiązanie będzie dobre -ekonnomiczne i mało wymagające pracy i mało awaryjne. Czy z perspektywy dłuższego okresu czasu np. 15 lat. warto iśc w inne technologie ? Dodam że dom będzie na gruncie kamienistym podłoże jury więc ciężko pewnei będzie kopać ( aluzja do jeszcze wyższych kosztów pompy ciepła). Dodam, że na dachu planuje zrobić fotowoltaikę -dach od strony południowej .Bardzo proszę o wyrażenie opinii i doradzenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...