Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Morcin94

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Morcin94's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich, Posiadam dwa balkony, jeden o wymiarach 3mx1m i drugi o wymiarach 5mx1m. Zastosowałem okapniki Renoplast K100, wykonałem pełną modernizację tzn. wkleiłem taśmy izolacyjne, narożniki izolacyjne a całość zaciągłem klejem do hydroizolacji. Ostateczną warstwą była warstwa żywicy epoksydowej, wykonałem wszystko zgodnie z instrukcją, najpierw warstwa gruntująca, później żywica właściwa z posypką, ale ta druga warstwa nie stwardniała do końca. Jak się stanie i zaprze, np. podczas wiertania w murze aby zamontować balustradę, to wraz z naciskiem buta, zdziera się warstwa tej żywicy. Przeżyliśmy z nią zimę, funkcję hydroizolacyjną spełnia, ale źle to wygląda i jest obawa że się zerwie do końca i woda zacznie przeciekać, przez co balkony są nieużytkowe. Żeby pozbyć się żywicy, musiałbym całość skuć do czystego betonu i wszystko od nowa. Czy może zeszlifować tą warstwę miękką i na to położyć płytki? Albo skoro ma hydroizolację to sztuczna trawa? Przy kładzeniu płytek, obawiam się że okapnik K100, ma za mały wystający falc, przez co płytka będzie brzydko wystawać ponad, a woda dostawać pomiędzy płytkę a okapnik. Zrywanie wszystkiego i od nowa, to znaczny nakład finansowy i czasowy.
  2. Witam, Wykańczam dom z projektu Dom w Rododendronach 5 (WN) na Śląsku, w okolicy szkód górniczych. Miałem umówioną firmę do elewacji a zarazem wykończenia dwóch balkonów, jednego wolnego a drugiego nad wykuszem. Firma z nieznanych mi powodów upadła, a materiały zakupiłem już w maju i odpowiednio zabezpieczone leżą do teraz. Z braku czasu na szukanie nowej firmy, podjąłem decyzję, że o własnych siłach wykonam elewację, co prawda z pomocą dwóch osób które kiedyś wykonywały elewacje, kiedyś tj. z 10-15 lat temu. Elewacja będzie ocieplona styropianem grafitowym 20cm z tynkiem silikonowym. Samo ocieplenie nie rodzi problemów, ale już zabezpieczenie nad wykuszem tak. Technologia przez lata się zmienia i nie jesteśmy pewni jak go wykończyć. Wg projektu, na beton ma iść folia w płynie, 30cm styroduru, podkład z papy samoprzylepny, papa termozgrzewalna, wylewka 4cm z spadem 2%, czy to rozwiązanie jest jak najbardziej odpowiednie? Jedyny problem jest taki, że wcześniej beton wchłaniał wodę i tynk wewnątrz był ciągle wilgotny, przez co już wcześniej wykusz zaimpregnowalem podkładem bitumicznym i przykleiłem papę termozgrzewalną. Czy na tą papę mogę położyć folie w płynie? Czy jedno drugiemu nie będzie przeszkadzać? Czy wylewka 4cm to nie za mało? Zostało mi zasugerowane zrobienie 25cm styroduru i 9cm wylewki? Inną możliwością którą rozważam to na tą papę przykleić klejem do styropianu, ten styrodur, na niego 2xfolie PCV, wylewka 4cm i na nią dopiero papę, aby woda nie przedostawała się do wylewki aby nie pękała? Czy jak do tego sensownie podejść?
  3. Elfir - skoro jesteś blokowcem, nie nazywaj tak innych osób, które nigdy nawet nie mieszkały w blokach. Wraz z żoną pochodzimy z dużych domów jednorodzinnych. Tylko że chcemy teraz coś swojego, a nie współdzielić tego z rodzicami bądź teściami. Kilkanaście stopni nie jest dla nas problemem, ponieważ trochu wysiłku przyda się każdemu.
  4. Rozumiem, ale już wiem że dom parterowy odpada, jest to pewna batalia której z żoną nie wygram, a mimo wszystko ma to być nasz kąt. Idąc za waszymi radami, zmieniam projekt na prostszy tzn. https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-6-m479226d289fe5 Dach dwuspadowy, bez balkonów, wykuszy, jaskółki, do usunięcia kominek, oraz wymiana okna rogowego, na zwykłe proste. Dodatkowo dołożyć rekuperator.
  5. Zdaje sobie sprawę że do najtańszych nie należy, dlatego też szukam jak go uszczuplić, co poprawić, a co zmienić aby było jak najlepiej.
  6. Witam wszystkich, Wraz z żoną planujemy wybudować swój wymarzony kąt. Posiadamy już działkę w wielkości 22m szer. na 40m, oraz oszczędności w okolicach 100tys. zł. Reszta będzie najprawdopodobniej z kredytu. Na 90% wybraliśmy projekt https://www.dobredomy.pl/projekt/juliuszNowyIII/ Tylko że zawsze lepiej zaoszczędzić niż zapłacić za dużo. Z tego co sam wyczytałem, aby zaoszczędzić na pewno będziemy usuwać kominek oraz balkon z tyłu domu. W sumie co do balkonów, nie potrafię nigdzie znaleźć rzeczywistej ceny za balkon. Wiem tylko że to straszne mostki termiczne, które lepiej unikać. Jeśli będzie to różnica to również balkon frontowy, wymienny na małe zadaszenie. Dodatkowo chcieliśmy wymienić wentylację grawitacyjną na mechaniczną. Poza tym, czy sam projekt w sobie, nie tworzy dodatkowych kosztów, tak jak np jedną kukułka ale w zamian brak okien dachowych. Ostatnie pytanie, czy ceny budowy, pod takowymi projektami są cenami do których można się odnieść, czy trzeba za każdym razem wyceniać od zera?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...