Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin3766

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcin3766's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. OK, a czy taki fundament ponad poziomem gruntu mogę ocieplić styropianem ? Bo teraz mam tak: ława wylana w ziemi, potem ściana fundamentowa i na to izolacja z papy no i ściana budynku , między ławą a ścianą fundamentową nie ma izolacji. Boję się, że po przyklejeniu styro na fundament zatrzymam w nim wilgoć i po jakimś czasie odpadnie mi ten styropian Czy pod poziomem gruntu mogę dąć jakąś folię aby choć trochę ograniczyć nasiąkanie ścian fundamentowych ?
  2. Izolacja pozioma to papa + gruba warstwa lepiku, wilgoć wyszła tylko za szafa na wysokość ok.20cm w pomieszczeniu w którym podłoga jest na legarach które są na gruncie. czytałem o iniekcji ale nie wiem czy mój problem nie wynika czasem z przemarzania ścian i słabej wentylacji i się zastanawiam czy przed wylewka zrobić iniekcję bo czytałem że powinno się ją robić od wewnątrz i od zewnątrz czy zrobić wylewkę, wentylację ocieplić dom i folię kubełkową, obserwować i w razie W zastosować iniekcję tylko od zewnątrz ? Fundament jest wylany w ziemie i wystaje ponad grunt ok 30-40cm czy dziury od iniekcji powinienem wiercić w fundamencie pod warstwą izolacji poziomej czy w pierwszym rzędzie pustaków co podejrzewam będzie trudniejsze bo między pustakami jest pustka powietrzna. W międzyczasie postaram się dodać zdjęcia.
  3. Ganek ocieplony połączony z bryłą budynku, kominków brak, do kotłowni mam osobne wejście z zewnątrz. Planuje zastosować wentylator Vents z regulatorem płynnym ewentualnie widziałem już gotowe centralki również z regulatorem płynnym lub stopniowym plus nawietrzniki w oknach. Myślę, że taka wentylacja będzie bardziej sprawna niż wentylacja grawitacyjna lub jej brak.
  4. Trochę poczytałem i jednak pozostaje opcja WM bez reku, po obliczeniu wychodzi mi sporo taniej na obecna chwilę, a że dostęp mam do tańszego opału więc kilkanaście % więcej za opał nie sprawia mi takiego kłopotu Planuje zrobić wywiewy wentylacji w łazience, kuchni i ganku a nawietrzniki w pokojach podłączyć wszystko do rozdzielni potem do wentylatora z płynną regulacją Czy takie rozwiązanie będzie ok i czy wentylacja będzie działała prawidłowo?(głównie chodzi mi o rozmieszczenie wylotów i nawietrzników) Lub druga opcja nawietrzniki i wywietrzniki w każdym pomieszczeniu. Proszę o pomoc bo właśnie zaczynam remont i chciałbym położyć przewody wentylacyjne.
  5. Witam, mam zamiar remontować budynek z lat 50tych w którym połowicznie był wykonany remont płyty KG itp. ale do sedna sprawy budynek jest wykonany z pustaków betonowych z pustką powietrzna i fundamentów betonowych, między fundamentem a pustakami jest prawdopodobnie lepik ponieważ częściowo go widać, w budynku wychodzi wilgoć na ok 20cm za szafą w jednym pomieszczeniu w którym jest podłoga z desek na legarach nie ocieplona na gruncie (w tym pomieszczeniu czuć wilgocią) , w reszcie pomieszczeń jest wylewka problem nie występuje i teraz nie wiem czy wilgoć wychodzi przez to że dom jest nie ocieplony ciągnie od podłogi w tym pomieszczeniu i woda się wykrapla czy podciąga wilgoć z fundamentów na pierwszy rzut oka z zewnątrz pustaki są suche. Czy problem po gruntownym remoncie zniknie? tj. mam zamiar wykonać wylewkę w tym pomieszczeniu ocieplić dom styropianem, fundamenty folia kubełkową i poprawić wentylację na mechaniczną, czy tylko pogorszę sprawę ta elewacją ze styropianu. Czy powinienem wykonać iniekcję krystaliczną. jeszcze jedna sprawa pustaki wystają poza obrys fundamentu na ok.3-4cm jest możliwość że przez ten ''wypust'' podciąga wilgoć ? ew. jak ten wypust ocieplić ?
  6. Jeżeli okna spływały Ci wodą no to cos chyba było nie tak z tą wentylacją w tej chwili na reku mnie nie strać ani nie mam za bardzo gdzie wybudować komina wiec zdecydowałem się na WM bez reku, lepsze to niż mieszkanie z grzybem bez wentylacji. Tylko zastanawiam się jaki wentylator zastosować do tego systemu, czy może kupić jakiegoś gotowca. i jeszcze jedno pytanie jak obliczyć zapotrzebowanie budynku ok.100m2 na świeże powietrze ?
  7. Witam, planuje remont domu z lat 50tych w którym nie ma kominów wentylacyjnych i nie ma za bardzo gdzie ich umieścić, dlatego zastanawiam się nad WM z nawietrznikami w oknach bez rekuperacji aby obniżyć koszty budowy tej wentylacji. Dom ma ok.100m2 planuje z każdego pomieszczenia rurami spiro doprowadzić wentylację do rozdzielacza do którego również będzie podłączony wentylator kanałowy i to wszystko wyprowadzone do kominka dachowego. Jaki wentylator zastosować w tego typu instalacji ? i czy taka instalacja będzie miała prawo bytu? Na tą chwile nie stać mnie na reku a nie chce mieszkać w domu z grzybkami
×
×
  • Dodaj nową pozycję...