Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

historia1234

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

historia1234's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zacząłem już kłaść styropian. Mimo dużych chęci nie jestem w stanie ułożyć płyt styropianowych bez szczelin. Jest dosyć sporo szczelin 1, 2 lub 3 milimetrowych, gdzie będzie bardzo trudno mi zapiankować. Czy może lepiej jak już jest szczelina to ją powiększyć aby łatwiej można było zaaplikować pianę? Czy jednak pozostawić te szczeliny i nie martwić się tym? Nigdy nie przyglądałem się jak to wygląda jak robią to fachowcy. Może któryś się wypowie.
  2. Kupiłem dziś pion i sznurek i pomierzyłem piony i poziomy według waszych wskazówek. Chyba nie jest tak źle. W poziomie jest ok, jeśli chodzi o pion to jest róźnica od 1 do 1,5 cm. W zwązku z tym mam zamiar odsunąć listwę startową o około 2-2.5cm od ściany aby mieć margines. Listwę zamontowałbym poprzez kliny. Co o tym myślicie? Mam jeszcze pytanie o kołki do listwy startowej i do kołkowania. Czy 8 cm do listwy i 26cm do kołkowania będą odpowiednie? Mur jest z pustaka ceramicznego.
  3. Witam Ze względu na brak finansów muszę wykonać ocieplenie ścian zewnętrznych we własnym zakresie. Niestety okazało się że ściany są krzywe, tzn są prawie pionowe do stropu (około 2,8m), następnie jest garb na części stopu a następnie ściany piętra mają lekki przechył do wnętrza budynku. Zastanawiam się jak podejść do tematu aby to trochę naprostować. No i jak to wyliczyć jak daleko odejść pierwszą warstwą styropianu od ściany aby zachować w miarę pion i aby na gorzę nie okazało się że wychodzi mi mniej niż grubość styropianu. Co w przypadku listwy startowej jeśli będę musiał odsunąć się od ściany 3 lub 4 cm. W ogóle jak daleko można się odsunąć aby klej jeszcze trzymał. Styropian na 20 cm i taką też zamówiłem listwę startową. Liczę na wasze porady.
  4. Witam Muszę wylać wylewkę w pokoju około 14m2. Styropian ma 15 cm, na tym jest ogrzewanie podłogowe wodne. Wylewka wyjdzie średnio 7 cm. Chce to wylać samodzielnie. Jaką powinienem proporcję betonu piachu i wody używać dla takiej wylewki? Czy może ktoś mi powiedzieć jakie proporcje używać?
  5. Ponawiam pytanie. Nadszedł moment kiedy muszę tą wylewkę wykonać. Dodam jeszcze że styropian ma 15 cm, na tym jest ogrzewanie podłogowe wodne. Wylewka wyjdzie średnio 7 cm. Zastanawiałem się nad kupnem gotowych worków posadzki cementowej. Znalazłem takie coś: - firma mapei TOPCEM PRONTO C25 https://www.mapei.com/pl/pl/produkty-i-rozwiazania/lista-produktow/informacje-o-produktach/topcem-pronto-c25 - cena około 15 zł za worek - w castoramie znalazłem za około 10 zł - POSADZKA CEMENTOWA BAUMIT https://www.castorama.pl/posadzka-cementowa-baumit-10-100-mm-25-kg-id-1027949.html - POSADZKA CEMENTOWA WEBER SAINT-GOBAIN FLOOR https://www.castorama.pl/posadzka-cementowa-weber-saint-gobain-floor-1000-25-kg-id-44427.html - posadzka cementowa atlas premium https://www.castorama.pl/posadzka-cementowa-atlas-premium-25-kg-id-44417.html a może mógłbym wykorzystać zwykły beton w workach np: Wylewka betonowa MOCNY BETON B-20https://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/zaprawy-i-tynki/wylewki/wylewka-betonowa-mocny-beton-b-20-25-kg-axton,p339250,l372.html Czy mógłbym to mieszać w betoniarce? Bo wychodzi że potrzebuje około 80 worków. Pozostał mi jeszcze piasek po ekipie od wylewek. Zastanawiałem się czy kupić worki cementu i urabiać jastych samemu w betoniarce. Tylko w jakich propocjach musiałbym to mieszać. Czy jest ktoś w stanie mi poradzić?
  6. Niestety długość ściany mnie ogranicza. Postaram się coś dobrać pod 45/35/20 z V33.
  7. Pompa ciepła zainstalowana została przez firmę znaną na tym forum. Jeśli nie dodali bufora to uważam że nie jest to potrzebne, mam opinię że znają się na rzeczy. @Andrzej5101: Dzięki za info. Właśnie o takie coś mi chodziło.
  8. Zmienić na podłogówkę już się nie da a klima konwertery jak dla mnie za drogie jednak.
  9. Witam Mam pompę ciepła dwustrefową (większość podłogówki a grzejniki w 3 pokojach na górze, w garażu i kotłowni). Chciałem kupić grzejniki ale nie wiem za bardzo czym kierować się przy dobraniu odpowiednich. Wiem że w przypadku pompy ciepła najlepiej przewymiarować grzejniki. Jaką temperaturę zasilania i jaką deltę powinienem przyjąć dla tych grzejników. Czy 45 lub 50 stopni dla zasilania będzie wystarczające? dt=10 stopni? W projekcie mam wyliczone że każdy z tych pokoi potrzebuje kolejno 680W, 730W i 690W dla temperatury 20 stopni. Np dla pokoju z mocą 690W mam doprany grzejnik 22V/600/750 na parametry 70/55 stopni (dt=15stopni). Czy na podstawie tych parametry można obliczyć parametry dla grzejnika przewymiarowanego dla pompy?
  10. Dach to pelne deskowanie, szczelina między wełną a deskami jest zapewniona.
  11. Jest styropian włożony między ściany szczytowe a krokwie.
  12. Nikt nic?
  13. Witam W tym tygodniu ekipa rozpoczęła ocieplenie poddasza. Aktualnie kładą 1 warstwę pomiędzy krokwiami 15cm pożniej będzie kładziona druga. Czy możecie ocenić czy wełna dobrze jest kładziona?. Poniżej zdjęcia: Na co w ogóle zwracać uwagę?
  14. Witam Chciałbym zamontować podlicznik energii na pompę ciepła powietrze woda. Jaki konkretnie model trójfazowy byście polecili. Czy koniecznie szukać dwu taryfowy?
  15. Witam, Ekipa od wylewek odmówiła wykonania jastrychu w jednym pokoju z powodu zbyt grubej warstwy styropianu (za cienka warstwa wylewki wychodziła). Problem z grubością styropianu już został rozwiązany. Teraz pozostała tylko wylewka jastrychu w tym pokoju. Nie wierzę żeby jakaś firma przyjechała na wylanie 14 m2 więc muszę to wykonać sam. Czy ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć jak do tego się zabrać, zasugerować rozwiązanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...