Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Początkujący1992

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

1 obserwujący

O Początkujący1992

  • Urodziny 04.04.1992

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Toruń
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Początkujący1992's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. No dokładnie. Chyba coraz bardziej skłaniamy się ku mojej wersji. Może jakieś ziemniaczki swoje, pomidorki w szklarni, drzewka i krzewy owocowe, a tyły działki może ogrodzimy zwykła siatka leśna i jakiś żywopłot tani się puści wzdłuż, aby nikogo nie ciekawiło.
  2. Zagłębiłem się, nasza działka wjazd od zachodu, czyli dość niekorzystnie, tamta działka 900 metrów strony świata praktycznie do wyboru, bo sporo jest tych działek bo powstaje spore osiedle.
  3. Dlatego ja byłbym w przeciwieństwie do żony za tym aby pozostać przy większej działce, ponieważ nie ma żadnych dodatkowych kosztów za kupno czyli 25 tys za działkę plus notariusze itp. chcemy domek z poddaszem, więc na tych 20 m szerokości nam wejdzie. Orientuje sie ktoś z was jak wtedy wyszedłby podatek jeśli odrolnione zostałoby 400 metrów, a 3600 jako rolna? (Sprawdzałem w gminie, można tam postawić domek na tatę rolnika, który później na mnie przepisze budowę w trakcie - ja nie jestem z zawodu rolnikiem).
  4. Nie ma możliwości dogadania się z sąsiadem, ponieważ jak pisałem z jednej strony jeden z nich się buduje już, ma ogrodzony teren , natomiast z drugiej to są łąki, rolnik kosi tam trawę. Działka o takiej charakterystyce 20*200 już pozostanie. No myślałem o tym, aby właśnie ogrodzić z 20 na 60, mając 1600 a tył faktycznie tu macie dobry pomysł, żywopłot posadzić i nie trzeba żadnego ogrodzenia, a jedyne co tam może chodzić to zwierzaki, z drugiej strony płot już postawił sąsiad. Co do płyty, naczytałem się że wychodzi drożej niż, lawy, dlatego trochę pisałem o tych kosztach. Tamta działka 900m leży tak naprawdę na granicy miasta powiatowego, nasza jest 500 metrów dalej, ale.jest chodnik, ścieżka rowerowa, więc tragedii nie ma. Co do mediów, niestety, ale tu przy łące rodziców jest tylko prąd, tam na tej działce 900 metrow jest prąd, wydane zostały wnioski i przyłącze gazu, woda - projekt. Nie mam pojęcia przy naszej działce jak wygląda sytuacja z wodą, skoro sąsiad się buduje jakoś to musi być już rozwiązane też przez niego.
  5. Siemanko. Rodzice mają działkę rolną, na której będę miał ewentualną możliwość wybudowania domku. Szerokość 20 metrów, długość 200 (całość 4000 metrów) droga wzdłuż krótszego boku więc okej, sąsiad z jednej strony z rozpoczęta budową, prócz tego mało zabudowań, cisza, spokój, teren równy, ale nadający się raczej na płytę fundamentową, a nie standardowe ławy. Warto wziąć działkę o takich wymiarach? Pojawiła się zagwozdka, bo obszar jest duży, duże koszta ogrodzenia, kwestia zagospodarowania działki, finansowo jakoś też nie stoimy nie wiadomo jak dobrze, dlatego nie wiem co na takiej działce można by było zrobić, aby nie wyglądało szpetnie, ale też nie jakimiś kosztami wielkimi? Jak wygląda sprawa podatkowa jak odrolnilbym do 500 m pod dom, a reszta rolna, jakie to koszta? Zagwozdka, ponieważ byłby kupiec za 60 tys na tą działkę, a za 85 tysięcy można dostać działkę 900 m kwadratowych, 500 metrów bliżej miasta niż ta nasza, o standardowych wymiarach. No ale trzeba by tak czy siak doplacic, co byście wybrali? Na tej 900m podłoże jest ok, można zrobić tańsze ławy. Chcemy domek do 110-115 metrów. Bez garazu, bez piwnicy. Ja wybrałbym tą naszą, w spokojniejszej okolicy, pomimo tego że musiałbym zrobić płytę, to i tak te 25 tys co dołożyłbym do tamtej działki to by to pokryło. Ogrodzenie myślałem coś zrobić z 1400-1600 z paneli, pozostała, tylna część coś na razie na sztukę, choćby z drewna. Co tam zrobic? Nie wiem, może jakieś drzewka owocowe, może trochę krzewów jak borówki, maliny.itp. co byście zrobili? Czy lepiej pójść tak jak mówi mi żona, mniejsza działkę, dopłacić 25 tys i skupić się tylko na niej, bez jakichś dużych możliwości co do ogrodu itd. ma ktoś z was taka długa działkę? Zawsze można na starość postawić tam drewniany domek dla mnie i żony, coś małego, a dzieciakom oddac chałupę :) sam nie wiem.
  6. Witam, błądzę w Internecie, od strony do strony, w gminie raz mówią mi tak, raz tak, zależy na kogo trafię, czuję, że nie są na tyle kompetentni i pewni tego co mówią, dlatego piszę tutaj ten post. Moja sytuacja wygląda tak, Mój ojciec (rolnik) posiada działkę rolną 2000m2, taka tam 22m szeroka i około 85m długa. Ja nie posiadam wykształcenia rolniczego. Chciałbym na tej działce postawić dom jednorodzinny, w tej wiosce nie ma MPZP, lecz cała wioska jest zabudowana domkami Do rzeczy, działka jest III klasy, w jej bliskim sąsiedztwie (z trzech stron tej działki są nowe domki jednorodzinne, także można powiedzieć że płot w płot), ciut dalej kolejne domy itd. Działka ta jest w odległości 30metrów od drogi publicznej, każdy w dych domkach ma prąd, wodę itd., więc o przyłącza nie byłoby pewnie problemu. Obok tej działki wiem, że gość ma IV klasę ziemi. Ojciec chciałby przekazać mi działkę jako darowiznę, ale w gminie różnie mi mówią, raz że będę mógł się budować, raz że nie i wiecie jak to jest.. Zgodnie z nowo wprowadzonym przepisem art. 7 ust. 2a ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, nie wymaga się uzyskania zgody ministra na przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli grunty te spełniają określone warunki 1) co najmniej połowa powierzchni każdej zwartej części gruntu zawiera się w obszarze zwartej zabudowy; 2) położone są w odległości nie większej niż 50 m od granicy najbliższej działki budowlanej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, 3) położone są w odległości nie większej niż 50 metrów od drogi publicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, 4) ich powierzchnia nie przekracza 0,5 ha, bez względu na to, czy stanowią jedną całość, czy stanowią kilka odrębnych części. (myślę że spełniają warunki co wyżej opisałem). No i teraz tak, jak to w końcu jest, będę mógł się tam wybudować jeśli ojciec przekaże mi działkę jako darowiznę? Jak zacząć, jak uzyskać warunki zabudowy, czy tą 3 klasę będę musiał odrolnić za zgodą ministra, jakie to są koszta itd.?. Jak wspomniałem wcześniej działka 2000m2, domek 100m2 max. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie odpowiedzi. Na koniec chciałbym dodać, że u mojego wujostwa była sytuacja taka, że wujek rolnik zaczął budowę domu na siebie na IV klasie ziemi, po zrobieniu murów przepisał całość na syna rolnika, w ten sposób omijali jakieś przepisy, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie i możliwość do mojej sytuacji. Z góry dziękuję i serdecznie wszystkich pozdrawiam.
  7. Przepraszam, coś ucięło wiadomość. Chodzi mi o kolejności przeprowadzenia remontu. Ściany są już z gladziami. Czy dobrze myślę - 1. Plytki w salonie i łazienka , następnie założenie paneli w pokoju dziecięcym, później malowanie a na końcu montaż drzwi? I jeszcze jedno pytanie. Jak startujemy z remontem w czerwcu, a więc położeniem pewnie płytek w łazience i salonie z aneksem, to czy mogę wcześniej położyć panele w pokoju dziecięcym? Nie wiem, będzie się kurzyć czy coś..
  8. Witam wszystkich użytkowników. Wspólnie z teściem zamierzam wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim, ale nie jestem do końca pewien czy dobrze zaplanował nam robotę, a nie chce się z nim kłócić, dlatego pytam Was, specjalistów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...