Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rrobs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Rrobs's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Kolego Slawko123. Nie masz przecież informacji, z jakich racjonalnych powodów ktoś chce omawianą możliwość zrealizować. Jeśli ktoś ma chałupę 200mkw z rodziną 10 osób, to nawet tam może mu być ciasno. Podejrzewam, że singiel czy singielka w ogóle nie byłby zainteresowany takim hangarem. Podobno trzeba oszczędzać energię i środowisko. Przecież nic prostszego, jak postawić dom o mniejszej kubaturze i powierzchni. Porównanie domku dla singla z budą dla psa jest nie na miejscu, bo potrzeby i możliwości ludzi są bardzo różne i nie myśl, że Twoja recepta na życie czy też wlasne lokum jest jedyną słuszną. Ja się nie chcę wgłebiać w wątki filozoficzne odbiegające od głównego tematu, co stało się normą na wielu forach. Wreszcie na koniec nikt przecież nie powiedział że to ja taki właśnie domek stawiam sobie. -A przedmiotowe pytanie nadal pozostaje bez konkretnej, możliwie jednoznacznej odpowiedzi. - Czyli, jeśli wiesz, to napisz jaka jest minimalna, dozwolona w PB, powierzchnia użytkowa dla wolnostojącego budynku mieszkalnego?
  2. Ja rozumiem, że może być ciężkie do realizacji jesli jest to dzialka z przeznaczeniem rekreacyjnym, ale z tego co wiem to tak byc nie musi. Jak sie slyszy, zdarzaja sie takie domki, powiedzmy okresowego wypoczynku na innego rodzaju dzialkach. Może to być przecież jakiś domek gościnny dla przyjaciół, a może to być np budynek gospodarczy. Oczywiście musi on spełniać wymogi np. termoizolacyjności dla przegród budowlanych, okien, itp... Jednak jeśli już taki budyneczek stoi, a działka dopuszcza budownictwo mieszkaniowe, to przy spełnieniu tych wymogów chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić sposób użytkowania na mieszkalny. Pozostaje jednak pytanie o jeden z takich wymogów, czyli o minimalną powierzchnię użytkową, która pozwoli uczynić domek mieszkalnym. -A urzędy nie chcą przekwalifikowywać terenów rekreacyjnych na mieszkaniowe, bo tak naprawdę mają gdzieś to, czy ktoś nie ma innej możliwości, a za tereny rekreacyjne pobierają wyższe opłaty
  3. Prawdopodobnie będę musiał kupić, ale może trafi się coś taniej. Trochę późna moja reakcja, ale wygląda, że nie dostaję powiadomień na maila o odpowiedziach.
  4. O! Dziękuję bardzo za błyskawiczną odpowiedź No fajnie, ja akurat wiem o braku koniecznosci uzyskania pozwolenia na budowę na taki mały budynek, np. rekreacji indywidualnej. Pytanie tylko czy istnieje aktualnie jakieś zastrzeżenie w Pr. Bud. co do minimalnej powierzchni użytkowej takiego budynku przy chęci zmiany jego sposobu użytkowania na mieszkalny? Z tego co wyczytałem w necie, to jest minimalna powierzchnia mieszkania 25mkw od 01.01.2018r. (w rozporządzeniu o wymaganiach dotyczacych budynkow i ich usytuowania). Czy to jest jednak rownoznaczne z minimalna powierzchnia samodzielnego, wolnostojacego domku dla np. singla?
  5. Czy ktoś z szanownych ekspertów zna odpowiedź na powyższe pytanie? Chodzi mi o stan na dzień dzisiejszy, czyli 28 maj 2019r.
  6. Witam. Mam taki problem: Jestem raczej zdecydowany na postawienie komina z szamotówki (przynajmniej w kondygnacji parteru, a od poddasza może już z cegły o formacie WF) do kominka bez płaszcza wodnego. Poddasze na razie jest nieużytkowe, ale chyba będzie użytkowe. Jednak potrzebuje również 2-3 kanały wentylacyjne i jeden do pieca gazowego. jeśli postawię cały komin z cegły, to będzie on miał bardzo duże wymiary. Czy mogę wobec tego dostawić do tego pojedyńczego z szamotu jakiś komin systemowy o mniejszych wymiarach? Chodzi o to , żeby finalnie stanowiło to jeden komin, bo dom jest mały i nie ma za bardzo miejsca na dwa oddzielne kominy. Czy w związku z tym trzeba te dwa stojące przy sobie kominy jakoś połączyć ze sobą, np. kotwami? Może domurować na zaprawę jeden do drugiego? Czy może zostawić wręcz dylatację pomiędzy nimi, bo ich materiały i rozszerzalność cieplna będą przecież różne? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, bo mam zamiar w niedługim czasie stawiać ten komin. Pozdrawiam.
  7. Skoro mowa tutaj o poszerzeniu komina, to mam taki problem: Jestem raczej zdecydowany na postawienie komina z szamotówki (przynajmniej w kondygnacji parteru, a od poddasza może już z cegły o formacie WF) do kominka bez płaszcza wodnego. Poddasze na razie jest nieużytkowe, ale chyba będzie użytkowe. Jednak potrzebuje również 2-3 kanały wentylacyjne i jeden do pieca gazowego. jeśli postawię cały komin z cegły, to będzie on miał bardzo duże wymiary. Czy mogę wobec tego dostawić do tego pojedyńczego z szamotu jakiś komin systemowy o mniejszych wymiarach? Chodzi o to , żeby finalnie stanowiło to jeden komin, bo dom jest mały i nie ma za bardzo miejsca na dwa oddzielne kominy. Czy w związku z tym trzeba te dwa stojące przy sobie kominy jakoś połączyć ze sobą, np. kotwami? Może domurować na zaprawę jeden do drugiego? Czy może zostawić wręcz dylatację pomiędzy nimi, bo ich materiały i rozszerzalność cieplna będą przecież różne? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
  8. Czegoś tu nie rozumiem. W temacie wątku jest poszerzanie komina. Piec według producenta potrzebuje 340-360 cmkw. Przekrój istniejącego kanału komina to 27 x 15 = 405 cmkw. Po co go poszerzać? Wiem, że to juz stary wątek, ale czy nikt przez tyle czasu nie zwrócił na to uwagi? Czy nie jest tak, że pan z Elmontu po prostu chciał sobie sprzedać wkład, a może jeszcze skasować za frezowanie komina? W którejś odpowiedzi było, że chyba trzeba będzie nowy komin....??? A czy w ogóle do kotła na paliwo stałe jest potrzebna kwasoodporność??? A ocieplenie komina? Żeby się szybciej "sfajczył"??? No i może aby więcej paliwa zużywać przy okazji, bo komin nie będzie oddawał ciepła do pomieszczenia? Czy czegoś nie zauważyłem, albo nie wiem? Panowie fachowcy, może doprecyzujcie komentarze do tego wątku, bo przyznam, że po jego przeczytaniu czuję się co najmniej dziwnie, a wiem, że przynajmniej jedna osoba, która się tu udzieliła, uważa się za doświadczonego fachowca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...